Справа № 2 –2811/09р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
05 жовтня 2009 року Франківський районний суд м.Львова
в складі: головуючої судді- Мікули О.І.
при секретарі- Куп’як В.М.
з участю позивачки - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м.Львові в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, суд –
в с т а н о в и в:
Позивачка звернулась з позовом в суд до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Свої вимоги мотивує тим, що з відповідачем перебуває в шлюбі, в якому народився син – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Шлюб з відповідачем знаходиться на стадії розірвання. На даний час син ОСОБА_3 проживає з нею та перебуває повністю на її утриманні. Відповідач не бере участі у вихованні дитини, не надає достатньої матеріальної допомоги на її утримання. Тому просить стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітнього сина у розмірі ј від усіх видів заробітку щомісячно і до досягнення дитиною повноліття.
Позивачка у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, дала пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просить позов задоволити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином, під розписку був повідомлений про час та місце розгляду справи, причин неявки суду не повідомив, оскільки в попередньому судовому засіданні позову не заперечив, згідний сплачувати аліменти на утримання неповнолітнього сина. Тому суд вважає, що слід проводити судове засідання у його відсутності, на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши зібрані по справі докази у їх сукупності, з’ясувавши дійсні обставини справи, суд позов задовільняє з наступних підстав.
Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
В судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, в якому у них народилвся син – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с.5/. Як вбачається з довідки ЛКП „Сонячне” від 10.06.2009 року /а.с.3/ ОСОБА_3, 14 березня 2003року народження, проживає разом з позивачкою, на даний час відповідач проживає окремо від сім’ї, вихованням та утриманням дитини не займається, таким чином не виконує свого прямого батьківського обов’язку.
При визначенні розміру аліментного забезпечення суд, вирішуючи справу у межах заявлених вимог (ст. 11 ЦПК України), та відповідно до вимог ст. 182 СК України враховує стан здоров’я дітей, нормальний стан здоров’я та матеріальне становище як платника, так і одержувачів аліментів.
Законодавство України встановлює пріоритет інтересів дітей при вирішенні сімейних спорів (ч.8 ст.7 СК України), а також зобов’язує дотримуватись засад рівності їх прав щодо батьків (ст.142 цього ж Кодексу) та справедливості у врегулюванні сімейних відносин (ч.9 ст.7 СК України).
Тому, враховуючи вищенаведені обставини у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов є підставний і підлягає задоволенню.
Разом з тим, відповідно до ч.3 п.4 ст.81 ЦПК України не підлягають оплаті при зверненні до суду і покладаються на сторони після розгляду справи судом, витрати за інформаційно- технічне забезпечення у справах про стягнення аліментів, а відтак з ОСОБА_2 відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ та їх розмірів” від 21.12.2005р. №1258 слід стягнути витрати з інформаційно- технічного забезпечення в розмірі 120 грн. 00коп
Керуючись ст.ст. 10, 60, 81, 130, 212, 213-215, 367 ЦПК України, ст.ст.180, 182, 183 СК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов задоволити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 від усіх видів заробітку відповідача, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на одну дитину, щомісячно, починаючи з 15 червня 2009 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з відповідача в дохід держави судовий збір в сумі 51 грн. та кошти на оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 120 грн. 00 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Львівської області через районний суд.
Суддя: