Судове рішення #6271183

                                                                                                                   Справа № 2-2319/09              

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    19 травня 2009 року Пролетарський районний суд м. Донецька у складі: головуючого – судді Пивоварової Ю.О., при секретарі Орловій О.В., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду  в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-

       В С Т А Н О В И В:    

    Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, в обґрунтування заявлених вимог вказала, що вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2. Від даного шлюбу подружжя має неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Однак з 20.11.2008 року відповідач припинив шлюбні відносини з позивачем та на даний момент проживає окремо. Участі у вихованні дитини не приймає, матеріальної допомоги на її утримання не надає. Відповідач має роботу і отримує стабільну заробітну плату, пенсію, інших неповнолітніх дітей на утриманні не має, його батьки матеріальної допомоги не потребують. Просила суд стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку.

        У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити у повному обсязі.

        Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнав у повному обсязі, проти його задоволення не заперечував.

      Суд, заслухавши пояснення позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

    У судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є батьком неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с. 3).

З 20.11.2008 року відповідач припинив шлюбні відносини з позивачем та на даний момент проживає окремо. Участі у вихованні дитини не приймає, матеріальної допомоги на її утримання не надає.

 Відповідач ОСОБА_2 працює в КП «Донський» слюсарем і отримує заробітну плату в середньому 1,600 грн., крім того, отримує  пенсію, інших неповнолітніх дітей на утриманні не має, його батьки матеріальної допомоги не потребують.

    Згідно до ст. 180  Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Оцінюючи наведене, з урахуванням вимог ст. 181, 182 Сімейного Кодексу України суд вважає, що на користь позивача з відповідача необхідно стягнути 1/4 частки від всіх доходів щомісячно до досягнення дитиною повноліття, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Крім того, з відповідача на користь держави, відповідно до ст. 88 ЦПК України підлягають стягненню державне мито у сумі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічно  забезпечення судового розгляду справи у сумі 30 грн.

    На підставі викладеного, ст. 180-182 Сімейного Кодексу України, керуючись ст. 10, 11, 60, 209, 213-215, ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити у повному обсязі.

Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частки від всіх видів доходу, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 29.04.2009 року та до досягнення дитиною повноліття, тобто до 25.11.2019 року.    

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне  забезпечення судового розгляду справи у сумі 250 грн.    

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням  після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ст. 295 ч. 4 ЦПК України.

Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація