Україна
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Категорія статобліку – 2.11.5 Справа № 2-а-4517/09/0470
П О С Т А Н О В А
Іменем України
26 серпня 2009 року місто Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Захарчук Н.В.
при секретарі – Михалевич І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
13 березня 2009 року Державна податкова інспекція у м. Дніпродзержинську (далі – позивач або ДПІ у м. Дніпродзержинську) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про звернення стягнення на активи приватного підприємця ОСОБА_1 (далі – відповідач) на користь державного бюджету 625 грн. 31 коп.
16 березня 2009 року було відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи на 16 червня 2009 року.
Позивач до початку судового засідання подав заяву про розгляд справи без участі його представника з урахуванням позиції викладеної в позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з’явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце його проведення. З клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався, заперечення проти позову не надав.
Розглянувши надані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 10 вересня 1998 року ОСОБА_1. було видане свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (ідентифікаційний номер НОМЕР_1). Рішенням Дніпродзержинської міської ради від 15 березня 2007 року № 150-08/V ОСОБА_1 для розміщення кіоску було надано у землекористування земельну ділянку по АДРЕСА_1 площею 21 кв.м.
Згідно довідок про визначення грошової оцінки земельної ділянки, вартість земельної ділянки: за адресою АДРЕСА_1 складає 19 056 грн. 86 коп.; АДРЕСА_2 складає 17 765 грн.
Відповідно до пункту 4.1 додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки оренда плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі в розмірі 571,68 грн./рік без ПДВ, що становить 47,64 грн./місяць без ПДВ і вноситься на рахунок місцевого бюджету.
Станом на 18 лютого 2009 року заборгованість фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 перед бюджетом складала 625 грн. 31 коп., що підтверджується довідкою про суми податкового боргу платника податків та розрахунків заборгованості по орендній платі за землю.
04 квітня 2008 року ОСОБА_1. була заповнена податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Отже, відповідно до статті 2 Закону України «Про плату за землю» від 03 липня 1992 року №2535 (далі – Закон України № 2535), використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Згідно із статтею 7 Закону України № 2535 ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки
Статтею 13 Закону України № 2535 встановлено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Відповідно до абзацу 1 підпункту 5.1 частини 5 Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року за № 2181 (далі – Закон України № 2181) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Частиною 1 статті 17 Закону України № 2535 визначене, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно із статтею 27 Закону України № 2535, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Законом України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року за № 1251 встановлено, що земельний податок є обов’язковим платежем, а платниками податків та зборів (обов’язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законодавством покладено обов’язок сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі) у встановлені законом строки.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що борг з земельного податку відповідача станом на 18 лютого 2009 року становить 625 грн. 31 коп.
Статтею 1 Закону України № 2181 визначено, що податковий борг - податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов’язання.
Відповідно до статті 4 Закону України № 2181, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації і в такому випадку обчислена сума податкового зобов’язання вважається узгодженою та не може бути оскаржена в адміністративному порядку.
Відповідно до статті 6 Закону України № 2181, з метою погашення податкового боргу відповідача податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Згідно із підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. статті 6 зазначеного закону, у випадку відсутності можливості вручення вимоги особисто працівниками інспекції або поштою, податкові вимоги вважаються врученими, якщо їх розміщено на дошку податкових повідомлень.
Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську прийнято та направлено відповідачу податкові вимоги:
- перша податкова вимога №1/454 від 05.06.2008 року;
- друга податкова вимога №2/550 від 28.07.2008 року.
Зазначені податкові вимоги були вручені відповідачу особисто, 13 червня 2008 року та 05 серпня 2008 року відповідно.
Статті 69 та 71 Кодексу адміністративного судочинства України визначають, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд, згідно із статтею 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 9, 69, 71, 86, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 625 грн. 31 коп. - задовольнити повністю.
Звернути стягнення на активи фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь державного бюджету 625 грн. 31 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копію постанови надіслати сторонам.
Текст постанови в повному обсязі виготовлений 01.09.2009 року.
Суддя Н.В.Захарчук