Справа №1-298
2009р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
„25” вересня 2009 року Шевченківський районний суд м. Львова
в складі: головуючого – судді Кавацюка В.І.
при секретарі Юрчишин О.М.
з участю прокурора Соколенко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, військовозобов’язаного, перебуває на обліку в Шевченківсько-Личаківському РВК м. Львова, не працюючого, зареєстрованого і проживаючого – м. Львів, вул. Бажана 23а (ос.), в порядку ст. 89 КК України не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ст.ст. 289 ч.1, 289 ч.2 КК України,
у с т а н о в и в :
Підсудний ОСОБА_1 14 травня 2009 року в період часу з 16-00 год. до 16-10 год., перебуваючи по вул. Бажана 23а у м. Львові, маючи умисел на незаконне заволодіння транспортним засобом з корисливих мотивів, підійшовши до автомобіля марки «ВАЗ 21063», червоного кольору, д.н.з О3624ЛВ, належного його батькові - ОСОБА_2, незаконно заволодів вказаним автомобілем, завдавши потерпілому матеріальної шкоди на суму 20 тис. грн. Цього ж дня, а саме, 14.05.2009 року вищевказаний автомобіль ОСОБА_2 власними силами знайшов.
Крім цього, ОСОБА_1, 15.05.2009 року приблизно о 09-15 год, перебуваючи біля залізно-дорожнього переїзду, що у мікрорайоні Рясне-2 у м. Львові, неподалік церкви, маючи умисел на незаконне заволодіння транспортним засобом , повторно, з корисливих мотивів, перебуваючи в автомобілі марки «ВАЗ 21063», червоного кольору, д.н.з. О3624ЛВ, належного гр. ОСОБА_2, шляхом пошкодження замка запалювання, запустив двигун автомобіля, після чого незаконно заволодів вказаним автомобілем, завдавши потерпілому матеріальної шкоди на загальну суму 20 тис. грн. Цього ж дня, вищевказаний автомобіль працівниками міліції було знайдено.
В ході досудового слідства і в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину визнав повністю та пояснив, що він дійсно 14 травня 2009 року перебуваючи в м. Львові в будинку № 23а по вул. Бажана разом зі своїм знайомим ОСОБА_3 бачачи як до будинку під»їхав на автомобілі
його батько і пішов додому припаркувавши автомобіль коло входу в будинок, в нього виник умисел на викрадення автомобіля щоб покататися. Сівши в автомобіль, вони разом з ОСОБА_3 поїхали в лісопосадку в районі Рясне-2 в м. Львові, де зустріли своїх знайомих ОСОБА_4 та її знайомого, імені якого він не знає. Припаркувавши автомобілі, вони стали розпивати горілку з ними. Близько 21-00 год. до них підійшов його батько і посадивши його на переднє сидіння поїхав в напрямку їхнього місця проживання. По дорозі автомобіль зламався, і батько витягнувши ключі з замку запалення пішов додому, а його залишив в машині. Близько 07-00 год. в ОСОБА_1 виник знову виник умисел на викрадення автомобіля. Шляхом розбирання замка викруткою та з»єднанням дротів він завів авто, та поїхав до свого знайомого Василя, який проживає в м. Львові на вул. Величковського 44. Приблизно о 17-00 год він був затриманий працівниками міліції. ОСОБА_1 також зазначав те, що керувати викраденим автомобілем він нікому не давав.
Крім повного визнання підсудним ОСОБА_1 своєї вини, його винуватість у вчиненні злочину повністю і об’єктивно стверджується зібраними в ході досудового слідства доказами, які зазначені в обвинувальному висновку. Фактичні обставини справи, які підтверджуються цими доказами, не оспорювались в судовому засіданні ні підсудним ОСОБА_1, ні іншими учасниками судового розгляду.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що винуватість підсудного ОСОБА_1 у вчиненні злочину повністю та об’єктивно доведена та його дії органом досудового слідства правильно кваліфіковано за ст. 289 ч.1, так як своїми умисними діями він вчинив незаконне заволодіння транспортним засобом, а також за ст. 289 ч. 2 КК України, оскільки пізніше ОСОБА_1 повторно вчинив заволодіння транспортним засобом.
Призначаючи підсудному ОСОБА_1 міру покарання, суд враховує характер і тяжкість вчиненого ним злочину, його наслідки, особу винного, те, що він є інвалідом 3-ої групи, у вчиненому щиро покаявся, позитивно характеризується за місцем проживання та приходить до висновку, що його виправлення і перевиховання можливе без ізоляції від суспільства.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд
з а с у д и в :
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчинені злочинів, передбачених ст.ст.289 ч.1, 289 ч.2 КК України, та призначити покарання:
- за ст. 289 ч.1 КК України – три роки позбавлення волі;
- за ст. 289 ч.2 КК України – п»ять років позбавлення волі без конфіскації майна.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначити ОСОБА_1 остаточне покарання у виді п»яти років позбавлення волі без конфіскації майна.
На підставі ст.75 КК України засудженого ОСОБА_1 звільнити від відбування даного покарання з випробуванням, якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.
Відповідно до ст.76 КК України зобов’язати засудженого ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи та повідомляти цей орган про зміну місця постійного проживання.
Раніше обраний запобіжний захід ОСОБА_1 – підписка про невиїзд – залишити без змін до вступу вироку в законну силу.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення через Шевченківський районний суд м. Львова.
Суддя В.І. Кавацюк