Судове рішення #6311767

Справа № 2-623/2009 р.

РІШЕННЯ

  ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

14 жовтня 2009 року                                     смт.Золочів

Золочівський районний суд Харківської області в складі:

                                  головуючого         судді    Калайда І.С.,

                                  при секретареві                  Бойко І.О.,

розглянувши у попередньому  судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі– продажу  домоволодіння дійсним та визнання  права  власності  на домоволодіння, -

ВСТАНОВИВ:

      Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання договору  купівлі–продажу житлового будинку № 48, розташованого по вул.Танкістів в смт.Золочів, дійсним та визнання на нього права власності. Зазначив, що на підставі договору купівлі-продажу будинку ОСОБА_3 належав даний будинок. 14.08.2005 року між ним та ОСОБА_3 було укладено усну угоду щодо купівлі-продажу будинку з обговоренням питання щодо нотаріального посвідчення даної угоди. На підтвердження укладеного договору він передав ОСОБА_3 обумовлену суму, отримавши всю документацію на будинок та ключі, про що останній надав розписку.  Але 19.11.2005 року ОСОБА_3 помер, нотаріально договір залишився не посвідченим. Спадкоємицею після смерті ОСОБА_3 є його донька – ОСОБА_2

       Відповідачка ОСОБА_2 проти позовних ОСОБА_1 не заперечує, вказала, що за життя ОСОБА_3 належав будинок по вул.Танкістів, 48 в смт.Золочів. Їй відомо, що батько продав даний будинок позивачеві, але нотаріально договір вони не посвідчували, оскільки за станом здоров”я він не міг відвідати нотаріуса, а згодом й помер – 19.11.2005 року.  

       Виходячи із наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

        Відповідно  до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється  судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у  разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того  законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.      

        Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

        На підставі нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу будинку від 12.07.2002 року серії АЕЕ №772267 видно, що ОСОБА_3 на праві приватної власності належав житловий будинок з надвірними будівлями, розташовані по вул.Танкістів, 48 в смт.Золочів  (а.с.12, 13).

        Згідно ст.655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов”язує передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов”язує  прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну горошову суму.

        З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 надав ОСОБА_1 розписку про отримання від останнього грошових коштів за належне йому домоволодіння, розташовне по вул.Танкістів, 48 в смт.Золочів, в рахунок подальшого укладення договору купівлі-продажу, а ОСОБА_1 отримав ключі та технічну документацію від будинку (а.с.22).

        Зі свідоцтва про смерть серії 1-ВЛ №047452, виданого Золочівською селищною радою Харківської області, видно, що ОСОБА_3 помер 19.11.2005 року в смт.Золочів (а.с.14).  Його спадкоємицею є ОСОБА_2, до якої позивач й звернувся з позовними вимогами (а.с.8, 16).

        Відповідно до вимог ст. 657 ЦК України договір купівлі-продажу житлового будинку укладається в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

        Згідно вимог ч. 2 ст. 220 Цивільного кодексу України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

         З умов угоди вбачається, що ОСОБА_3 та ОСОБА_1 досягнуто домовленість щодо умов договору та відбулося фактичне його виконання, оскільки однією стороною  отримано  кошти, а іншою – будинок.

         Відповідно до ст.334 ч.3 ЦК України право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішення суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.

         На відшкодування судових витрат позивач не претендує.

           На підставі викладеного , керуючись ст.ст. 130,209, 210, 211, 213, 214, 215  ЦПК України, ст.ст.220 ч.2, 334 ч.3 ЦК України, -

   

ВИРІШИВ:

         Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

         Визнати дійсним договір купівлі – продажу житлового будинку з надвірними будівлями , розташованих по вул.Танкістів, 48 в смт.Золочів , Харківської області , укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_3.

         Визнати  право власності за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на житловий будинок з надвірними будівлями,  розташовані по вул.Танкістів, 48 в смт. Золочів, Харківської області.

          Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Золочівський районний суд Харківської області. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку п.4 ст. 295 ЦПК України. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                    Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація