Судове рішення #625705
Справа №2-101/2007р

Справа №2-101/2007р. ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2007 року                                     Криворізький районний суд

Дніпропетровської області

в складі     судді:                               -Савіної Г.О.

при   секретарі:            - Музика Л.Д.

за участю позивачки:                        - ОСОБА_1

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Кривому Розі цивільну справу по позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась в суд із зазначеним позовом 05.12.2006 року посилаючись на те, що вона перебувала з відповідачем ОСОБА_2 в зареєстрованому шлюбі з 1986 року. 22.11.1999 року вони розірвали шлюб у відділі РАЦС Криворізького РУЮ, актовий запис НОМЕР_1.

Від спільного шлюбу мають повнолітню доньку ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, яка являється студенткою Обласного комунального вищого навчального закладу „Інститут підприємництва „Стратегія " з вересня 2006 року. Оскільки вона навчається на денній формі навчання, тому не має можливості працювати. однак навчається за рахунок коштів областного бюджету, тому отримує стипендію у розмірі 141 грн. 60 коп.

Проживає донька разом з нею, за адресою: АДРЕСА_1, у будинку що їм не належить, знаходиться на її утриманні. Позивачка на даний час не працює та перебуває на обліку як безробітна в Криворізькому районному центрі занятості. Крім її допомоги по безробіттю та стипендії доньки іншого доходу в сім'ї немає, оскільки в них немає ніякого підсобного господарства та земельного чи майнового паю.

В даний час відповідач ОСОБА_2 проживає окремо від сім'ї та не надає допомоги на її утримання та навчання, хоча працює та має постійний заробіток, отже згідно ст. 199 Сімейного Кодексу України, якщо повнолітні діти продовжують навчання та потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані їх утримувати до закінчення сроку навчання, але не більше віку 23-х років.

Оскільки повнолітня донька ОСОБА_2 перебуває на утриманні позивачки, котра надає їй допомогу по придбанню одягу, продуктів харчування, сплачує витрати на проїзд, та придбання інших необхідних речей, у результаті: чого склалось тяжке становище сім'ї, тому позивачка просить стягнути аліменти з відповідача ОСОБА_2 у твердій грошовій суммі 300 грн. на її утримання, до закінчення нею строку навчання до серпня 2010 року, на її користь на адресу:АДРЕСА_1.                                    

Позивачка в судовому засіданні свої позовні вимоги підтримала повністю та наполягала на їх задоволенні. Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, згідно ст. 224 ч.1 ЦПК України, на підставі наявних у справі доказів.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився двічі, про день слухання справи був повідомлений в установленому законом порядку, про що свідачать повідомлення про вручення судової повістки в матеріалах справи.    Згідно ст. 77 ч.2 справу розглянуто за його відсутністю. Небажання відповідача надавати докази в обґрунтування своїх заперечень проти позову, зокрема з причини ухилення від участі в судових засіданнях, дає суду право при розгляді справи обмежитись доказами  наданими позивачем.

Вислухавши позивачку, проаналізувавши обгрунтованість позовних вимог та надані сторонами документи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є донькою відповідача ОСОБА_2, 08.03.1961 року народження.

Сторони перебували з 1986 року перебували в зареєстрованому шлюб,і який розірвали 22.11.1999 року у відділі РАЦС Криворізького РУЮ, актовий запис НОМЕР_1, що підтверджується копією паспорту (а.с.З) та вже довгий час не проживають однією сім'єю.

Повнолітня донька позивачки ОСОБА_2 з 01.09.2006 року являється студенткою 1 курсу денного відділення Обласного комунального вищого навчального закладу „Інститут підприємництва „Стратегія ", навчається на державному забезпечені, та отримує стипендію у розмірі 141 грн. 60 коп., про що свідчить довідка навчального закладу (а.с.7, 14) Термін її навчання складає 01.09.2006 р. по 31.07.2010 року

Згідно довідок Червоненської сільської ради Криворізького району та акту народного депутату від 08.12.2006 року позивачка проживає з донькою ОСОБА_3 в будинку АДРЕСА_1 та їх сім'я не має підсобного господарства, майнового та земельного паю, а присадибна ділянка становить 0,60 га (а.с.6, 12).

Позивака не працює, перебуває на обліку по безробіттю, а її повнолітня донька отримує стипендію 141 грн. 60 коп., то виходить, що дохід її сім'ї дуже низький.

Згідно ст. 199 Сімейного Кодексу України, якщо повнолітні син, дочка, які продовжують навчатися і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23-х років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Виходячи з загальної суми доходу відповідача, що відповідно наданої ним довідки за останні 6 місяців складає 6874 грн. 71 коп., та враховуючи, що він проживає один, не має інших аліментних зобов'язань, у зв'язку з чим дохід сім'ї відповідача складає його середньомісячна заробітна плата, що рівняється 1145 грн. грн. 78 коп., тому суд вважає, що він має можливість надавати доньці матеріальну допомогу, в зв'язку з її навчанням, якої вона потребує.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 224, 225, 226, 213, 367 ч.1 п.1 ЦПК України, ст.ст. 198, 199, 200, 201 Сімейного Кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого ІНФОРМАЦІЯ_4, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 аліменти у твердій грошовій сумі 300 (триста) гривень на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у зв'язку з її навчанням, починаючи з 05.12.2006 року до 31.07.2010 року, на користь матері ОСОБА_1. ІНФОРМАЦІЯ_5, проживаючої за адресою:АДРЕСА_1 Дніпропетровської області.

Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати по справі: на користь держави судовий збір в розмірі 51 (п'ятдесят одна) грн., витрати на інформаційно - технічне    забезпечення       розгляду    справи     у     Криворізькому     районному    суді Дніпропетровської області у розмірі 7 (сім) гривень 50 коп.

 

Рішення може бути переглянуте судом, який його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана ним протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд протягом 10-ти днів з дня проголошення рішення шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація