Справа № 2-3885/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2009 року
Зарічний районний суд м. Суми в складі: головуючого-судді Янголь Є.В., при секретарі Дубініна Т.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
Позивач свої вимоги мотивує тим, що 18 вересня 2004 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем. Від спільного шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. На даний час вони з відповідачем не підтримують шлюбних відносин і проживають окремо. Спільне життя не склалося. Сім»я розпалась повністю і зберегти її неможливо, так як втратила до відповідача почуття любові, поваги та взаєморозуміння, а тому просить розірвати шлюб та стягнути з відповідача аліменти на утримання доньки.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала і просить його задовольнити.
Відповідач позов визнав.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України, при визнанні позову в попередньому судовому засіданні ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.. 174 цього Кодексу. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, суд, за наявності до того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 18.09.2004 року позивачка з відповідачем зареєстрували шлюб, актовий запис № 980, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб(а.с.4). Від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с.5). З відповідачем не підтримують шлюбних відносин. Спільне життя не склалося. Сім»я розпалась повністю і зберегти її неможливо, так як втратила до відповідача почуття любові, поваги та взаєморозуміння. Дитина проживає з позивачкою, що визначено сторонами.
Згідно вимог ст.110, 112 Сімейного Кодексу України, позов про розірвання шлюбу, може бути пред»явлений одним із подружжя і рішення про розірвання шлюбу суд постановляє, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя сторін і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з подружжя чи інтересам дітей сторін
Відповідно до ст.. 180-183 Сімейного кодексу України, батьки зобов»язані утримувати дитину до досягнення нею віку повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька (матері), або у твердій грошовій сумі.
На підставі ст.. 367 ЦПК України суд вважає необхідним допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Керуючись ст. 88 ЦПК України, суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача 30 грн. в рахунок відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 8 грн. 50 коп. в рахунок відшкодування витрат на сплату судового збору. Стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн.
Керуючись ст. ст. 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 57-60, 130, 174, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований Сумським міським відділом реєстрації актів цивільного стану Сумського обласного управління юстиції Сумської області 18 вересня 2004 року, актовий запис № 980.
Витрати за реєстрацію розірвання шлюбу в розмірі 17 грн. покласти на відповідача ОСОБА_2
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженця м. Суми, проживаючого АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку кожного місяця на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, до досягнення нею віку повноліття, починаючи стягнення з 12.08.2009 року.
Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 30 грн. в рахунок відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 8 грн. 50 коп. в рахунок відшкодування витрат на сплату судового збору.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Є.В.Янголь
З оригіналом вірно
Суддя Є.В.Янголь