- Позивач (Заявник): Славутська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Хмельницькій області в особі Шепетівського відділення
- Відповідач (Боржник): Фізична особа - Самолюк Марія Олександрівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Копія
Справа № 822/9/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2017 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Данилюк У.Т. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Славутської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Хмельницькій області в особі Шепетівського відділення до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся в суд з позовом до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що у відповідача склалась заборгованість по податку з доходів фізичних осіб на суму 14699,69 грн., що підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте до суду подав клопотання, згідно якого позовні вимоги підтримує та просить розглянути справу без його участі.
Відповідач в судове засідання не з'явилась. На її адресу була направлена копія ухвали про відкриття провадження та призначення справи до судового розгляду, яка повернулась до суду з відміткою Укрпошти "за зазначеною адресою не проживає". Відповідно до ч.4 ст.33 КАС України у разі відсутності фізичних осіб, які не мають статусу підприємців, за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Отже, згідно КАС України відповідач вважається належним чином повідомленим про розгляд справи.
На підставі ч.4, 6 ст.128 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що за ОСОБА_1 рахується податковий борг по податку з доходів фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування на суму 14699,69 грн., який виник на підставі податкових повідомлень-рішень №0004631701 від 11.07.2016 року на суму 11117,36 грн. (з яких 8893,89 грн. - основного платежу та 2223,47 грн. - за штрафними санкціями), №0004641701 від 11.07.2016 року на суму 170 грн. за штрафними санкціями, а також нарахованої 23.08.2016 пені в розмірі 3412,33 грн. на підставі п.п.129.1.2 Податкового кодексу України (далі - ПК України).
Вказані податкові повідомлення-рішення були направлені на адресу відповідача, однак не були вручені, оскільки поштове відправлення було повернуте з відміткою підприємства поштового зв'язку "за закінченням терміну зберігання". Згідно з п.58.3 ст.58 ПК України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через, зокрема, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Отже, згідно ПК України податкові повідомлення-рішення вважаються врученими відповідачу.
Згідно з п.16.1.4. ст.16 ПК України відповідач зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п.54.3.3 п.54.3 ст.54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Згідно з п.57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Доказів оскарження в адміністративному чи судовому порядку податкових повідомлень-рішень суду не надано та ним не встановлено, тому сума визначеного ними грошового зобов'язання є податковим боргом.
Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (п.п.14.1.162 п.14.1 ст.14 ПК України).
Згідно з п.п.129.1.2 п.129.1 ст.129 ПК України пеня нараховується у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Таким чином, позивачем у відповідності із ПК України було нараховано вищезазначену пеню.
Згідно з п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Позивачем було надіслано фізичній особі ОСОБА_1 податкову вимогу форми "Ф" №21878-22 від 06.09.2016 року на суму 14699,69 грн.
Згідно з п. 87.2 ст. 87 ПК України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
За п.87.11 ст.87 ПК України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Наявність заборгованості відповідача підтверджується наявними в матеріалах справи розрахунком, карткою особового рахунку та податковими повідомленнями-рішеннями. Доказів сплати відповідачем заборгованості суду не подано.
З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення податкового боргу є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.11, 71, 86, 158-163, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг в розмірі 14699 (чотирнадцять тисяч шістсот дев'яносто дев'ять) грн. 69 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/У.Т. Данилюк
"Згідно з оригіналом" Суддя У.Т. Данилюк
- Номер:
- Опис: про стягнення податкового боргу
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 822/9/17
- Суд: Хмельницький окружний адміністративний суд
- Суддя: Данилюк У.Т.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.01.2017
- Дата етапу: 27.02.2017