Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #62432526

СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №306/382/17

Провадження № 6/306/13/17

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24.02.17 року м. Свалява

Свалявський районний суд Закарпатської області у складі:


головуючої - судді Василиха Ж.В.,

з участю секретаря – Дичка О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання головного державного виконавця Свалявського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області про тимчасове обмеження у праві виїзду громадянина України ОСОБА_1 за кордон,-

В С Т А Н О В И В :

Головний державний виконавець Свалявського районного відділу ДВС ГТУЮ у Закарпатській області звернувся до суду з поданням, у якому просить тимчасово обмежити у праві виїзду за кордон ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2. Мотивує його тим, що у Свалявському районному відділі ДВС ГТУЮ у Закарпатській області знаходиться виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 306/2758/14-ц, виданого 14.12.2015 року Свалявським районним судом про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти у твердій грошовій сумі 1000,00 грн. щомісяця на утримання дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, починаючи стягнення з 03.10.2014 року і до досягнення старшою дитиною повноліття. 25.05.2016 року головним державним виконавцем Свалявського районного відділу ДВС ГТУЮ винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, якою боржника зобов"язано подати декларацію про доходи та майно та попереджено про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей. Рішення на сьогоднішній день боржником не виконано, декларацію не надано, будь яких дій спрямованих на його виконання не здійснено, а тому просить подання задовольнити.

У судове засідання головний державний виконавець Свалявського районного віддідлу державної виконавчої служби ГТУЮ у Закарпатській області не з’явився, однак начальник відділу ДВС подав заяву, у якій просить подання розглянути без участі представника відділу ДВС.

Згідно ч. 2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали подання, приходить до наступного.

У судовому засіданні встановлено, що у Свалявському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області знаходиться виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 306/2758/14-ц, виданого 14.12.2015 року Свалявським районним судом про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти у твердій грошовій сумі 1000,00 грн. щомісяця на утримання дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, починаючи стягнення з 03.10.2014 року і до досягнення старшою дитиною повноліття.

Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Закон України від 21 січня 1994 року “Про порядок виїзду з України і в”їзду в Україну громадян України” регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в”їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв”язання спорів у цій сфері.

Відповідно до пункту 18 ч. 3 ст. 11 Закону України “Про виконавче провадження” державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов”язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзді боржника – фізичної особи за межі України – до виконання зобов”язання за рішенням.

Згідно ст. 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника – фізичної особи або керівника боржника – юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

Зі змісту наведених норм вбачається, що тимчасове обмеження у праві виїзду боржника за межі України можливе лише за умов саме ухилення боржника від виконання зобов’язань покладених на нього за рішенням суду або Законом України “Про виконавче провадження”. Обов’язок доказування факту ухилення боржника від виконання зобов'язань, відповідно до ст. ст. 10, 60 ЦПК України, покладається в даному випаду на державного виконавця, який звертається до суду із відповідним поданням.

Як вбачається з матеріалів подання, постановою головного державного виконавця від 25 травня 2016 року відкрито виконавче провадження. Повідомлення про вручення боржнику вказаної постанови та будь-які докази про повідомлення боржника про необхідність вчинення дій спрямованих на виконання рішення у матеріалах справи відсутні, державним виконавцем не надано розрахунку заборгованості по даному виконавчому провадженні, а також відсутні будь-які дані, які б свідчили про ухилення ОСОБА_1 від виконання рішення Свалявського районного суду, а сама по собі заборгованість за виконуваним рішенням не свідчить про ухилення боржника від виконання зобов"язання.

За таких обставин, суд вважає, що у задоволенні подання слід відмовити.

Керуючись Законом України “Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України”, Законом України “Про виконавче провадження”, ст. 377-1 ЦПК України, с у д, -

У Х В А Л И В :

У задоволенні подання головного державного виконавця Свалявського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області про тимчасове обмеження у праві виїзду громадянина України ОСОБА_1 за кордон — відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Закарпатської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в п’ятиденний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


Головуюча: Василиха Ж.В.


  • Номер: 6/306/13/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 306/382/17
  • Суд: Свалявський районний суд Закарпатської області
  • Суддя: Василиха Ж.В.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.02.2017
  • Дата етапу: 24.02.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація