Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #63091519

Справа № 583/3770/16-ц

2/583/156/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2017 року м. Охтирка

Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі головуючого судді Мовчан Н.В., за участі секретаря Шаміладзе В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Охтирського міськрайонного суду Сумської області питання можливості прийняття до спільного розгляду у цивільній справі № 583/3770/16-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виселення, зустрічного позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності на нерухоме майно, -

встановив:

В провадженні Охтирського міськрайонного суду Сумської області перебуває цивільна справа № 583/3770/16-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виселення відповідача з житлового будинку по вул. Сумська,395-а,м. Охтирка, Сумської області.

31.03.2017 від відповідача ОСОБА_2 надійшла зустрічна позовна заява про визнання права власності на нерухоме майно, в якому просить суд визнати за ним 1/2 частину житлового будинку з надвірними та побутовими спорудами, за адресою вул. Сумська,395-а,м. Охтирка, Сумської області.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_3 заперечували проти розгляду зустрічного позову в одному провадженні, посилаючись на те, що позовні вимоги не є однорідними.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні просив прийняти до спільного розгляду зустрічну позовну заяву.

Відповідно до ст. 123 ЦПК України відповідач має право пред'явити зустрічний позов до початку розгляду справи по суті. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин, або коли вимоги за позовами можуть зараховуватися, або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об'єднуються в одне провадження з первісним позовом.

Разом з цим, відповідно до ч.1 ст. 124 ЦПК України зустрічна позовна заява подається з додержанням загальних правил пред'явлення позову та повинна відповідати вимогам статей 119 і 120 цього Кодексу.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру.

Згідно із ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Відповідно до п. п. 9, 10 ч.1 ст. 80 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна; у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.

Разом з цим, відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до суду позовної заяви фізичною особою майнового характеру становить - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позовна заява подана від імені ОСОБА_2 представником ОСОБА_4 має позовну вимогу майнового характеру, в позовній заяві зазначено, що ціну позову буде уточнено, при цьому до позовної заяви надано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 640,00грн.

Вказані недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом направлення до Охтирського міськрайонного суду Сумської області позовної заяви з визначенням ціни позову, оригіналу квитанції про доплату судового збору з урахуванням ціни позову та зазначення в позовній заяві доказів на підставі яких, розраховано ціну позову, виходячи з дійсної вартості нерухомого майна, визначеного на день звернення з позовом до суду.

Відповідно до ч.2 ст.124 ЦПК України до зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положення статті 121 цього Кодексу.

Відповідно до положень ст. 121 ЦПК України, якщо позовну заяву подано без додержання вимог, викладених ст.ст. 119, 120 ЦПК України, позовна заява підлягає залишенню без руху, з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. ст. 119,121,123, 210 ЦПК України, суд -

ухвалив:

Зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 - залишити без руху.

Надати ОСОБА_2 строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Роз’яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви, відповідно до ч.2 ст. 121 ЦПК України позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Охтирського міськрайонного суду

Сумської області ОСОБА_5



  • Номер: 22-ц/788/310/18
  • Опис: Корнійчук М.М. до Корнійчук М.О. про виселення з житлового будинку
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 583/3770/16-ц
  • Суд: Апеляційний суд Сумської області
  • Суддя: Мовчан Н.В.
  • Результати справи: в позові відмовлено; Ухвалено нове рішення по суті позовних вимог у зв'язку із:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.01.2018
  • Дата етапу: 28.02.2018
  • Номер: 22-ц/788/427/18
  • Опис: Корнійчук М.М. про ухвалення додаткового рішення
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 583/3770/16-ц
  • Суд: Апеляційний суд Сумської області
  • Суддя: Мовчан Н.В.
  • Результати справи: Скасовано ухвалу і постановлено нову ухвалу
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.02.2018
  • Дата етапу: 28.02.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація