Судове рішення #6255678

 

                                             Справа № 2а-2727\09

                          П О С Т А Н О В А                

                           І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

                                               

    01 жовтня 2009 р. Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді                                     Гримут В.І.

при секретарі                                         Тиводар В.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тячів адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДАІ та АТІ з обслуговування Тячівського району про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,        

                                      В С Т А Н О В И В:

    Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до інспектора ДАІ ОСОБА_2 про скасування постанови від 04.06.2009 р. про накладення адміністративного стягнення. Посилається на те, що вказаною постановою на нього було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 340 грв. Його було оштрафовано за те, що він зупинив свій автомобіль у зоні дії дорожнього знаку «Зупинка заборонена». Вказана постанова була винесена на підставі фотографії його автомобіля, який знаходиться у зоні дії знаку про заборону запинки та стоянки без складання протоколу про адміністративне правопорушення.  Згідно вимог ст. 14-1 КУпАП  особи, які порушили правила дорожнього руху можуть притягуватися до відповідальності якщо вчинене ними правопорушення зафіксовано при допомозі спеціальних технічних засобів які працювали у автоматичному режимі. Прилад «Візир», яким було проведено фотографування його автомобіля,  не працював у автоматичному режимі, а знаходився у руках працівника ДАІ і керувався ним безпосередньо. Він вважає, що розгляд справи повинен був проводитися у його присутності і відносно нього повинен був складатися протокол про адміністративне правопорушення.

    Відповідач ОСОБА_2 позов не визнав. Пояснив, що 3-го червня 2009 р. він разом з іншими працівниками ДАІ ніс службу у місті Тячів. У його колеги Данилича був прилад «Візир» і він сфотографував ним автомобіль позивача, який стояв у зоні дії знаку про заборону зупинки. Наступного дня, після того як було роздруковано фотографії, він виніс постанову про притягнення власника автомобіля НОМЕР_1 до адміністративної відповідальності.

    Розглянувши матеріали справи суд приходить до висновку, що у задоволенні  позову слід відмовити виходячи з наступного. В судовому засіданні встановлено, що постановою інспектора ДАІ ОСОБА_2 від 04.06.09 р. ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за те, що він 03.06.09 р. зупинив свій автомобіль у зоні дії знака 3.34 «Зупинку заборонено». Дану постанову ОСОБА_2 виніс на підставі фотографій зроблених при допомозі приладу «Візир». На цих фотографіях зображений автомобіль НОМЕР_2, який стоїть у зоні дії дорожнього знаку «Зупинка заборонена». На фотографіях також указано дату, 03.06.09 та час 16.35.54 і 16.36.10. Прилад «Візир», яким були вчинені фотографії, є сертифікованим, про що свідчать оглянуті судом документи. Інші документи про фіксацію правопорушення вказаним приладом складено у відповідності з вимогами відомчих інструкцій. Частиною 6-ю ст. 258 КУпАП передбачено, що у разі виявлення адмінправопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих у автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото – і кінозйомки, відеозапису чи засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адмінпорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Суд вважає, що норму  статті вказаної статті: «... чи засобів фото – і кінозйомки, відеозапису ...» слід розуміти як таку, що передбачає можливість фіксації правопорушень і іншими приладами, а не лише тими, що працюють у автоматичному режимі. У технічному паспорті  приладу «Візир» зазначено, що він забезпечує відеозапис (або фотографування) порушень швидкісного режиму та інших ситуацій.

    За таких обставин, суд не знаходить ніяких порушень у діях інспектора ДПС при притягненні ним ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху вчинене 03.06.09 р.

Тому, керуючись ст.ст. 4, 6, 10, 71, 159-163, КАС України, ст.ст. 258 КУпАП суд,

                         П О С Т А Н О В И В:

    У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана протягом 10 днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного  суду через Тячівський районний суд.

Головуючий                                     Гримут В.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація