Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #62433220

Справа № 589/55/17-ц

Провадження № 2/589/388/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2017 року Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:

головуючого судді Литвинко Т.В.,

за участю секретаря судового засідання Афанасенко Т.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шостка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання матері дитини до досягнення дитиною трьох років, -

ВСТАНОВИВ:

В січні 2017 року позивач звернулась до суду з позовом про стягнення з відповідача аліментів на її утримання в розмірі 500 грн щомісячно до досягнення дитиною трьох років. Обґрунтовуючи позов, позивач послалася на те, що вони з відповідачем перебували у зареєстрованому шлюбі, який розірвано 24 листопада 2015 року. Від цього шлюбу 11 липня 2014 року у них народилася донька ОСОБА_3, яка після розрівняння шлюбу проживає з позивачем. Вона ніде не працює, перебуває у відпустці по догляду за дитиною, отримує лише соціальну допомогу та іншого доходу не має. Самостійно себе утримувати не може та потребує матеріальної допомоги, яку відповідач не надає. Також зазначає, що джерело та розмір доходів відповідача визначити не має можливості, а тому просить суд стягнути аліменти в твердій грошовій сумі.

Відповідач не з’явився в судове засідання призначене на 10 лютого 2017 року, надав суду заяву, що просить розглянути справу за його відсутності. Крім того, в заяві зазначив, що позов визнає частково, а саме в сумі 300 грн щомісячно. Вказану позицію відповідач підтримував і під час судового засідання, що відбулося 07 лютого 2017 року.

В судовому засіданні позивач зменшила позовні вимоги та просила суд стягнути з відповідача на її утримання 300 грн щомісячно до досягнення дитиною трьох років.

Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов зі зменшеними вимогами підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Так, судом встановлено, що 25 лютого 2014 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Шостка реєстраційної служби Шосткинського міськрайонного управління юстиції у Сумській області за актовим записом № 56 між ОСОБА_4 та ОСОБА_2 зареєстровано шлюб.

Згідно свідоцтва про народження серії І-БП № 169059 11 липня 2014 року від шлюбу у позивача та відповідача народилася донька ОСОБА_3.

Рішенням Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 24 листопада 2015 року шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 розірвано. Також судовим рішенням стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти в розмірі 400 грн щомісячно на утримання дитини до досягнення нею повноліття.

Крім того, судом встановлено та не заперечується сторонами, що малолітня дитина ОСОБА_3 проживає разом з матір’ю – ОСОБА_1 Остання, в свою чергу, ніде не працює, перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримує лише соціальну допомогу та іншого доходу не має, що підтверджується долученими до справи довідками № 333 від 08 лютого 2017 року Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради та № 06-06/2201 від 23 вересня 2014 року Шосткинського міського центу зайнятості.

Частиною другою ст. 84 СК України передбачено, що дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років, а частиною четвертою цієї статті встановлено, що право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Під час судового розгляду відповідач пояснив, що є працездатною особою, працює (неофіційно) в місті Києві, де і на даний час проживає, в середньому заробляє 6000 грн в місяць, з яких 4000 грн сплачує за житло, 400 грн – аліменти на утримання дитини. Даних про незадовільний стан здоров’я та наявність інших утриманців, крім доньки, суду не повідомив. Зазначив, що взмозі виплачувати своїй колишній дружині 300 грн щомісячно на її утримання до досягнення їх спільної дитини трьохрічного віку.

Таким чином, враховуючи конкретні обставини справи, матеріальне становище  відповідача, виходячи з принципів розумності та справедливості, а також вимог ст. 174 ЦПК України, суд приходить до висновку щодо задоволення вимог позивача про стягнення з відповідача аліментів на її утримання у твердій грошовій сумі у розмірі 300 грн щомісячно, починаючи з дня подачі позову і до досягнення ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.

Судові витрати відповідно до ст. 88 ЦПК України покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 273160, 88, 174, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст.  84 СК України, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог, задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання у розмірі 300 грн щомісяця, починаючи з 11 січня 2017 року і до досягнення дитиною - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 640 грн.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Сумської області через Шосткинський міськрайонний суд Сумської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя Шосткинського міськрайонного суду

Сумської області ОСОБА_5


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація