Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #62649219

Справа № 415/1300/17

Провадження № 2-о/415/144/17


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 березня 2017 року м. Лисичанськ

Лисичанський міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді Краснокутської М.О.,

за участі секретаря Тимофієвої О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Лисичанську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту народження дитини, заінтересована особа - Сєвєродонецький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Луганській області, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту народження дитини. В обґрунтування зазначено, що заявниця ІНФОРМАЦІЯ_4., перебуваючи на тимчасово окупованій території у м. Луганськ, в родовому відділенні ЛМБЛ №3 м. Луганськ народила дівчинку - ОСОБА_3. З метою реєстрації факту народження дитини вона звернулась до Сєвєродонецького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Луганській області, проте отримала письмову відмову. Просить суд встановити факт народження дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 в м. Луганськ, Луганської області, при першій вагітності та перших пологах у громадянки України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилась у м. Миколаївка, м. Слов'янськ, яка зареєстрована за адресою: Україна, АДРЕСА_1, перебуваючи у шлюбі з громадянином України ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу виданим Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради м. Слов'янськ Донецької області, актовий запис №27 від 07.08.2015 р., зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2.

Заявниця ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, про день, час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, в резолютивній частині заяви просила розглядати справу без її участі.

Представник заявника ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, в резолютивній частині заяви просив розглядати справу без його участі.

Представник заінтересованої особи - Сєвєродонецького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Луганській області - в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорювальних прав.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.

Згідно з медичним свідоцтвом про народження №158 від ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 о 1 годині 15 годині народила дівчинку, вагою 3600 грамів, вагітність І, пологи І.

Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 22.02.2017 року ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_4, про що складено актовий запис №141. Батьком записаний ОСОБА_4, матір'ю - ОСОБА_1.

Відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_3 наданого Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради м. Слов'янськ Донецької області ОСОБА_4 та ОСОБА_1 07.08.2015 року зареєстрували шлюб, про що складено актовий запис №27. Прізвище дружини після реєстрації шлюбу - ОСОБА_1.

Згідно з відмовою Сєвєродонецького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Луганській області від 06.03.2017 року, у державній реєстрації народження відмовлено, оскільки подані для реєстрації документи видані на території, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупованою територією визначається сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» органами державної реєстрації актів цивільного стану є: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану; відділи державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану); виконавчі органи сільських, селищних і міських (крім міст обласного значення) рад.

Суд приходить до висновку, що свідоцтво про народження, слід вважати не легітимним документом, адже він виданий органом, на тимчасово окупованій території, що створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом, а отже будь-які видані такими органами документи є недійсними, і такими, що не створюють правових наслідків.

Таким чином, оцінюючи зібрані досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд знаходить достатньо підстав для задоволення заяви ОСОБА_1.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я документи, що підтверджують факт народження. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров'я документ, що підтверджує факт народження, видає заклад охорони здоров'я, який проводив огляд матері та дитини. У разі якщо заклад охорони здоров'я не проводив огляд матері та дитини, документ, що підтверджує факт народження, видає медична консультаційна комісія в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Порядок утворення медичної консультаційної комісії та положення про неї затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я. Медична консультаційна комісія видає документ про народження у разі встановлення факту народження жінкою дитини.

За відсутності документа закладу охорони здоров'я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.

Згідно з пп. в п.12 «Правил державної реєстрації актів громадянського стану в України» у разі встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України підставою для внесення відомостей про батька дитини є відповідне рішення суду, яким встановлені такі дані. У графі "Підстава запису відомостей про батька" вказується одна з підстав: місце та дата державної реєстрації шлюбу, номер актового запису про шлюб; дата подачі спільної заяви батьків про визнання батьківства та проставляються підписи батьків; заява матері дитини та проставляється її підпис. У разі відсутності в рішенні суду про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території України даних про підстави запису відомостей про батька відповідна графа актового запису не заповнюється. У графі «Для відміток» зазначаються, що відомості про батька внесені згідно з рішенням суду, дата та номер рішення.

Відповідно до встановлених судом обставин, які мають значення для справи, суд приходить до висновку, що є достатньо підстав для встановлення факту народження дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 в м. Луганськ, при першій вагітності та перших пологах у громадянки України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилась у м. Миколаївка, м. Слов'янськ та зареєстрована за адресою: Україна, АДРЕСА_1, перебуваючи у шлюбі з громадянином України ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу виданим Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради м. Слов'янськ Донецької області, актовий запис №27 від 07.08.2015 р., зареєстрованого за адресою: Луганська область, АДРЕСА_2.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 208, 209, 212-215, 256-259 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту народження дитини, заінтересована особа - Сєвєродонецький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Луганській області задовольнити.

Встановити факту народження дитини - ОСОБА_3, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 в м. Луганськ, Україна при першій вагітності та перших пологах у громадянки України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована за адресою: Україна, АДРЕСА_1, та перебуває у шлюбі з громадянином України ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованому за адресою: Україна, АДРЕСА_2.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Лисичанський міський суд, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



СУДДЯ М.О. КРАСНОКУТСЬКА


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація