РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 лютого 2007 року м. Малин справа 2-1003/2006
2- 50/2007
Малинський районний суд Житомирської області у складі: головуючого -судді Тарасенка M.П, з секретарем Хитрич H.Я, за участю позивача ОСОБА_1, представника фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України -Рябощук О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Малині справу за позовом ОСОБА_1 до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в особі відділення виконавчої дирекції Фонду у Малинському районі, 3-ї особи, яка не заявляє самостійних вимог - відділ державної служби охорони при УМВС України в Житомирській області про зобов"язання здійснити перерахування щомісячних страхових виплат у зв"язку з втратою працездатності, -
Встановив
Позивач просив зобов"язати відповідача здійснити перерахунок щомісячних страхових виплат у зв"язку з втратою працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку відповідно до встановленого розміру мінімальної заробітної плати з врахуванням індексації та компенсації за прострочення термінів її виплати за період з 26.06.2001 року по даний час, в подальшому змінив свої вимоги, просить провести такі виплати за період червня 2004 року по листопад 2006 року в сумі 8499,26 грн. та зобов"язати фонд здійснювати перерахування сум щомісячних страхових виплат у разі підвищення розміру мінімальної заробітної плати та у разі зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки, починаючи з грудня 2006 року, а згодом усно збільшив свої вимоги, просить провести компенсацію за затримку проведення розрахунку, посилаючись на те, що з 11 вересня 1990 року він працював у відділі державної служби охорони при Малинському РВ УМВС України ІНФОРМАЦІЯ_1.
28 грудня 1990 року він, перебуваючи в складі наряду при виконанні виробничих функцій, в результаті ДТП, отримав тяжкі тілесні ушкодження зі встановленням 2 групи інвалідності та втратою працездатності в розмірі 60 %.
В період з 1990 року до 2001 року страхові виплати здійснювались роботодавцем, а потім виплати почав проводити відповідач в сумі 42.16 грн.
10.02.2006 року він звернувся до відповідача з заявою про проведення перерахунку розміру страхових виплат у зв"язку з підвищенням розміру заробітної плати, але 14.02.2006 року відповідач листом НОМЕР_1 відмовив у цьому посилаючись на те, що сума пенсії по трудовому каліцтву та страхової виплати перевищує розрахунковий середньомісячний заробіток.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що йому проводиться виплата сум страхових виплат виходячи із середньомісячного заробітку, який він мав до ушкодження здоров"я, а потрібно поводити такі виплати, виходячи із середньомісячного заробітку працівника на день проведення перерахунку згідно довідки про його середньомісячний заробіток, але погодився з розрахунком доплати, який надала представник відповідача та усно доповнив вимоги, просить додатково стягнути компенсацію за затримку виплати суми згідно перерахунку.
Представник відповідача позов не визнала посилаючись на те, що рішенням Малинського районного суду від 25.08.2004 року за його позовом до відділення про відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров"я, залишеним без змін Житомирським апеляційним та Верховним Судом України стягнуто 2104,37 грн. недовиплаченої страхової виплати за період з 26 червня 2001 року до 1 червня 2004 року, яка стверджувалася обґрунтованим розрахунком, погодженим сторонами, крім цього є безпідставними вимоги щодо проведення перерахунку щомісячних страхових платежів, оскільки фондом такий перерахунок здійснювався до 1 березня кожного року відповідно ст. 29 Закону України „Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" на підставі довідки про середньомісячний заробіток який позивач мав до ушкодження здоров'я та подала розрахунок перерахунку про доплату, з яким погодився позивач.
Представник третьої особи в судове засідання не з"явився, надав заяву просить справу розглядати без його участі.
Вислухавши позивача, представника відповідача та дослідивши докази у межах заявлених вимог позов підлягає задоволенню частково з таких підстав.
