Справа № 2-3293/2009 р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 вересня 2009 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми у складі: головуючого-судді Янголь Є.В., при секретарі Куц С.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства „Комерційний банк „Володимирський” про стягнення заборгованості за договором банківського вкладу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач свої вимоги мотивує тим, що вона 27.05.2008 р. уклала договір банківського вкладу „Весняний» на вісімнадцять місяців в національній валюті з виплатою процентів щомісячно. Сума вкладу складає 16 000,00 грн. з 27.05.2008 р. по 01.06.2009 р.
По закінченню строку договору вона звернулась до відповідача за отриманням вкладу і відсотків, але їй було відмовлено в поверненні вкладу і відсотків, що є грубим порушенням банківського законодавства та умов договору. Тому просить стягнути з відповідача суму вкладу за договором банківського вкладу та відсотки.
Позивач судове засідання не з»явився, від неї надійшла заява, слухати справу в її відсутність.
Відповідач був повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи, але до суду не з'явився і не повідомив причини своєї неявки.
Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач 27.05.2008 р. уклав договір банківського вкладу „Весняний” в національній валюті з виплатою процентів щомісячно № 28/980/08/233 з ТОВ Комерційний банк „Володимирській”. Сума вкладу складає 16 000,00 грн. з 27.05.2008 р. по 01.06.2009 р. Розмір відсотків складає 17% річних(а.с.5-6).
Позивачка зверталась до банку з вимогою про повернення суми вкладу та процентів однак їй було відмовлено, що підтверджується відповідними листами.
Вкладник, згідно п.5.2.1. договору має право отримувати на суму вкладу проценти на умовах та в порядку, встановлених договором. Згідно п. 5.3.4. договору по закінченню терміну дії договору банк зобов”язується повернути вкладнику суму вкладу та проценти в повному обсязі.
Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Згідно ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійснені. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку , встановлених законом.
Відповідно до ч.2 ст.1060 ЦК України за договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов'язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника.
Крім того договором банківського вкладу не передбачено умов неповернення вкладу за вимогою вкладника, таке право гарантоване чинним законодавством і не може бути скасоване.
Тому суд вважає за необхідне зобов’язати відповідача повернути позивачу суму вкладу та зобов»язати відповідача нарахувати та виплатити відсотки позивачу за договором банківського вкладу. Крім того, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача понесені позивачем по справі судові витрати: 250 грн. - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. Стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 160 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 629 ЦК України, ст..58 Закону України «Про банки та банківську діяльність», ст. ст. 10, 11, 57-60, 88, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд, –
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Зобов’язати Відкрите акціонерне товариство „Комерційний банк „Володимирський” повернути Кулініч Олені Михайлівні вклад в розмірі 16000,0 грн. та проценти відповідно до умов договору банківського вкладу „Весняний” в національній валюті з щомісячною виплатою процентів № 28/980/08/233 від 27.05.2008 року.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства комерційний банк „Володимирський” на користь ОСОБА_1 250 грн. в рахунок відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства комерційний банк „Володимирський” на користь держави судовий збір в розмірі 160 грн.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на рішення суду – протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Зарічний районний суд м. Суми або в порядку, передбаченому ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя Є.В.Янголь