Судове рішення #6264744

              Справа № 1-161/09



ВИРОК

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

29 вересня 2009 року  Зіньківський районний суд Полтавської області,

в складі : головуючого-судді  Дігтяр М.І.,

при секретарі  П«явка Н.І.,

з участю прокурора Чубенко А.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Зіньків справу про обвинувачення


ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженця с. Бірки, Зіньківського району, жителя Загрунівка, Зіньківського району, Полтавської області, українця, громадянина України, освіта середня, не одружений, не працюючий, засуджений Зіньківським районним судом Полтавської області за вироком від 09.04.2009 року по ст. 129 ч.1, 296 ч.2, 70 КК України  до 3 років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України від призначеного покарання звільнений з встановленням іспитового строку 3 роки. Вироком знаходиться в стадії виконання, відданий до суду по ст. 122 ч.1 КК України, -


ВСТАНОВИВ :

23.07.2009 року близько 13 години ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп»яніння в с. Бірки, Зіньківського району на території цвинтаря, на ґрунті неприязних відносин з метою заподіяння тілесних ушкоджень, наніс не менше 10 ударів обличчя ОСОБА_2, внаслідок чого у потерпілого утворились перелом нижньої щелепи та виражена асиметрія обличчя, що є тілесними ушкодженнями середнього ступеня тяжкості.

Як на досудовому слідстві, так і при судовому розгляду справи ОСОБА_1 вину визнав і пояснив, що після захоронення його сестри, яка закінчила життя самогубством, на кладовищі він підійшов до колишнього її чоловіка ОСОБА_2, якого вважав винним у смерті сестри, так як він не прийняв необхідних заходів по її врятуванні і наніс кілька ударів кулаками в обличчя, в тім числі і в область нижньої щелепи від чого міг виникнути перелом. Перед цією подією він вживав пиво. Із пояснень потерпілого ОСОБА_2 вбачається, що після похорону його колишньої дружини о нього підійшов ОСОБА_1, який доводився її братом і відізвавши його від гурту людей, що знаходились біля могили висловлюючи на його адресу обвинувачення у смерті почав наносити удари в  область обличчя кулаками рук. Він одного із ударів він відчув сильний біль нижньої щелепи. Його побиття тривали близько 10 хв. доки не втрутились люди, які знаходились на кладовищі. Кілька днів він не звертався до лікарів, але біль не проходила і вимушений був звернутися в лікарню, де лікарі виявили перелом нижньої щелепи зліва і надали медичну допомогу. На даний час  він вважає, що покарання підсудному можна застосувати не досить суворе, без позбавлення його волі. Крім цього вина підсудного підтверджується судово-медичної експертизою (а.с. 22-23) згідно висновку якої у ОСОБА_2 виявлено тілесні ушкодження у вигляді вираженої асиметрії обличчя, за рахунок припухлості м»яких тканин, перелому нижньої щелепи зліва без зміщення, які утворились  від дії тупого предмету з обмеженою контактуючою поверхнею, якими міг  бути кулак людини, можливо в строк та при обставинах, на які вказує потерпілий і які кваліфікуються як тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості за ознакою тривалого розладу здоров»я.

Таким чином судом встановлено, що  ОСОБА_1 вчинив умисні дії, які виразились у спричиненні ОСОБА_2 умисного середнього ступеня тяжкості тілесного ушкодження, тобто умисного ушкодження, яке не є небезпечним для життя,  але таке, що спричинило тривалий розлад здоров»я потерпілого, тому підсудного слід визнати винним у вчиненні злочину передбаченому ч.1 ст. 122  КК України. Призначаючи покарання підсудному суд враховує те, що він визнає себе винним у вчиненому і розкаюється, те що потерпілий не наполягає на суворому покаранні винного, що слід визнати обставинами, які пом»якшують його вину.

В той же час  підсудний вчинив злочин у стані алкогольного сп»яніння, раніше судимий, вирок знаходиться у стадії виконання, що свідчить, що він на шлях виправлення не став і що  являється обставинами, які обтяжують його вину. Тому покарання йому слід призначити у вигляді позбавлення волі в межах санкції статті по якій визнаний винним.

Крім того враховуючи, що ОСОБА_1 засуджений до позбавлення волі і під час встановленого іспитового строку вчинив новий злочин остаточне покарання за сукупністю вироків слід визначити шляхом часткового складення призначених покарань.

В зв’язку з цим запобіжних захід підсудному слід замінити на більш суворий.

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд –


        ЗАСУДИВ :

ОСОБА_1 по ст. 122 ч.1 КК України до 1 (одного) року позбавлення волі.

На підставі ст. 71 КК України остаточним покаранням ОСОБА_1 до покарання призначеного по даному вироку шляхом часткового приєднання не відбутого покарання призначеного за вироком Зіньківського районного суду Полтавської області від 09.04.2009 року, вважати  3 (три) роки 3 (три) місяці позбавлення волі, відліковуючи строк відбуття покарання з 29 вересня 2009 року.

Запобіжний захід ОСОБА_1 змінити із  підписки про невиїзд з місця проживання на тримання під вартою, вз»явши під варту з залу судового засідання.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Полтавської області через Зіньківський районний суд на протязі 15 діб, засудженим із часу вручення копії вироку, іншими учасника судового розгляду із часу його проголошення.

   

Суддя : підпис

    З оригіналом вірно.


Суддя Зіньківського

районного суду                                     М.І. Дігтяр


  • Номер:
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
  • Номер справи: 1-161/09
  • Суд: Ленінський районний суд м. Харкова
  • Суддя: Дігтяр М.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.05.2011
  • Дата етапу: 30.05.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація