Справа № 2– 601/2009р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2009 року смт.Золочів
Золочівський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді Калайда І.С.,
при секретареві Бойко І.О.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до Золочівської селищної ради Харківської області про визначення місця проживання, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Золочівської селищної ради, в якому просить суд визначити місцем його постійного проживання будинок № 21, розташований по вул.Правди в смт.Золочів Харківської області. Зазначив, що 15.09.2000 року ним був придбаний даний будинок. За вказаною адресою до червня 2009 року він фактично мешкав та здійснював нотаріальну діяльність. На теперішній час він також продовджує проживати в даному будинку, але зареєстрований ІНФОРМАЦІЯ_1. Зніматися з реєстраціїв м.Харкові він не бажає, а визначення місця його постійного проживання в смт.Золочів йому необхідно для зменшення розміру комунальних послуг за користування квартирою.
Представник відповідача – Золочівської селищної ради Харківської області ОСОБА_2 в судовому засіданні проти позовних вимог ОСОБА_1 не заперечував, пояснив, що селищній раді відомо той факт, що позивач переважний час проживає в смт.Золочів, де працював приватним нотаріусом.
Виходячи із наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, свідка ОСОБА_3, суд вважає, позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 29 ч.1, ч.6 ЦК України місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому, у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово. Фізична особа може мати кілька місць проживання.
Згідно ст. 3 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” від 11.12.2003 року місцем проживання є адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік.
На підставі нотаріально посвідченого договору дарування від 15.09.2000 року (серії АВК №273293), за яким ОСОБА_4 є „Дарувальник”, а ОСОБА_1 – „Обдарований”, останньому належить житловий будинок № 21, розташований по вул.Правди в смт.Золочів Харківської області (а.с.6).
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що він проживає поблизу будинку ОСОБА_1 Йому відомо, що позивач в цьому будинку проживав та здійснював нотаріальну діяльність. Майже кожного дня він бачив позивача на робочому місці, окрім того, часто звертався до нього в приватних справах поза робочого часу, тому підтверджує той факт, що ОСОБА_1 постійно проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2.
З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 має постійну реєстрацію в квартирі № 55 будинку № 8, розташованому по вул.Шекспіра в м.Харкові.
На відшкодування судових витрат позивач не наполягає.
На підставі вказаного, керуючись ст.ст. 130, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. 29 ЦК України, Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” від 11.12.2003 року, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити місцем постійного проживання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, будинок № 21, розташований по вул.Правди в смт.Золочів Харківської області.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Золочівський районний суд Харківської області. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку п.4 ст. 295 ЦПК України. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: