Справа № 2-2118/2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 серпня 2009 року Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого, судді – Старової Н.А.,
за участю секретаря – Середа Г.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Джанкой цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Свої вимоги мотивує наступним. 27.07.1993 року уклала шлюб з відповідачем ОСОБА_4 Від шлюбу мають дитину – сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1. Сімейне життя в них не склалося, на цей час вони припинили спільне проживання та проживають окремо. Відповідач ухиляється від обов’язку утримувати сина, який знаходиться на її утриманні. Просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі 1/4 частини всіх його видів заробітку (доходів).
У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги. Пояснила, що від шлюбу з відповідачем мають дитину - сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1. На цей час проживають з чоловіком окремо, син проживає із нею, знаходиться на її утриманні. Відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини. Відповідач працює, не має інших дітей та непрацездатних осіб, аліменти з нього не стягуються, за станом здоров’я відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу. Просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі 1/4 частини всіх його видів заробітку (доходів) але не менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідач ОСОБА_6 в судове засідання не з'явився, надав на адресу суду письмову заяву про визнання вимог позивача про стягнення з нього аліментів на утримання дитини у розмірі 1/4 частини всіх його видів заробітку (доходів) але не менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Суд, заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, докази, які надані сторонами, визнання відповідачем позову, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що між сторонами 27.07.1993 року зареєстрований шлюб відділом реєстрації актів цивільного стану Софіївської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області, актовий запис № 06, свідоцтво про шлюб серії 11-ЖС № 471041. Від шлюбу мають неповнолітню дитину –ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії 1-ЖС № 271750, виданим Софіївської сільської радою Новомиколаївського району Запорізької області, актовий запис № 05.
Дитина проживає з позивачем, знаходиться на її утриманні, що підтверджується довідкою Победненської сільської ради Автономної Республіки Крим від 20.05.2009 року. Відповідач не надає матеріальної допомоги, не бере участі в утриманні дитини, у зв'язку з чим, позивач просить суд стягнути з нього аліменти у розмірі ? частини (частки) всіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 181 Сімейного кодексу України способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.
За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Домовленості між сторонами щодо способів виконання обов’язку утримувати дитину не встановлено.
Відповідно до ст.183 Сімейного кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Судом встановлено, що відповідач є працездатним, інших дітей, непрацездатних дружини, дочки, сина не має, має стабільний заробіток, працює у службі автомобільних доріг у Запорізької області Державної служби автомобільних доріг України, що підтверджується довідкою Служби автомобільних доріг у Запорізької області № 8/1125 від 11.08.2009 року, трудовою книжкою відповідача, яка була досліджена у судовому засіданні. Матір відповідача є інвалідом та отримує пенсію в розмірі 593 грн. 92 коп., що підтверджується довідкою Новомиколаївського районного управління пенсійного фонду ОР 108034 83 70113 від 03.08.2009 року, батько відповідача є пенсіонером та отримує пенсію в розмірі 689 грн. 99 коп., що підтверджується довідкою Новомиколаївського районного управління пенсійного фонду ОР 114255 83 70113 від 03.08.2009 року. Відповідно до довідки службі автомобільних доріг у Запорізької області Державної служби автомобільних доріг України №15/1111 від 07.08.2009 року заробітна плата відповідача за квітень-липень 2009 року склала 1 281 грн. 25 коп. щомісяця. Відповідно до довідки Джанкойської Обєднаної податкової інспекції №5440/А/17-2 від 21.08.2009 року ОСОБА_8 за період 1-2 кварталу 2009 року прибутку не отримала. Відповідно до довідки Победненської сільської амбулаторної загальної практики сімейної медицини ОСОБА_7 перебуває на обліку з приводу хронічного гастриту та потребує санаторно-курортного лікування.
Суд, враховуючи, що на утриманні позивача знаходиться одна малолітня дитина, приймаючи до уваги доводи позивача, відповідача, вважає що стягнення аліментів у розмірі ? частини (частки) всіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку є розумним, справедливим, достатнім для утримання однієї дитини.
У відповідності зі ст. 191 СК України, аліменти на утримання дитини присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Визнання відповідачем позовних вимог не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Згідно ст. 88 Цивільного процесуального кодексу України, суд стягує з відповідача судовий збір в доход держави у розмірі 51 гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 7 гривень 50 копійок.
Згідно з п.1 ч.1 ст.367 Цивільного процесуального кодексу України, суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
На підставі ст.ст. 180-183 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10, ч. 4 ст. 130,ч. 4 ст. 174, 212, 215, п. 1 ч. 1 ст.367 Цивільного процесуального кодексу України, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого водієм у службі автомобільних доріг у Запорізької області Державної служби автомобільних доріг України, проживаючого за адресою: вул. Южноукраїнська, б. 19 кв. 41, м. Запоріжжя, Україна на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_5 Крим, приватного підприємця, проживаючої за адресою: вул. Леніна, б. 59 кв. 14, с.Побєдне, Джанкойський район, Автономна Республіка Крим аліменти на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно, починаючи з 21.05.2009 року та до повноліття дитини, у розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в доход держави у розмірі 51 (п'ятдесят однієї) гривні.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 120 (сто двадцять) гривень 00 копійок.
Допустити негайне виконання рішення в частини стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 295 Цивільного процесуального кодексу України.
Суддя Н.А.Старова