Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #62831411

21.02.2017 Справа № 756/1739/16-ц

Унікальний номер 756/1739/16-ц

Провадження № 2/756/328/17


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

21 лютого 2017 року Оболонський районний суд міста Києва в складі:

головуючого судді - Шумейко О.І.,

при секретарі - Дуб В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -

в с т а н о в и в:

У лютому 2016 року позивач звернулася до суду в порядку цивільного судочинства з позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовувала тим, що вона є власником квартири АДРЕСА_1 та зареєстрована за цією адресою.

Серед осіб, які зареєстровані за зазначеною адресою, вказана також відповідач ОСОБА_2

Відповідач з моменту реєстрації та по теперішній час в даній квартирі не проживає, ніяких витрат по утриманню житла не несе, участі у користуванні майном не приймає, її місцезнаходження позивачу невідомо.

За таких обставин, позивач просить визнати відповідача такою, що втратила право користування квартирою АДРЕСА_1.

Позивач та її представник у судове засідання не з'явилася, представник позивача подав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, проти ухвалення у справі заочного рішення не заперечує.

Відповідач в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, подала заяву, в якій просила відкласти розгляд справи, однак доказів поважності причин неявки суду не надала. Письмових заперечень проти позовних вимог від відповідача на адресу суду не надходило.

За таких обставин та за відсутності заперечень представника позивача, суд ухвалив провести заочний розгляд справи.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1, що підтверджується договором купівлі-продажу квартири від 21 грудня 1998 року, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Колісник І.Г., зареєстрованого в реєстрі за номером №2313 (а.с.23).

За довідкою ЖБК «Квазар-11» від 23 лютого 2015 року у вказаній квартирі зареєстровано дві особи: ОСОБА_4 та ОСОБА_2 (а.с.25).

У відповідності до ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Згідно з положеннями ч.2 ст.405 Цивільного кодексу України член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач є власником квартири АДРЕСА_1. У зазначеній квартирі зареєстровано місце проживання ОСОБА_2, однак фактично остання у даній квартирі не проживає.

Згідно з довідкою №10/505 від 09 лютого 2015 року, виданою ЖБК «Квазар-11», ОСОБА_2 у квартирі АДРЕСА_1 ніколи не проживала, не користувалась комунальними послугами і не сплачувала за них (а.с.24).

За таких обставин, судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 не проживає у вказаній квартирі понад рік, що підтверджено належними засобами доказування. Поважних причин, що свідчать на користь відсутності відповідача за місцем своєї реєстрації, судом не встановлено.

За таких обставин, суд приходить до висновку про задоволення позову в частині вимог щодо визнання відповідача такою, що втратила право користування квартирою АДРЕСА_1.

Що стосується вимог позивача про зняття відповідача з реєстраційного обліку, суд вирішує відмовити у задоволенні позову в цій частині з наступних підстав.

У відповідності ст.3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" поняття реєстрації визначено як внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації.

Ст.7 цього ж Закону передбачено, що зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі остаточного рішення суду про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням.

Відтак, визнання відповідача таким, що втратив право користування є достатнім способом захисту його порушених прав.

Більш того, позивач не вказала орган з питань реєстрації у якості відповідача у справі, не заявляла клопотань про залучення його в якості співвідповідача у справі, а покладення рішенням суду обов'язків на фізичну чи юридичну особу, яка не є відповідачем у справі, не допускається.

Відповідно до ст.88 ЦПК України суд присуджує до стягнення з відповідача на користь позивача судовий збір у сумі 551,20 грн.

Керуючись ст.ст. 4, 60, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - задовольнити частково.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, такою, що втратила право на користування квартирою АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) гривня 20 копійок.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду міста Києва через Оболонський районний суд міста Києва шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення суду апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя О.І. Шумейко


  • Номер: 2/756/328/17
  • Опис: про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 756/1739/16-ц
  • Суд: Оболонський районний суд міста Києва
  • Суддя: Шумейко О. І.
  • Результати справи: повернуто скаргу
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.02.2016
  • Дата етапу: 27.07.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація