Копія: Справа № 2-0-22/2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 вересня 2009 року селище Велика Багачка
Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:
головуючої судді Білецької В.І.
при секретарі Лопатка О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Велика Багачка справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, -
в с т а н о в и в :
ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2 – мати ОСОБА_3, яка проживала в АДРЕСА_1
Як спадкоємиця померлої матері ОСОБА_3. зверталася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але не встигла оформити спадщину із-за хвороби.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_3. померла.
Після смерті ОСОБА_3. її спадкоємцем є заявник (чоловік померлої) ОСОБА_1. Але він не може оформити спадкове майно, так як відсутнє свідоцтво про народження ОСОБА_3
Тому заявник звернувся з заявою до суду і просив встановити факт родинних відносин між померлими ОСОБА_2 та ОСОБА_3, як між рідними матір’ю та дочкою.
Встановлення даного факту необхідно заявнику для отримання свідоцтва про право на спадщину.
В судовому засіданні представник заявника ОСОБА_3. заяву батька підтримав, і суду пояснив, що його батьки ОСОБА_3 та ОСОБА_1 02.07.1957 року уклали шлюб, після чого мати почала носити прізвище «ОСОБА_3». ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його бабуся ОСОБА_2. Його мати звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті своєї матері, але не встигла її оформити через хворобу і ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла. Батько ОСОБА_1, як спадкоємець після смерті своєї дружини та тещі, не може оформити спадщину, через відсутність свідоцтва про народження ОСОБА_3, яке б підтверджувало факт родинних відносин між померлими ОСОБА_2. та ОСОБА_3., як між рідними матір’ю та дочкою.
Представник зацікавленої особи – Великобагачанського РАЦС в судове засідання не з’явився, до суду направили листа, в якому не заперечують проти задоволення заяви ОСОБА_1., просили справу розглянути у відсутність їх представника.
Суд, заслухавши пояснення представника заявника ОСОБА_3., який доповнив свою заяву тим, що просив поновити строк звернення до суду, так як вважає, що батько пропустив його з поважних причин, свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5 і вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 померла у віці 86 років ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.6).
ЇЇ дочка ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року (а.с.7).
Заявник ОСОБА_1 не може отримати свідоцтво про право на спадщину після смерті дружини, так як відсутнє свідоцтво про народження його дружини ОСОБА_3, яке б свідчило про родинні відносини між померлими ОСОБА_2. та ОСОБА_3.
Згідно Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян дані за 1934-1941 роки по селу Балюки Великобагачанського району Полтавської області не збереглися (а.с.11).
Що стосується позовної давності, то суд вважає, що в даному випадку позовна давність не поширюється на відносини особистих немайнових прав. Тому заявник ОСОБА_1 не пропустив
строк давності звернення до суду.
При таких обставинах справи, коли заява визнана заінтересованою особою і вона не суперечить закону і не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, суд приходить до висновку про ухвалення рішення про задоволення заяви, так як заявник надав суду достатньо доказів про факт родинних відносин його дружини з матір’ю.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 256-259 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Встановити факт, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, є рідною матір’ю померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя – підпис.
Копія вірна: Голова суду
Секретар