Встановлено , що позивач 28 грудня 1990 року, перебуваючи в складі наряду при виконанні виробничих функцій, в результаті ДТП, отримав тяжкі тілесні ушкодження зі встановленням 2 групи інвалідності та втратою працездатності в розмірі 60 %. В період з 1990 року до 2001 року страхові виплати здійснювались роботодавцем, а в подальшому такі виплати проводились відповідачем в сумі 42.16 грн.
Рішенням Малинського районного суду від 25.08.2004 року за позовом ОСОБА_1 до відділення про відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я, залишеним без змін Житомирським апеляційним та Верховним Судом України стягнуто 2104,37 грн. недовиплаченої страхової виплати за період з 26 червня 2001 року по 1 червня 2004 року, яка стверджувалася обґрунтованим розрахунком, погодженим сторонами, на підставі довідки відділу ДСО при УМВС України в Житомирській області НОМЕР_2 від 21.06.2004 року.
Згідно ст. 61 ЦПК України обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Оскільки рішенням Малинського районного суду від 25.08.2004 року за позовом ОСОБА_1 до відділення про відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров"я, залишеним без змін Житомирським апеляційним та Верховним Судом України за основу було взято середньомісячний заробіток на підставі довідки відділу ДСО при УМВС України в Житомирській області НОМЕР_2 від 21.06.2004 року суд вважає, що для перерахунку щомісячних платежів слід виходити саме із середньомісячного заробітку визначеного судовим рішенням по інший справі, де брали участь одні і ті ж самі особи з тих самих питань, а тому відповідач повинен був проводити перерахунок із середньомісячного заробітку встановленого судовим рішенням по іншій справі.
Згідно проведеного розрахунку відповідачем, погодженого з позивачем, виходячи із середньомісячного заробітку встановленого судовим рішенням по іншій справі до виплати підлягає грн.3049,37 грн..
Суд не приймає до уваги посилання позивача про те, що середньомісячний заробіток для виплати страхових платежів повинен братися виходячи із середньомісячного заробітку працівника на день проведення перерахунку, тобто з середньомісячної заробітної плати з червня 2004 року по 2006 рік, оскільки згідно ст.34 п. 1 Закону України „Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", сума щомісячної страхової виплати
встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров"я.
Суд відмовляє позивачу у задоволенні нарахування компенсації за затримку виплати перерахунку з червня 2004 року по день розгляду справи в суді, оскільки ним не надано суду розрахунку, з якої суми потрібно провести компенсацію по день розгляду справи в суді, тоді коли перерахунок проведений по листопад 2006 року, та індекс інфляції по місячно за вказаний ним період.
Посилання позивача на ту обставину, що він не компетентний у цьому питанні суд до уваги не приймає, оскільки він користувався юридичною допомогою, від якої згодом відмовився.
Керуючись ст.ст. 10,11, 60, 61, 88, 179, 213, 218 ЦПК України, ст. 34 Закону України „Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності",-
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Стягнути Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в особі відділення виконавчої дирекції Фонду у Малинському районі на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 щомісячні страхові виплати у зв"язку з втратою 60% працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого розміру середньої заробітної плати за період з червня 2004 року по листопад 2006 року в сумі 3049 грн.37 коп. та зобов"язати фонд здійснювати перерахування сум щомісячних страхових виплат у разі підвищення розміру мінімальної заробітної плати та у разі зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки, починаючи з грудня 2006 року.
В решті позову відмовити за безпідставністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подачу заяви про апеляційне
оскарження.
Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з моменту написання
повного рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подачі заяви про
апеляційне оскарження. Заява та апеляційна скарга подаються до Житомирського апеляційного
суду через Малинський районний суд.
- Номер: 2-во/499/12/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-50/2007
- Суд: Іванівський районний суд Одеської області
- Суддя: Тарасенко М.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.11.2020
- Дата етапу: 23.11.2020
- Номер: 6/648/120/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-50/2007
- Суд: Білозерський районний суд Херсонської області
- Суддя: Тарасенко М.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.10.2021
- Дата етапу: 21.10.2021