Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #62906896



Справа № 131/216/17


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


13.03.2017



Іллінецький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Олексієнка О.Ю.

при секретарі Телевань С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Іллінці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Слободищенської сільскої ради Іллінецького району Вінницької області, ОСОБА_3 про визнання права власності на майно в порядку спадкування, ціна позову 106370,82 грн.,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його батько - ОСОБА_4, який на день смерті мав у власності земельну ділянку площею 2,8955 га цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий НОМЕР_1, розташовану на території Слободищенської сільської ради Іллінецького району Вінницької області. За життя батько заповіту не залишив.

ІНФОРМАЦІЯ_3 померла його мати - ОСОБА_5, яка на день смерті мала у власності земельну ділянку площею 2,8955 га цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий НОМЕР_1, яку вона фактично успадкувала після смерті свого чоловіка ОСОБА_4, однак нотаріально своїх спадкових прав не оформила. За життя мати заповіту не залишила.

За життя батьків він проживав разом з ними та після їх смерті фактично вступив у володіння та управління спадковим майном.

Наразі він є єдиним спадкоємцем за законом після смерті матері, оскільки його рідна сестра ОСОБА_3 відмовилася від прийняття спадщини.

Оформити свої спадкові права на згадану земельну ділянку в нотаріальному порядку він не може, оскільки пропустив встановлений законом строк для прийняття спадщини. Вказаний строк позивач вважає, що пропустив з поважної причини, оскільки ще за життя батька було втрачено оригінали правовстановлюючих документів на спадкову земельну ділянку.

Тому він просить суд визнати за ним право власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом після смерті матері.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, натомість подав до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримав повністю, просить їх задоволити та розглянути справу в його відсутність.

Представник відповідача Слободищенської сільської ради Іллінецького району Вінницької області в судове засідання не з'явився, натомість сільський голова подав до суду відповідного листа про розгляд справи за відсутності представника ради, позовні вимоги визнав повністю.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася, натомість подала до суду заяву зі своїм визнанням позову, просить розглянути заяву в її відсутність, проти задоволення позову не заперечує.

За таких обставин суд вважає за можливе вирішити справу у відсутність сторін на підставі наявних у справі доказів і задовольнити позов ОСОБА_1 з наступних підстав.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права, обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Відповідно до ст. 346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника. Відповідно до ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав, передбачених ч. 2 ст. 16 ЦК України є визнання права. Згідно ч. 1 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. Відповідно до п. 3.5 ухвали спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ № 24-753/0/4-13 від 16.05.2013 «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування»: набуття права власності на земельну ділянку та перехід права власності на земельну ділянку в порядку спадкування має місце за наявності наступних юридичних фактів у їх сукупності: ухвалення рішення компетентного органу про передачу у власність земельної ділянки спадкодавцю, укладення спадкодавцем правочинів щодо набуття права власності на земельні ділянки; виготовлення технічної документації на земельні ділянки; визначення меж земельної ділянки в натурі; погодження із суміжними землевласниками та землекористувачами; одержання у встановленому порядку Державного акта на землю; реєстрація права власності на земельну ділянку.

У відповідності зі ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається після смерті фізичної особи, або оголошення її померлою.

Вказані вимоги законодавства України підтверджується наявними доказами у справі, а саме: копією свідоцтва про смерть ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 (а.с.15), копією свідоцтва про смерть ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 (а.с.16), копію державного акта на право власності на земельну ділянку (а.с.11-14).

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку встановленого ст. 1270 ЦК України він не заявив про відмову від неї.

Вказане підтверджується доданими до позовної заяви доказами, а саме: копією паспорта громадянина України позивача ОСОБА_1 (а.с.4-8), копією свідоцтва про народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 (а.с.10), копією паспорта громадянина України відповідача ОСОБА_3 (а.с.18,19), копією свідоцтва про народження 8 квітня 1975 року ОСОБА_6 (а.с.21).

Тому, враховуючи те, що позивач протягом шестимісячного строку встановленого ст. 1270 ЦК України не заявив про відмову від спадщини, суд приходить до висновку, що за позивачем слід визнати право власності на спадкове майно, яке знаходиться на території Слободищенської сільської ради Іллінецького району Вінницької області в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3.

Таким чином, оцінюючи в сукупності всі досліджені у справі докази, суд визнає доведеними вимоги позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 16, 1218, 1220, 1261, 1268, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 209, 212 - 215, 256, 259 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на земельну ділянку площею 2,8955 га цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий НОМЕР_1, розташовану на території Слободищенської сільської ради Іллінецького району Вінницької області, в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення через Іллінецький районний суд.

Головуючий:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація