Справа №2-1612/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 жовтня 2009 року.
Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Решетар В.І. при секретарі Марфіч В.В. з участю позивача ОСОБА_1 відповідача ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тячів цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про збільшення розміру стягнення аліментів на утримання сина ОСОБА_3 з ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі до розміру 600 гривень щомісячно до досягнення ним повноліття.
Свої позовні вимоги мотивує тим, що шлюб між нею та відповідачем було розірвано 28 квітня 2004 року та від шлюбу у них народився син ОСОБА_3 з ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею та знаходиться на її повному утриманні та вихованні. Відповідно до рішення Тячівського районного суду відповідача зобов”язано сплачувати на її користь щомісячно аліменти. Зараз відповідач на території України не працює, має мінливий дохід від роботи по найму, який витрачає на власні потреби. Відповідач від виконання батьківських обов»язків ухиляється. Її заробітку не вистачає на утримання сина, який є інвалідом і потребує лікування та додаткових витрат, інших утриманців відповідач не має.
Позивач в судовому засіданні вимоги позову підтримала та, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини справи, просить позов задовольнити та збільшити розмір стягуваних з відповідача аліментів до 600 гривень на утримання сина ОСОБА_3 з ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним повноліття.
Відповідач в судовому засіданні вимоги позову визнав частково та пояснив, що він не має можливості сплачувати аліменти заявлені позивачкою в розмірі 600 гривень, так як він ніде не постійній роботі не працює і згідний сплачувати аліменти в розмірі 250 гривень.
Заслухавши сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити частково, виходячи з слідуючих підстав.
Як встановлено в судовому засіданні та стверджено свідоцтвом про розірвання шлюбу, сторони перебували в зареєстрованому шлюбі та даний шлюб між ними було розірвано 28 квітня 2004 року.
Відповідно до ст. 184 СК України “ Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника…, може визначити розмір аліментів в твердій грошовій сумі”
Як встановлено в судовому засіданні, відповідач в справі являється батьком неповнолітнього ОСОБА_2 з ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про його народження, де в графі мати записано позивача в справі ОСОБА_4, а батьком - відповідача в справі ОСОБА_2.
Відповідно до ст.192 ч.1 СК України “ Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального та сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось з них”.
Згідно рішення Тячівського районного суду від 24 листопада 2003 року з відповідача присуджено до стягнення аліменти в розмірі ? частини всіх видів його заробітку на утримання сина ОСОБА_3 до його повноліття.
Як стверджено актом обстеження матеріально-побутових умов, на утриманні у позивача знаходиться на утриманні неповнолітній син, який являється інвалідом з дитинства, позивач проживає у будинку батьків, власного будинку не має, її сім»я слабо матеріально-забезпечена та потребує допомоги.
Про те, що у позивача на утриманні знаходиться син ОСОБА_3, стверджено також довідкою Грушівської сільської ради.
Збільшуючи розмір аліментів, які підлягають до стягнення з відповідача на користь позивача, суд враховує матеріальний стан сторін та ту обставину, що позивач ніде на постійній роботі не працює, веде догляд за дитиною інвалідом, про що свідчить також пенсійне посвідчення, а доходи відповідача є мінливими, та також ту обставину, що на утриманні у відповідача непрацездатних осіб не має.
Позивачем доведено про необхідність збільшення розміру стягнення з відповідача на її користь в твердій грошовій сумі аліментів на утримання дитини, позаяк відповідач має нерегулярний заробіток.
За даних обставин, враховуючи, що стягнення аліментів у частковому відношенні утруднено, а тому, позов слід задовольнити частково та збільшити розмір аліментів, що стягуються з відповідача на користь позивачки щомісячно до 350 грн. на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 з ІНФОРМАЦІЯ_1 до його повноліття.
Відповідно до ст. 80, 81 ЦПК України судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи стягнути з відповідача, звільнивши від оплати позивачку.
Керуючись ст. 80, 81, 213, 215 ЦПК України ст. 180, 181, 182, 184, 191, 192 СК України,
Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Збільшити розмір стягнення аліментів присуджених відповідно до рішення Тячівського районного суду від 24 листопада 2003 року в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, які підлягають до стягнення щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_5 до розміру 350 грн. щомісячно в твердій грошовій сумі на утримання сина ОСОБА_5 з ІНФОРМАЦІЯ_1 до його повноліття, починаючи з дня набрання чинності рішення суду.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн. на розрахунковий рахунок 31210259700248, код ОКПО - 22107951, банк - ГУДКУ в Закарпатській області, МФО банку: 812016, а також судовий збір в розмірі 51 грн. в місцевий бюджет м. Тячів на р/р 31414537700249.
Заява про оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду через Тячівський районний суд.
Головуючий суддя: Решетар В.І.