УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2009 року.
Народицький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Діброви О.В.,
із секретарем Савченко Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Народичі заяву ОСОБА_1 про зміну способу та порядку виконання рішення суду по справі за її позовом до Норинцівської сільської ради, УПСЗН Народицької РДА про стягнення коштів, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, суд –
ВСТАНОВИВ :
Народицьким районним судом Житомирської області 01 листопада 2005 року було винесено рішення про задоволення позовних вимог позивача. Стягнуто із Норинцівської сільської ради на користь ОСОБА_1 7052,6 грн. доплати за роботу в зоні радіаційного забруднення, 8742 грн. допомоги в зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування, без врахування відрахувань в спеціальні фонди і податків та держмито в дохід держави в сумі 157,96 грн.
Зобов’язано управління праці і соціального захисту населення Народицької райдержадміністрації перерахувати на розрахунковий рахунок Норинцівської сільської ради кошти в сумі: 7052,6 грн. доплати за роботу в зоні радіаційного забруднення, 8742 грн. допомоги в зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування для виплати ОСОБА_1 та 157, 95 грн. держмита.
В заяві ОСОБА_1 зазначає, що ВДВС Народицького управління юстиції забезпечити виконання рішення суду в зазначений в ньому спосіб не має можливості через те, що управління праці та соціального захисту населення Народицької райдержадміністраії не перераховує кошти на розрахунковий рахунок Норинцівської сільської ради.
Сторони в судове засідання не з’явились, але просять справу розглядати без їх участі.
Суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
З копії довідки ВДВС Народницького РУЮ №1908 від 29.04.2009 року вбачається, що рішення суду по справі за позовом ОСОБА_1 до Норинцівської сільської ради та управління праці та соціального захисту населення Народицької райдержадміністрації може бути виконано лише після перерахування коштів УПСЗН Народицької РДА на рахунки відповідних організацій, підприємств, установ.
Частиною 1 ст.13 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” визначено, що держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов’язується відшкодувати її.
Пунктом 4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМУ №936 від 20.09.05, визначено, що виплата компенсацій та допомог проводиться центрами по нарахуванню та виплаті соціальних допомог, управліннями праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій.
Відповідно до ст.373 ЦПК України за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення суд має право змінити спосіб і порядок виконання рішення.
Суд дійшов даного висновку з урахуванням також і рішень Європейського Суду з прав людини, який вказує, що стверджувані труднощі держави не можуть перешкоджати в отриманні компенсації („Долгов проти України” від 19.04.05), економічні труднощі не можуть бути виправданням Уряду („Черняєв проти України” від 26.07.05), органи державної влади не повинні посилатися на брак грошових коштів, як на виправдання невиконання рішення суду („Деркач та Палек проти України” від 21.12.04).
Керуючись ст. 373 ЦПК України, суд –
УХВАЛИВ :
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Змінити спосіб і порядок виконання рішення Народницького районного суду Житомирської області від 01 листопада 2005 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Норинцівської сільської ради, управління праці та соціального захисту населення Народицької райдержадміністрації про стягнення коштів, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в частині стягнення коштів з Народицької райдержадміністрації.
Стягнути із Норинцівської сільської ради користь ОСОБА_1 7052,6 грн. доплати за роботу в зоні радіаційного забруднення, 8742 грн. допомоги в зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування, без врахування відрахувань в спеціальні фонди і податків, шляхом списання з відповідних рахунків управління праці та соціального захисту населення Народицької райдержадміністрації.
На ухвалу суду до апеляційного суду Житомирської області через Народицький районний суд може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом п’яти днів з дня її проголошення та апеляційну скаргу: у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження чи протягом десяти днів після подання заяви про її апеляційне оскарження з одночасним направленням копії апеляційної скарги апеляційному суду Житомирської області.
Суддя: