Справа №2о-102/2009 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.10.2009 року Кіровоградський районний суд Кіровоградської області
в складі головуючого- судді ТерещенкоД.В.,
при секретарі-Гонтаренко В.В.,
розглянувши при попередньому судовому засіданні в місті Кіровограді заяву ОСОБА_1 ,заінтересована особа ОСОБА_2 , про встановлення юридичного факту
ВСТАНОВИВ :
Заявник звернувся до суду з заявою про встановлення юридичного факту .
ОСОБА_1 в судовому засіданні заяву підтримав.
Представник заінтересованої особи в судовому засіданні просив заяву задовольнити.
Судом встановлено,що заявнику, його мати ОСОБА_3 та його батьку ОСОБА_4 на підставі договору обміну квартир , від 20.10.1999 року, належала квартира під АДРЕСА_1 Вказана квартира належала їм на праві приватної спільної сумісної власності.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 помер. Після його смерті, як спадкоємець першої черги за законом, спадщину прийняв заявник, його мати та брат заявника..
19 листопада 2008 року померла ОСОБА_3
Заявник звернувся до нотаріуса з метою оформлення спадщини. Після вивчення документів нотаріус пояснила, що свідоцтво про право на спадщину не зможе видати через об’єктивні причини.
Відповідно до п. 224 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 20/5 від 03 березня 2004 року встановлено, що нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом чи за заповітом після смерті одного з учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлого у спільному майні.
Відповідно до ч. 2 ст. 372 ЦК України встановлено, що у разі поділу майна, яке знаходиться у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Ніяких домовленостей, договорів чи судових рішень з цього приводу не було, тобто всі власники фактично були співвласниками квартири в рівних частках, але в договорі дарування ця обставина не зазначена.
Таким чином, для того, щоб заявник зміг реалізувати своє право на спадкове майно він змушений звернутися до суду з заявою про встановлення юридичного факту.
На підставі ст. 372 ЦК України, та керуючись ст.ст.130, 234, 256-259 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Встановити факт, що ОСОБА_1 ОСОБА_3 ,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року та ОСОБА_4 ,який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року на підставі договору обміну квартир,посвідченого 20.10.1999 року приватним нотаріусом Кіровоградського міського нотаріального округу ОСОБА_5 . по реєстру НОМЕР_1 належала квартира під АДРЕСА_1 в рівних частках, тобто по 1/3 частині кожному.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду протягом 10 днів з наступного дня після його проголошення шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:”підпис”
Згідно з оригіналом
Суддя Кіровоградського районного суду Терещенко Д.В