Справа № 22ц-945/09 Головуючий у 1інстанції – Ковтуненко В.В.
Категорія – 67 Доповідач – Киця С.І.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
5 жовтня 2009 року
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого-судді Киці С.І.
суддів Антонюк К.І., Веремчук Л.М.
при секретарі Самуленко В.С.
за участю заявників ОСОБА_1., ОСОБА_2.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу за апеляційною скаргою заявників ОСОБА_1, ОСОБА_2 на ухвалу Луцького міськрайонного суду від 30 червня 2009 року ,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулись до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу. Просили встановити факт належності їхньому батькові ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Гірка Полонка Луцького району Волинської області свідоцтва про право власності на житловий будинок, що знаходиться за АДРЕСА_1, яке було видане виконавчим комітетом Луцької районної ради 22 травня 1989 року.
Ухвалою Луцького міськрайонного суду від 30 червня 2009 року заяву залишено без розгляду.
Заявники ОСОБА_1., ОСОБА_2. подали апеляційну скаргу на зазначену ухвалу. Вважають, що ухвала винесена з порушенням норм процесуального права. Просять скасувати ухвалу суду та передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що заявники звернулись з заявою про встановлення факту належності ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 свідоцтва про право власності на житловий будинок, що знаходиться в АДРЕСА_1. Відповідно до свідоцтва про право власності на жилий будинок від 22 травня1989 року, виданого виконкомом Луцької районної ради народних депутатів жилий будинок в АДРЕСА_1 належить колгоспному двору головою якого є ОСОБА_3. ОСОБА_3. помер ІНФОРМАЦІЯ_1
Згідно з п. 6 ч.1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно до п. 12 роз’яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.95р. з наступними змінами, при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або у паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Отже, з заявою про встановлення такого факту може звернутись лише особа, якій належить такий правовстановлюючий документ. В даному випадку заявники просять встановити факт, що правовстановлюючий документ – свідоцтво про право власності на будинок належить не їм особисто, а померлому ОСОБА_3
Виходячи з наведеного, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, що заявники звернулись з заявою на захист не своїх інтересів, а інтересів свого батька, а тому заява подана від імені заінтересованої особи, особами, які не мають права на ведення справи, а тому підлягає залишенню без розгляду на підставі п.2ч.1 ст. 207 ЦПК України.
Доводи апеляційної скарги не спростовують правильних висновків суду.
Колегія суддів вважає, що ухвала судом постановлена з додержанням вимог закону і підстав для її скасування немає.
Керуючись ст.ст. 307, 312, 313, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу заявників ОСОБА_1, ОСОБА_2 відхилити, а ухвалу Луцького міськрайонного суду від 30 червня 2009 року в даній справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий - // - підпис
Судді - // - - // - підпис
З оригіналом згідно
Суддя апеляційного суду С.І.Киця