Судове рішення #6291303

                                                                                                              код суду 2023

Справа № 2-2099/2009 рік




Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И



       07.10.2009 року Куп”янський міськрайонний суд Харківської області      

      у складі: головуючого – судді – Демченко І.М.

                      при секретарі – Бабенко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Куп”янську цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина,  -


В С Т А Н О В И В :


 Позивачка звернулась до Куп”янського міськрайонного суду Харківської області з позовом, згідно якого просить стягнути з відповідача, ОСОБА_2 , аліменти на утримання неповнолітнього сина – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  народження, згодом уточнивши вона просила суд винести рішення про стягування аліментів з відповідача з урахуванням винесеного 23.09.2009 року Куп’янським міськрайонним судом Харківської області рішення щодо стягування аліментів на користь позивачки на утримання неповнолітньої доньки – ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2  народження, у розмірі ј частини від усіх видів доходів відповідача, щомісячно до повноліття доньки, а саме винести рішення про стягування з ОСОБА_2  аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3  у розмірі 1/6 частини від усіх видів його доходів, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня подачі позову до суду і до повноліття сина, посилаючись на те, що відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання дитини, чим ставить її в скрутне матеріальне становище, що і змусило її звернутися до суду з позовом.

  Позивачка у судовому засіданні свої уточнені позовні вимоги підтримала, наполягала на задоволенні позову про стягування з відповідача аліментів на неповнолітнього сина ОСОБА_3  у розмірі 1/6 частини від його доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину такого віку, оскільки це є їх спільний з відповідачем син, він народився у період шлюбу, який був належним чином зареєстрований. Крім того, позивачка зазначила, що неповнолітній Борис мешкає з нею, повністю знаходиться на її утриманні, відповідач відмовляється від сина і не бажає сплачувати аліменти на його утримання. Сама з позивачка не працює, її батьки надають дітям і їй матеріальну підтримку.

  Відповідач у судовому засіданні заперечував проти задоволення уточнених позовних вимог ОСОБА_1  про стягування з нього аліментів на утримання сина, пояснивши, що він розуміє те, що дитина потребує матеріального утримання, однак він не визнає себе батьком неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  народження, так як він на його зовнішньо не схожий, а також зазначив, що має намір оспорити батьківство.

  Суд, з»ясувавши позиції сторін, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що уточнені позовні вимоги ОСОБА_1  підлягають задоволенню у повному обсязі по наступним підставам.

Судом встановлено, що позивачка з відповідачем з 24 жовтня 1999 року знаходились у шлюбі, який був зареєстрований Лиманською Другою сільською радою Дворічанського району Харківської області, актовий запис за № 6. Куп’янським міськрайонним судом Харківської області   27.08.2009 року було винесено рішення про розірвання шлюбу між сторонами ( а.с. 4,6 ). Від шлюбу сторони мають двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2  народження, та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  народження. Як вбачається з копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , яке видано 04.09.2001 року Миколаївською сільською радою Дворічанського району Харківської області, батьками дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  народження, вказані ОСОБА_2  і ОСОБА_1  ( а.с5).

Спільні неповнолітні діти сторін мешкають з позивачкою, що підтверджується довідкою з Виконкому Колодязненської сільської ради Дворічанського району Харківської області ( а.с. 14 ).

 Рішенням Куп’янського міськрайонного суду Харківської області від 23.09.2009 року з ОСОБА_2  присуджено стягування аліментів на користь ОСОБА_1  на утримання неповнолітньої доньки - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2  народження, у розмірі ј частини від усіх видів його доходів, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до повноліття дитини. Рішення суду набуло законної чинності 05.10.2009 року.

Відповідач працює машиністом піскопадаючої установки у Локомотивному депо ТЧ-15 та отримує заробітну плату.

  Статтею 51 Конституції України передбачено, що батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття.

   У відповідності до вимог ст. 121 Сімейного Кодексу України права та обов’язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом реєстрації актів цивільного стану в порядку, передбаченому статтями 122 та 125 цього Кодексу. Згідно ст. 122 СК України дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров»я про народження дружиною дитини.

Згідно ст. 133 СК України якщо дитина народилась у подружжя, дружина записується матір»ю, а чоловік – батьком дитини. Ст. 140 СК України – стягнення з особи, яка записана батьком, аліментів на дитину не є перешкодою для звернення до суду з позовом про виключення відомостей про неї як батька дитини з актового запису про її народження.

Відповідно до ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.

 Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Ч.3 ст. 181 СК України передбачає, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

 Згідно ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров»я та матеріальне становище дитини, стан здоров»я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей і інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Ст. 183 СК України передбачає, що частка заробітку (доход) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватись.

Ст. 185 СК України передбачає, що той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливостями (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

На підставі викладеного вище, вивчивши матеріали справи, з»ясувавши позиції сторін, беручи до уваги ті обставини, що згідно документів батьками неповнолітнього ОСОБА_3  є ОСОБА_2  і ОСОБА_1 , а законодавством передбачений обов’язок батьків утримувати дітей до їх повноліття, суд, захищаючи інтереси неповнолітнього ОСОБА_3 , вважає уточнений позов ОСОБА_1  таким, що підлягає задоволенню.

Оскільки позов обгрунтований, судові витрати по справі стягнути з відповідача на підставі ст. 88 ЦПК України.

 Керуючись ст. 51 Конституції України, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 121, 122, 133, 140, 141, 180,181,182,183, 185 Сімейного кодексу України, суд, -  


В И Р І Ш И В :


  Уточнену позовну заяву ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дочки – задовольнити.

  Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3  народження, уродженця с. Миколаївки, Дворічанського району, Харківської області, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , працюючого машиністом піскопадаючої установки у Локомотивному депо ТЧ-15, ідентифікаційний номер – НОМЕР_2 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4  народження, аліменти на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  народження, у розмірі 1/6 частини від усіх видів доходів ОСОБА_2 , але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до повноліття дитини, починаючи з 04.09.2009 року.

    Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

   Стягнути з ОСОБА_2  на користь держави 51 грн. судового збору і 120,00 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.

          Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Куп”янський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів  апеляційної скарги, або у порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.




Суддя                                                                                                                       І.М.Демченко






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація