ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2011 року < Текст > Справа № 2а-0870/4388/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Авдєєва М.П.,
при секретарі судового засідання Задунайському І.О.,
за участю представників:
прокурора – Харченко В.І .(посвідчення №168 від08.07.2011);
позивача – ОСОБА_1 (доручення №268/09 від 13.01.2011);
відповідача – не з'явився;
розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Жовтневого району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя
до Державного підприємства «Державний проектний інститут «Запоріжцивільпроект»
про стягнення суми боргу зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 45 538 грн. 17 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Жовтневого району м. Запоріжжя (далі – прокурор) звернувся із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Запоріжжя (далі – позивач) до Державного підприємства «Державний проектний інститут «Запоріжцивільпроект» (далі – відповідач) про стягнення 45 358 грн 17 коп. про стягнення суми боргу зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. В позовній заяві зазначено, що Державне підприємство «Державний проектний інститут «Запоріжцивільпроект» є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, відповідно до законодавства надає до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя «Розрахунки сум страхових внесків, в яких нараховує страхові внески», але сплачує їх не своєчасно та не у повному обсязі.
Ухвалою суду від 09.06.2011 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи на 01.07.2011. За клопотанням представника позивача провадження у справі було зупинено до 19.07.2011.
В судовому засіданні прокурор і представник позивача на задоволенні позову наполягають, просять стягнути з відповідача 45 538 грн. 17 коп. суму боргу зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про причини неявки суду не повідомив, клопотання про розгляд справи без його участі суду не надсилались. Про дату, час та місце проведення судового розгляду справи повідомлявся належним чином.
У судовому засіданні, відповідно до ст.160 КАС України, сторонам проголошено вступну та резолютивну частини постанови, разом з тим оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, вислухавши думку представників сторін, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Прокуратурою Жовтневого району м. Запоріжжя було проведено перевірку та встановлено, що відповідач зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя як платник єдиного внеску за №08/01-0264 вимоги діючого законодавства не виконує, внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в повному обсязі не сплачує.
Під час перевірки було встановлено, що за березень 2011 року включно відповідач самостійно взяв на себе зобов’язання по сплаті єдиного внеску: нарахований єдиний внесок по класу ризику 36,82% у сумі 38236 грн. 01 коп.; нарахований єдиний внесок з сум винагород за договорами ЦПХ 34,70% у сумі 2029 грн. 95 коп.; нарахований єдиний внесок на суми допомоги по тимчасовій непрацездатності 33,20% у сумі 996 грн. 99 коп.; нарахований єдиний внесок на заробітну плату працюючих інвалідів 8,41 % у сумі 227 грн. 31 коп.; утримання єдиного внеску з найманих працівників 3,6 % у сумі 3835 грн. 75 коп.; утримання єдиного внеску з осіб, які виконують роботи за договорами ЦПХ 2,6 % у сумі 152 грн. 10 коп.; утримання єдиного внеску з осіб, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності 2,0 % у сумі 60 грн. 06 коп.
Факт існування у відповідача недоїмки по сплаті єдиного внеску за березень 2011 року повністю підтверджується картою особливого рахунку платника страхових внесків №08/01-0264, яка формується на підставі наданих страхувальником розрахунків та бази платіжних доручень Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя.
Таким чином, внаслідок систематичного невиконання відповідачем вимог законодавства, станом на 18.05.2011 виникла заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя яка згідно наданого відповідачем звіту склала 45 358 грн. 17 коп.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Приписами п.2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №2464 від 01.01.2011 (далі – Закон України №2464), єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України №2464, відповідач є платником єдиного внеску.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України №2464, платник єдиного внеску зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі єдиний внесок.
Відповідно до ст. 8 Закону України №2464 розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначеним цим законом, та пропозиції його розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування встановлюється з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Частиною 5 ст. 9 Закону України №2464 встановлено, що сплата страхових внесків здійснюється виключно в національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкритих в органах Державного казначейства України для його зарахування.
Згідно із ч. 8 ст. 9 Закону України №2464, платники єдиного внеску зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Відповідно до ч. 12 ст. 9 вище зазначеного Закону, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до п. 4.3.6 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 27.09.2010 за № 21-5 встановлено, що нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Відповідно до ч.2 ст.12 Закону України №2464 Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску.
Згідно з п. 3.1 Порядку ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 за №21-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 за №988/18283, з метою обліку, нарахованих і сплачених сум платежів автоматично формуються картки особових рахунків платників на підставі документів, зазначених у Розділі II цього Порядку.
Згідно з п.2.2 зазначеного вище Порядку документами, на підставі яких здійснюється облік сум нарахованих платежів шляхом занесення інформації про суми, що підлягають сплаті платниками до карток особових рахунків платників, є також такі, що самостійно визначені платником.
Відповідно до п.2 ст.121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів держави у суді у випадках, визначених законом.
Згідно з положеннями ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 №1789-XII представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Підставою представництва у суді інтересі, зокрема, інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
У відповідності до ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а згідно ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи вищевикладене, судом з’ясовано, що на час судового зсідання Державне підприємство «Державний проектний інститут «Запоріжцивільпроект» має суму боргу зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі 45 358 грн. 17 коп., яка у добровільному порядку відповідачем не сплачена, у зв’язку з чим приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст.11, 71, 161-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов прокурора Жовтневого району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя до Державного підприємства “Державний проектний інститут “Запоріжцивільпроект” про стягнення суми боргу зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 45 538 грн. 17 коп. - задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства «Державний проектний інститут «Запоріжцивільпроект» (Код ЄДРПОУ 05482972) на користь управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя суму боргу зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 45 538,17грн. (сорок п'ять тисяч п'ятсот тридцять вісім гривень сімнадцять копійок) за березень 2011 року включно, на наступні рахунки:
на р/р 37194006000801 - нарахований єдиний внесок по класу ризику - 36,82% у розмірі 38236.01грн.;
на р/р 37197070000801- нарахований єдиний внесок з сум винагородза договорами ЦПХ - 34.70% у розмірі 2029.95грн; .
на р/р 37194073000801 - нарахований єдиний внесок на заробітну плату працюючих інвалідів - 8.41% у розмірі 227.31грн.;
на р/р 37195072000801 -нарахований єдиний внесок на суми допомоги по тимчасовій непрацездатності - 33.20% у розмірі 996.99грн.;
на р/р37195083000801 - утримання єдиного внеску з найманих працівників - 3.6% у розмірі 3835.75грн.;
на р/р 37194084000801 - утримання єдиного внеску з осіб, які виконують роботи за договорами ЦПХ -2.6% у розмірі 152.10грн.;
на р/р 37192086000801 - утримання єдиного внеску з осіб, які отримають допомогу по тимчасовій непрацездатності - 2.0% у розмірі 60.06грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні – з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст.160 КАС України оформлена і підписана 25.07.2011
Постанова законної сили не набрала
Суддя М.П. Авдєєв