Судове рішення #6324435

 

   ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 2а- 6498/09/1370

      П О С Т А Н О В А

    І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 

14 жовтня 2009  року                 Львівський окружний  адміністративний суд в складі:

 

головуючої        -     судді  Хоми О.П.,

при секретарі           Янчак П.О.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова до Головного управління юстиції у Львівській області в особі підрозділу примусового виконання рішень відділу державної  виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови,

 

в с т а н о в и в :

 

Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова   звернулося до суду з позовом до Головного управління юстиції у Львівській області в особі п ідрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області , в якому просить визнати дії відповідача неправомірними та  скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 17.09.2009 року. В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що на виконанні відповідача знаходиться виданий Львівським окружним адміністративним судом 28.08.2009 року виконавчий лист № 2а-11221, який Управління не може виконати через невизначення поняття «мінімальна пенсія за віком» як розрахункової величини для підвищення пенсії згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», відсутність механізму обчислення підвищення до пенсії дітям війни та коштів для виконання судових рішень. Вважає дії відповідача щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження від 17.09.2009 року неправомірними, оскільки ним не було взято до уваги те, що Управлінням оскаржено в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України постанову суду першої інстанції та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду про залишення без змін рішення суду першої інстанції. Вважає, що за таких обставин в Управляння відсутні підстави для виконання судового рішення, а у відповідача - підстави для відкриття виконавчого  провадження.

Позивач в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи у  відсутності його представника, позов підтримав повністю .

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

За таких обставин і з урахуванням встановлених частиною п'ятою статті 181 КАС України скорочених строків розгляду справ з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи у відсутності сторін на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі їх невиконання в добровільному порядку визначаються Законом України «Про виконавче провадження» та покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Частина 2 статті 19 Конституції України закріпила обов'язок органів державної влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

Судом встановлено, що на виконанні ППВР ВДСВ Головного управління юстиції у Львівській області знаходиться виконавчий лист № 2а-11221, виданий 28.08.2009 року Львівським окружним адміністративним судом, згідно з яким Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова зобов'язано здійснити нарахування та виплатити ОСОБА_1 недоплачену за період  з 09 липня по грудень 2007 року та з 22 травня по грудень 2008 року надбавку до пенсії, як дитині війни, до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» підвищення, з врахуванням вже виплачених сум.

Виконавче провадження ВП № 14897387 за вищезгаданим виконавчим документом відкрито постановою від 17.09.2009 року, боржнику - УПФУ у Франківському районі м. Львова, надано строк для добровільного виконання судового рішення до семи днів з моменту одержання постанови.

З матеріалів справи вбачається, що Управління ПФУ у Франківському районі м. Львова оскаржило постанову про відкриття провадження від 17.09.2009 року, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що на законодавчому рівні не визначено поняття «мінімальна пенсія за віком» як розрахункова величина для підвищення пенсії згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», відсутній механізм обчислення підвищення до пенсії дітям війни та кошти для виконання судових рішень.

Суд констатує, що вказані обставини вже були предметом дослідження при розгляді справи за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова щодо нарахування та виплати щомісячної надбавки до пенсії як дитині війни судом першої та апеляційної інстанцій, і не можуть бути визнані причинами невиконання судового рішення.

Згідно статті 124 Конституції України судові рішення є обов'язковими для виконання на території України.

Обов'язковість судових рішень є одним із принципів адміністративного судочинства, закріпленого в статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

УПФ у Франківському районі м. Львова в позовній заяві не заперечує невиконання судового рішення, а навпаки, стверджує, що воно не виконано, оскільки для цього, на його думку, не має підстав.

Посилання позивача на те, що дії державного виконавця при винесенні постанови про  відкриття провадження є неправомірними через оскарження Управлінням судових рішень суду першої та апеляційної інстанції в касаційному порядку, не базується на вимогах закону і судом до уваги не беруться.

Інших доказів на підтвердження позовних вимог щодо неправомірності дій державного виконавця при винесенні постанови про відкриття виконавчого провадження від 17.09.2009 року з виконання виконавчого листа № 2а-11221, виданого 28.08.2009 року Львівським окружним адміністративним судом, крім вказаних вище, позивачем не надано.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені ) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2)  з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9)  з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіривши оскаржувану позивачем постанову про відкриття виконавчого провадження від 17.09.2009 року з виконання виконавчого листа № 2а-11221, виданого 28.08.2009 року Львівським окружним адміністративним судом, суд прийшов до висновку, що така прийнята з дотриманням вимог Закону України «Про виконавче провадження» та передбачених ст. 2 КАС України принципів.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами та іншими нормативними актами України, тому позов є безпідставним і в його задоволенні слід відмовити.   

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати не підлягають стягненню зі сторін.

 

Керуючись ст.ст. 7-14, 50, 71, 86, 94, 143, 158, 160-163, 167, 181 Кодексу адміністративного  судочинства України, суд

 

                                                        п о с т а н о в и в :

 

В задоволені позову Управлінню Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова до Головного управління юстиції у Львівській області в особі підрозділу примусового виконання рішень відділу державної  виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови   відмовити.      

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 18 жовтня 2009 року.

 

 

  

Суддя                                                             Хома О.П.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація