Судове рішення #6310218

                                                                                             Справа  2-а-494 \2009р.



                                                      П  О С Т А Н О В А

                                                  ІМЕНЕМ             УКРАЇНИ

                                           

                                    09 жовтня 2009 року         м.Снігурівка


            Снігурівський районний суд  Миколаївської області  у складі головуючого

 судді -  Яворської Н.І.

 при секретарі – Себестьянській І.П.

 За участю позивача – ОСОБА_1

 представника відповідача- ОСОБА_2

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Снігурівка адміністративну

 справу  за позовом   ОСОБА_1  до  Управління пенсійного Фонду  України в Снігурівському районі  Миколаївської області,  про визнання неправомірним рішення  про відмову у призначенні пенсії


                                                В С Т А Н О В И В:


        10 вересня 2009  року ОСОБА_1  звернувся до суду з позовом  про визнання рішення Управління Пенсійного Фонду  України в Снігурівському районі  Миколаївської області (надалі  УПФ )  від 30.06.2009 року неправомірним і зобов'язати  відповідача призначити  йому  пенсію за віком на пільгових умовах

         В заяві вказав, що загальний трудовий стаж його складає більше 36 років, із них  пільговий стаж – 24 роки 04 місяці 24 дні. Таким чином вважає, що має достатній  стаж роботи, який дає право на пільгову пенсію. За вказаного та досягнення 55-річного  віку у відповідності  до п. "б" ст.13  Закону України  "Про пенсійне забезпечення" звернувся до УПФ в Снігурівському районі  за призначенням пенсії  на пільгових умовах. Рішенням комісії  від 30.06.2009 року  у задоволенні заяви відмовлено за відсутності всіх необхідних пільгових довідок та результатів атестації робочих місць.

        Позивач просив зобов’язати відповідача  призначити йому пенсію за віком на пільгових умовах та  визнати рішення про відмову  в призначенні такої  неправомірним.

        У судовому засіданні позивач позов підтримав пояснивши, що йому  не зараховують в пільговий стаж роботу на посаді газоелектрозварника  в Снігурівському ремонтно-механічному заводі з 1973 – 1975 роки та 1983-1984 роки, та будівельно-монтажному управлінні з лютого 1987 року по  травень 1995 роки, за результатами  атестації робочих місць  на обох підприємствах за умовами праці має право  на пенсію за віком  на пільгових умовах за Списком № 2.

   Представник відповідача  в частині неправомірності рішення  прийнятого  УПФ в Снігурівському районі  позов не визнав, показавши, що відповідно  до Порядку застосування  Списків №1,2 при обчисленні  стажу роботи , який дає право на пенсію  за віком  на пільгових умовах ,необхідно надати доказ того, що особа була зайнята повний робочий день  на роботі зі шкідливими умовами праці, стаж на зазначених роботах має складати 12 років 6 місяців, позивач такого не підтвердив тому просив в позові відмовити.

     Дослідивши докази суд прийшов  наступного.

    ОСОБА_1   ІНФОРМАЦІЯ_1 досяг 55 річного  віку (а.с.3)

З оглянутої особової пенсійної справи   ОСОБА_1  вбачається  що позивач 10 квітня  2009 року звернувся до УПФ в Снігурівському районі із заявою про призначення  пенсії за віком на пільгових умовах за списком №2.

Для підтвердження права призначення зазначеної пенсії надав  трудову книжку,  записи в якій підтверджують, що позивач  пропрацював на посаді газоелектрозварника  24 роки 04 місяці , а його загальний  страховий стаж складає 36 років.( а.с.4-8)

    Відповідач посилаючись на архівні довідки  безпідставно  не взяв до уваги відомості  про роботу позивача на  ремонтно - механічному заводі  зазначаючи, що в 1994 та 1995 роках не вказано посаду   ОСОБА_1  також не взято до уваги період роботи останнього  в  СМУ-25, натомість в трудовій книжці мається запис, яка стверджує час роботи позивача  в СМУ-25 на посаді газоелектрозварника, а саме з 17 лютого 1987 року по 17 травня 1995 року, що складає пільговий стаж 8 років 3 місяці (вісім років 03 міс) (а.с.6) , таке підтвердили  в судовому засіданні  допитані в якості свідків ОСОБА_3  та ОСОБА_4  які показали, що позивач постійно, більше восьми років пропрацював на даному підприємстві на посаді газоелектрозварника, атестація робочого місця проводилась .

Згідно довідки Мелітопольського локомотивного депо ДП »Придніпровська залізниця» пільговий стаж ОСОБА_1  складає 03 роки 00 міс.19 днів (три роки 19 днів ) (а.с.12),

На підставі довідки Відкритого акціонерного товариства «Інгулецький»  пільговий стаж позивача – 1 рік 11 місяців 28 днів ( один рік 11 міс.28 днів) (а.с.14)

Суд критично відноситься до  пояснень представника відповідача, оскільки пільговий стаж на підставі викладеного і доведеного доказами складає більше 13 років . Крім того, у виписці з протоколу (а.с.19) комісія з питань призначення пенсії зазначає , що  стаж, який дає право на пенсію за віком  на пільгових умовах ОСОБА_1  складає 01 р.04   міс.03 дні , проте   в листі до суду  (а.с.23- 24)  відповідач вказує  пільговий стаж, але вже 5 р.1   міс.17 днів, таке    у суду викликає сумнів в належному   визначенні пільгового стажу позивачу – відповідачем по справі.

Крім того відповідач посилається на те, що позивач працював в організаціях, де не проводилась атестація  робочого місця, суд вважає, що  адміністрація ДП «Південне» не виконала покладені на неї обов’язки  по проведенню атестації. І в такому вина позивача є відсутня.

Списком № 2  виробництв, робіт, професій, посад і показників , які дають право  на пільгове пенсійне забезпечення , затвердженому  постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року і постановою КМ України від 11 березня 1994 року, зазначені  професії відповідно газоелектрозварники та електрозварники.

Згідно ст.. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги  та заперечення.

В адміністративних справах  про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень  обов’язок щодо доказування  правомірності свого рішення , покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, особам, які працювали на роботах із шкідливими умовами праці та мали або матимуть право на пенсію відповідно до ст..100 Закону України "Про пенсійне забезпечення", пенсії призначаються за нормами цього Закону виходячи з вимог віку та стажу, встановлених раніше чинним законодавством.

Відповідно до ст..62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Позивачем надано трудову книжку з відповідними підтвердженими  записами, які  відповідач зобов'язаний взяти до уваги.

      За чинним законодавством ст.13 ч.1 п. Б.  Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено право на пенсію за віком  на пільгових умовах  для чоловіків, після досягнення 55 років при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше  12 років 6 місяців на зазначених роботах.

        Таким чином суд вважає, що хоча при розгляді заяви ОСОБА_1   комісією УПФ в Снігурівському районі  відмовлено у призначенні пенсії  за дотримання вимог провадження однак така відмова  носить формальний характер  за неможливості збирання  та оцінки доказів на підтвердження необхідних фактів ,і порушує право позивача  на реалізацію права  на пенсійне забезпечення ,яке підлягає відновленню, а позов задоволенню, як такий, що  знайшов підтвердження.


                На підставі викладеного , керуючись ст.158-162,163 КАС України,суд


                                                  П О С Т А Н О В И В :


Позовну заяву ОСОБА_1  задовольнити.

          Скасувати рішення  Управління Пенсійного Фонду України  в Снігурівському районі  від  30 червня 2009   року про відмову у призначенні пенсії  на пільгових умовах  стосовно ОСОБА_1   та зобовязати  Управління Пенсійного Фонду в Снігурівському районі  призначити пенсію   ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 за віком на пільгових умовах  у відповідності до ст.13 ч.1п.б Закону України  про пенсійне забезпечення.

Заява про апеляційне оскарження  постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів  з дня її проголошення ,або з дня складання її в повному обсязі .

    Постанова може бути оскаржена  до Миколаївського апеляційного суду в строки і порядку передбаченому ст.186 КАС України


                         Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація