Судове рішення #62716995


Рівненський міський суд Рівненської області

м. Рівне, вул. Шкільна, 1, 33028, (0362) 26-59-17


Справа № 2- 12042/2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2010 року м. Рівне

Рівненський міський суд

головуючий суддя Мельник О.В..

при секретарі Яремі Г.В.,

з участю позивача ОСОБА_1,

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівному цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,

встановив:

Позивач в судовому засіданні позов підтримала та пояснила, що 7.03.2008 року зареєструвала шлюб з відповідачем, в період якого 16 липня 2008 року в них народився син. Одруження виявилось невдалим. Негативні стосунки в сім’ї призвели до того, що подружжя протягом останніх п’яти місяців разом не проживає, спільного господарства не веде. Стверджує, що будь-якого бажання до примирення з відповідачем не має. На даний час дитина проживає з матір’ю. Відповідач має постійну роботу та заробіток. У зв’язку із цим, просить шлюб розірвати, дитину залишити проживати з матір’ю, стягнути з відповідача на її користь на утримання сина аліменти у розмірі 1/2 частки від заробітку (доходу) відповідача, щомісячно, а також стягнути з відповідача 300 гривень щомісячно в якості її утримання до досягнення дитиною трьох років.

Відповідач позовні вимоги в частині розірвання шлюбу, залишення дитини проживати з матір’ю визнав повністю, а в частині стягнення аліментів - частково. Не заперечував щодо стягнення з нього аліментів на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/4частини його заробітку та 100 гривень на утримання дружини до досягнення дитиною трьох років.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення частково.

Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі з 7 березня 2008 року, в період якого 16 липня 2008 року у них народився син ОСОБА_3.

Сторони не оспорюють, а тому суд вважає встановленим те, що збереження сім’ї та налагодження стосунків за встановлених судом обставин у сторін немає, оскільки сторони тривалий час спільно не проживають, спільне господарство не ведуть, наміру до примирення не мають.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, є порушенням їх права на повагу до сімейного життя, що розцінюється судом як таке, що має істотне значення.

Суд вважає, що шлюб існує формально і його необхідно розірвати.

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Отже, указаний обов’язок лежить на обох батьках і обоє батьків в рівній мірі зобов’язані матеріально забезпечувати дитину.

Згідно з ч. 1 ст. 181 СК України, способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

Судом встановлено, що сторони по справі, як батьки неповнолітньої дитини не досягли між собою згоди щодо способу утримувати дитину, а тому, суд вважає, що аліменти з відповідача слід стягувати саме на підставі рішення суду.

Вирішуючи позов у частині стягнення аліментів в частці від заробітку, суд приймає до уваги те, що відповідач є працездатною особою, має постійну роботу та заробіток, будь - яких інших непрацездатних осіб на утриманні не має, поряд з тим, стягнення з відповідача аліментів у розмірі 1/2 частини його заробітку на одну дитину, на думку суду не підлягає задоволенню. Суд вважає, що стягнення аліментів у розмірі 1/4 частини заробітку відповідача з урахуванням прожиткового мінімуму для дитини віком до шести років (з 01.10.2010 року - 787 грн.) а спільного обов'язку обох батьків по утриманню дитини, не порушить права дитини, у зв'язку з чим позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню частково.

Відповідно до ч. 2 ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Судом встановлено, що після фактичного припинення шлюбних стосунків неповнолітня дитина залишилась проживати з матір’ю, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення трьохрічного віку.

Враховуючи те, що середньомісячний розмір заробітку відповідача складає 1707,8 гривень, з відповідача також підлягають стягненню аліменти на утриманні неповнолітньої дитини, суд прийшов до висновку, що на утримання позивача до досягнення їх спільною неповнолітньою дитиною трьохрічного віку з відповідача підлягає стягненню 100 гривень на місяць

На підставі ст.ст. 4, ч. 2 ст. 84, 112, 180, 181.182, 183,185 СК України , керуючись 10.11. 60, 88, 212, 214, 215 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов задоволити частково.

Шлюб, зареєстрований відділом РАГС міста Рівне 7 березня 2008 року , актовий запис № 241, між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 - розірвати.

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у разі проживання батьків окремо після розлучення залишити проживати з матір’ю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного

Стягнення аліментів на неповнолітню дитину проводити щомісячно, починаючи з 11.08.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягувати, починаючи з 11.08.2010 року з ОСОБА_2 на утримання ОСОБА_1 по 100 гривень щомісячно до досягнення їх сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 трьохрічного віку.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь місцевого бюджету міста Рівне державне мито у розмірі п'ятдесяти однієї гривні ( 51 грн. ), тридцять гривень (30 грн.) витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи на користь державного бюджету України та сімнадцять гривень ( 17 грн. ) витрат, пов’язаних із розірванням шлюбу в органах РАЦС. ОСОБА_1 від витрат звільнити.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація