Судове рішення #62539846


ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


16 серпня 2011 року < Текст >                                Справа № 2а-0870/5191/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Авдєєва М.П.,


розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовною заявою ОСОБА_1

до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області

про визнання нечинним рішення, зобов’язання вчинити певні дії,


ВСТАНОВИВ:


07.07.2011 ОСОБА_2 звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області про визнання нечинним рішення, зобов’язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 11.07.2011 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-0870/5191/11, закінчено підготовче провадження та справа призначена до судового розгляду на 01.08.2011.

Ухвалою суду від 01.08.2011 розгляд справи відкладений на 05.08.2011, у зв’язку з тим, що представник відповідача у судове засідання не з’явився, проте 01.08.2011 надіслав до суду клопотання про відкладення розгляду справи. Позивач, належним чином повідомлений про час, місце та день слухання справи у судове засідання 05.08.2011 не з’явився, просив розглядати справу за його відсутністю.

Ухвалою суду від 05.08.2011 провадження у справі №2а-0870/5191/11зупинено до 16.08.2011

Представник позивача у судове засідання не з’явився, направив суду заяву про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з’явився, проте направив суду клопотання про розгляд справи за відсутністю представника відповідача та надав письмові заперечення на позов.

Відповідно до ч.4 ст.122 особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне розглянути справу в порядку письмового провадження.

Згідно з ч.1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Керуючись приписами статей 33, 35, 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Позов мотивовано тим, що позивач є пенсіонером МВС України та 24.12.2010 він звернувся до відповідача із заявою щодо надання відповідачем роз’яснень з наступних питань:

-          на підставі якого нормативно-правового акту позивачу обчислена надбавка за вислугу років для виплати пенсії в розмірі 35% від посадового окладу та окладу за звання за вислугу 20 років і 15 днів;

-          яким законодавством передбачений розмір процентної надбавки за вислугу років для виплати і перерахунку пенсії відповідно до ч. 3 ст. 43 та ч. 3 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» і п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою КМУ від 13.01.2008 №45;

-          роз’яснити, чи існує нормативно-правовий акт, який окремо від військовослужбовців, що перебувають на службі, передбачає порядок обчислення розміру надбавки за вислугу років для військових пенсіонерів для виплати пенсії.

Але, відповідач листом від 24.01.2011 надав позивачу лише одне роз’яснення стосовно відсутності окремих нормативно-правових актів для обчислення надбавки за вислугу років для пенсіонерів. З цього приводу позивачем була подана скарга, перевірка за якою не проводилася. Таким чином, заява позивача від 24.12.2010 щодо надання відповідних роз’яснень не вирішена по суті поставлених в ній питань, а скарга від 13.02.2011 безпідставно залишена без розгляду. За таких обставин, позивач вважає, що відповідачем порушений ЗУ «Про звернення громадян». Просить позов задовольнити.

Представник відповідача позов не визнав та надав до суду відповідні письмові заперечення, в яких вказав, що у попередній відповіді позивачу були надані відповіді на всі запитання та оскільки у повторному зверненні відсутні нові дані чи факти, які потребують додаткової перевірки, а всі викладені запитання перевірені у повному обсязі, тому подальший розгляд звернень, які не містять нових даних припинено відповідно до статті 8 ЗУ «Про звернення громадян».

Просить у задоволенні позову відмовити.

Розглянувши матеріал справи, з’ясувавши виниклі між сторонами правовідносини, судом встановлене наступне.

ОСОБА_2 є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України, інвалідом першої групи та вийшов на пенсію за вислугою років у 1971 році з посади заступника командира роти 477 конвойного полку внутрішніх військ МВС СРСР.

Як свідчать матеріали справи 24.12.2010 позивач звернувся до Начальника ГУМВС України в Запорізькій області з проханням надати наступну інформацію:

1.          Роз’яснити, на підставі якого нормативно-правового акту позивачу обчислена надбавка за вислугу років для виплати пенсії в розмірі 35% від посадового окладу та окладу за звання за вислугу 20 років і 15 днів.

