- стягувач (заінтересована особа): Держава
- відповідач: Романенко Олександр Петрович
- позивач: Романенко Олена Ігорівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
28.02.2017
Провадження № 2/389/99/17
ЄУН № 389/276/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2017 року Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді - Тьор Є.М.,
при секретарі - Гончаровій С.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 в якому просить стягнути з нього аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до повноліття доньки, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2. Вимоги обґрунтувала тим, що з ОСОБА_2 з 22 серпня 2009 року перебувають у зареєстрованому шлюбі. Від спільного проживання мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. На даний час вони проживають окремо, шлюбні відносини не підтримують. Донька проживає разом з нею і знаходиться на її повному забезпеченні, а відповідач у добровільному порядку матеріальної допомоги ні в натуральній ні у грошовій формі на утримання доньки не надає. За таких обставин вона вимушена звернутися до суду з даним позовом.
Позивачка в судове засідання не з'явилась, надала заяву в якій просить розглядати справу без її участі, позов задовольнити
Відповідач у судове засідання не з'явився, надав заяву в якій не заперечує щодо стягнення з нього аліментів на утримання дитини, просив розглядати справу без його участі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що сторони знаходяться у шлюбі зареєстрованому 22 серпня 2009 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Кам'янського районного управління юстиції Черкаської області, актовий запис №58 (а.с. 7). Від спільного проживання мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої згідно свідоцтва про народження серія НОМЕР_1 виданого 20 вересня 2010 року відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Знам'янка Знам'янського міськрайонного управління юстиції Кіровоградської області, є ОСОБА_2 (а.с.8). Донька проживає разом з матір'ю і знаходиться на її утриманні, що підтверджується довідкою від 16.01.2017. (а.с.9).
Відповідно до статті 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно ч. 2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Конвенція ООН про права дитини (прийнята й відкрита для підписання, ратифікації та приєднання резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року, набула чинності для України з 27.09.1991 р.), визначає пріоритет у суспільстві інтересів дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей та фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Стаття 6 Конвенції містить принцип щодо необхідності забезпечення у максимально можливій мірі виживання та здорового розвитку дитини.
Максимальний розмір аліментів, які стягуються з боржника відповідно до ч. 3 ст. 70 Закону України «Про виконавче провадження» не повинен перевищувати 50 % заробітної плати цієї особи (абз. 4 п.17 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15.05.2006 р.).
Згідно ст.183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
При вирішенні питання про стягнення аліментів, суд відповідно до ст.182 СК України має враховувати матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, інші обставини, що мають істотне значення.
Аналізуючи зібрані у справі докази в їх сукупності та враховуючи те, що позивач, позов підтримує, а відповідач не заперечує проти стягнення з нього аліментів на утримання неповнолітньої доньки саме в заявлених розмірах, відсутні дані стосовно незадовільного стану здоров'я відповідача чи знаходження на його утриманні інших дітей або непрацездатних членів сім'ї, яких він зобов'язаний утримувати, а також ненадання ним матеріальної допомоги на утримання малолітньої дитини, зважаючи на матеріальне становище сторін, погоджуючись зі способом визначення аліментів у частці, суд вважає за необхідне позов задовольнити, стягнувши з відповідача на користь позивача аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до повноліття доньки ОСОБА_3.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах місячного платежу, в силу ст. 367 ЦПК України, підлягає негайному виконанню. Відповідно до ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Відповідно до ч.3 ст.88 ЦПК України, судовий збір підлягає стягненню з відповідача в дохід держави.
Керуючись ст.ст. 180, 181, 182, 191 СК України, ст.ст.174, 213-215, 294, 367 ЦПК України суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення нею повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2, розпочавши стягнення з 02 лютого 2017 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у сумі 640 (шістсот сорок) грн.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Роз'яснити сторонам, що у відповідності до ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
При виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення Крім цього, за заявою платника аліментів або за власною ініціативою орган опіки та піклування перевіряє цільове витрачання аліментів. У разі нецільового витрачання аліментів платник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Кіровоградської області у десятиденний строк з дня її проголошення, через суд першої інстанції. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Є.М.Тьор
- Номер: 2/389/99/17
- Опис: про стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 389/276/17
- Суд: Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області
- Суддя: Тьор Є. М.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.02.2017
- Дата етапу: 21.03.2017