Судове рішення #6302382
Справа № 2”О”-79/2009 рік

                                                                                      Справа  № 2”О”-79/2009 рік

                                                   Р І Ш Е Н Н Я

                                              І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И                                        

   

    06 жовтня 2009 року                                                                                       м. Тернівка

 

    Тернівський міський суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді           Пономаренко І.П.

при секретарі         Некрасовій А.В.

з участю заявника           ОСОБА_1

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі  Тернівського міського суду цивільну справу за  заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Державний нотаріус Державної нотаріальної контори, про визнання особи такою, що прийняла спадщину  та про визнання права власності на спадкове майно, суд, -                                                          

                                                         В С Т А Н О В И В:

   

    Заявник звернулася до суду з заявою про  про визнання особи такою, що прийняла спадщину  та про визнання права власності на спадкове майно  та в обгрунтування своїх  вимог   посилається на те,  що  07 листопада 2002 року її діду ОСОБА_2  було надано свідоцтво на право власності на житло - на квартиру АДРЕСА_1 .

    Згідно виписки з фінансово-облікового рахунку до квартири була прописана його дружина  -  бабуся заявника ОСОБА_3 .

    У вказаній квартирі весь цей час заявник проживала зі своїм дідом та бабусею та вони її виховували на підтвердження родинних відносин до позову додано довідку НОМЕР_1  від 14 травня 2008 року та свідоцтво про народження та реєстрацію шлюбу.

      ІНФОРМАЦІЯ_1  року ОСОБА_3  померла.

      ІНФОРМАЦІЯ_2  року помер ОСОБА_2 .

    Після смерті   ОСОБА_2  відкрилася спадщина яка складається з квартири АДРЕСА_1 .

    Заявник не зверталася до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини оскільки вважала, що так як вона проживала весь час у вказаній квартирі та вела зі спадкодавцями - дідусем та бабусею спільне господарство в тому числі сплачуючи за комунальні послуги, доглядала за дідусем то прийняла спадщину відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України.

    Звернувшись в усній формі до державного нотаріуса м. Тернівки про прийняття нею  спадщини та оформлення документів на квартиру заявнику було відмовлено оскільки нею був пропущений шестимісячний строк для прийняття спадщини тому вона не може оформити відповідні документи на спадкове майно.

    Заявнику відомо, що крім неї, більше ніхто з заявою про прийняття спадщини не звертався, таким чином крім заявника спадкоємці бажаючі прийняти спадщину відсутні.

    Заявник у судовому засіданні  свої вимоги підтримала посилаючись на зібрані докази які маються в матеріалах справи.

    Зацікавлена особа державний нотаріус Державної нотаріальної контори м. Тернівки у судове засідання не з'явився, хоча своєчасно був повідомлений судовою повісткою про час та місце слухання справи тому, суд вважає можливим заслухати справу без участі зацікавленої особи - державного нотаріуса.

    Тернівською міською радою, надано суду письмову заяву з проханням слухати справу без участі їх представника, в якій також зазначено, що проти задоволення заяви Тернівська міська рада Дніпропетровської області не заперечує.

    Вислухавши заявника, дослідивши письмові матеріали справи: - свідоцтво про  право власності на житло від 07 листопада 2002 року, надане ОСОБА_2 .; копії  паспортів, які маються в матеріалах справи; свідоцтва про смерть спадкодавця та його дружини; виписку з фінансово-облікового рахунку; свідоцтва про шлюб; свідоцтво про народження заявника; акт ЖРЕУ 1,3 від 24 жовтня 2002 року; довідку за НОМЕР_1  від 14 травня 2008 року; свідоцтво про реєстрацію шлюбу; копію паспорту на ім'я ОСОБА_1 ; лист завідуючої державної нотаріальної контори від 10 вересня 2009 року за вих. НОМЕР_2 ,  суд вважає, що по даній справі зібрано достатньо письмових доказів для вирішення питання по справі і вимоги  заявника підлягають  задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що  відповідно до акту  ЖРЕУ 1,3 від 24 жовтня 2002 року (а/с 7) заявник є онукою спадкодавця яка постійно проживала з ним.

    Відповідно ч. 1 ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1272 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

    Згідно листа  наданого завідуючою державної нотаріальної контори від 10 вересня 2009 року за вих. НОМЕР_2   з заявою про прийняття спадщини у встановлений Законом термін  до нотаріуса не звертався, тобто заявник є єдиним спадкоємцем який бажав прийняти спадщину і відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, яка передбачає, що  спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що  прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтєю 1272 ЦК України, він не заявив про відмову від неї..

    Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

     Керуючись ст. ст.  1268, 1272 ЦК України,  ст. ст.  10, 179, 192,  256  ЦПК України, суд, -  

 

                                                В И Р І Ш И В :

   

    Заяву   ОСОБА_1 , заінтересована особа Державний нотаріус Державної нотаріальної контори, про визнання особи такою, що прийняла спадщину  та про визнання права власності на спадкове майно  задовольнити.

    Визнати факт прийняття спадщини ОСОБА_1 , нерухомого майна - квартири АДРЕСА_1 .

    Визнати  право власності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3  року народження, на спадкове майно, на квартиру АДРЕСА_1 .

     Заява про апеляційне оскарження рішення  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                 Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

    Головуючий

                                   

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація