Справа № 1-128/2007 р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2007 року Деснянський районний суд м. Чернігова в складі:
головуючого - судді -Розинко В.М.
при секретарі - Примак Т.В.
з участю прокурора - Боброва М.П.
потерпілого - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові справу
по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження, уродженця м. Чернігова, українця, громадянина України, із повною загальною середньою освітою, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого, мешканця м. Чернігова, АДРЕСА_1-у скоєнні злочину, передбаченого ст. 296 ч. 1 КК України, -
встановив:
ІНФОРМАЦІЯ_2р. близько 18 год. підсудний ОСОБА_1, знаходячись біля будинку АДРЕСА_2 м. Чернігова, грубо порушив громадський порядок із мотивів явної неповаги до суспільства, безпричинно, проявляючи особливу зухвалість, наніс ряд ударів потерпілому ОСОБА_2, чим заподіяв тому легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров'я.
Підсудний, допитаний у судовому засіданні, вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю і пояснив, що не бажає давати свідчення в суді, оскільки у повному обсязі підтримує свої попередні свідчення, які давав у ході досудового слідства. У скоєному розкаюється, просить суворо не карати, шкоду потерпілому відшкодував повністю.
Потерпілий також пояснив, що підтримує свої попередні свідчення, підсудний відшкодував йому завдану шкоду, не наполягає на суворому покаранні того.
Враховуючи свідчення підсудного та потерпілого і те, що фактичні обставини справи ніким не оспорюються, суд знаходить, що дії підсудного правильно кваліфіковані за ст. 296 ч. 1 КК України, як хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що
2 супроводжувалося особливою зухвалістю, а вина його у скоєному доведена у повному обсязі.
Вирішуючи питання про міру покарання, суд враховує тяжкість вчиненого злочину, який є злочином невеликої тяжкості, особу винного - його вік, сімейний стан, наявність позитивної характеристики за місцем проживання, відсутність попередніх притягнень до кримінальної та адміністративної відповідальності, точку зору потерпілого, який не наполягав на суворому покаранні, обставини, що пом'якшують покарання - щире каяття, добровільне відшкодування завданого збитку, за відсутністю обставин, що його обтяжують і доходить висновку про. можливість виправлення підсудного без відбуття покарання, тобто про прийняття рішення про звільнення від відбуття покарання.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним за ст. 296 ч. 1 КК України та призначити покарання у вигляді 1 року обмеження волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбуття покарання, якщо він протягом іспитового строку в 1 рік не вчинить нового злочину.
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати засудженого повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.
На вирок можуть бути подані апеляції до апеляційного суду Чернігівської області протягом 15 діб із моменту його проголошення.