2.          Роз’яснити, яким законодавством передбачений розмір процентної надбавки за

вислугу років для виплати і перерахунку пенсії відповідно до ч. 3 ст. 43 та ч. 3 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» і п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою КМУ від 13.01.2008 №45.

3.          Роз’яснити, чи існує нормативно-правовий акт, який окремо від

військовослужбовців, що перебувають на службі, передбачає порядок обчислення

розміру надбавки за вислугу років для військових пенсіонерів для виплати пенсії.

4. Надіслати позивачу письмову відповідь за результатами розгляду зазначеної заяви.


24.01.2011 року позивач отримав відповідь ГУ МВС України в Запорізькій області на своє звернення, в якому позивачу дано роз’яснено відносно його питань, а саме:

1. По першому питанню роз’яснено, що позивачу процентна надбавка за вислугу років в розмірі 35% перерахована співробітниками УРП ГУ МВС України в Запорізькій області при перерахунку раніше призначених пенсій з 01.01.2001 відповідно до ЗУ №1769 від 15.06.2004 «Про внесення змін до ст. 43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб».

2.По другому питанню роз’яснено, що відповідно до ст.. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із веденням для зазначених категорій осіб нових щомісячних видів грошового забезпечення та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і проводиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених х військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим Постановою КМУ від 13.02.2008 №45 визначено, о перерахунок раніше призначених відповідно до вищевказаного Закону пенсій проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення , при цьому для перерахунку враховується: посадовий оклад, оклад за військове звання та відсоткова надбавка за вислугу років – у розмірах, установлених КМУ або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим званням. З 01.01.2008 органами Пенсійного фонду України проведено перерахунок пенсій з урахуванням грошового забезпечення, встановленого постановою КМУ від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу». Оскільки відповідного рішення КМУ після 01.01.2008 року не приймалося, підстав для перерахунку пенсій з виданням будь-яким міністерством власних наказів, зокрема згідно з наказом МВС України від 15.09.2010 №436 немає.

3. По третьому питанню позивачу роз’яснено, що окремих нормативно - правових актів для обчислення надбавки за вислугу років для пенсіонерів органів внутрішніх справ не існує.

Не погодившись з відповіддю відповідача позивач 13.02.2011 звернувся зі скаргою з вимогою надати повну відповідь на звернення від 24.12.2010.

Листом від 03.03.2011 МВС України МВСУ в Запорізькій області надало позивачу відповідь з поставлених питань аналогічну відповіді від 24.12.2010.

Суд, проаналізувавши фактичні обставини справи, знаходить позов таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного:

Відповідно до ст.9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Приписами ч. 3 ст. 2 КАС України, встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Як вбачається з листів від 24.12.2010 та 03.03.2011 позивачу надані вичерпані відповіді на усі питання, поставлені ним у двох зверненнях. В листах відповідача містяться посилання на Постанову Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», якою визначені всі спірні питання поставлені позивачем.

Крім того, у додатку №29 до Постанови вказано, що розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), особам рядового і начальницького складу, відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним званням) при вислузі від 20 до 25 років становить 35 %.

Враховуючи вищевикладене, за результатами розгляду спору, суд вважає, що позивачем не підтверджено належними доказами порушення його прав. Дії відповідача щодо роз’яснення ОСОБА_2 поставлених ним питань вчинені у відповідності до приписів чинного законодавства, у зв'язку з чим суд визнає вимоги позивача не обґрунтованими і такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ч. 4 ст.122, ст.ст. 160 - 163, 167 КАС України, суд,-


ПОСТАНОВИВ:


У задоволені позову - відмовити повністю.


Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова виготовлена у повному обсязі та підписана 22 серпня 2011 року.



Суддя                                                             М.П. Авдєєв











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація