Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #63269425

Справа № 492/422/17

Провадження № 2/492/438/17


У К Р А Ї Н А

АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

___________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

07 квітня 2017 року м. Арциз

Суддя Арцизького районного суду Одеської області Варгаракі С.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання майна, набутого за час шлюбу спільною сумісною власністю,

В С Т А Н О В И В :

06.04.2017 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив суд визнати 13/25 частин будинку, розташованого за адресою: м. Арциз Одеської області, Лінія 9АДРЕСА_1 спільною власністю, набутою під час шлюбу, посилаючись на те, що з 19.02.2002 року ОСОБА_2 стала співвласницею 13/25 частин вищезазначеного будинку, а з 04.09.2007 року позивач офіційно зареєстрований у вказаному будинку та у період шлюбу з відповідачкою подружжя проживало весь час у вказаній квартирі. Під час сумісного проживання за рахунок здійсненого позивачем ремонту квартира значно збільшилася у вартості, внаслідок чого вказане нерухоме майно може бути визнане спільною власністю, набутою під час шлюбу, у зв’язку з чим позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Відповідно до автоматизованої системи документообігу цивільна справа була розподілена судді Варгаракі С.М.

Суддя, розглянувши позовну заяву вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, так як вона не відповідає вимог ст. 119 ЦПК України, а саме не сплачений судовий збір.

Відповідно до ст. 119 ЦПК України позовна заява подається в письмовій формі. Позовна заява повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі; зміст позовних вимог; ціну позову щодо вимог майнового характеру; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

В силу ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2017 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року – 1600,00 грн. 

Позивач у своїй позовній заяві ставить вимогу майнового характеру, а відповідно до п/п 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Законом України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою встановлюється в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 121 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119-120 ЦПК України, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави заяви залишення без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Таким чином, враховуючи викладене, вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання майна, набутого за час шлюбу спільною сумісною власністю підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, вказаних вище протягом п'яти днів з дня отримання позивачем копії наявної ухвали. 

Крім того, вважаю за необхідне попередити позивача, що в разі не усунення порушень закону, допущенних при подачі позовної заяви до встановленого законом строку, позов буде вважатися не поданим, та повернутий позивачу.

Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає в поданні позовної заяви у вигляді окремого документу з виправленими недоліками, зазначеними в наявній ухвалі суду з наданням її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Також, вважаю за необхідне роз’яснити позивачу, що термін «зазначення доказів» слід розуміти як робити якусь позначку; позначати, записувати з метою указати, пишучи, указувати, висловлювати думку, звертати увагу на що-небудь, та в жодному разі не слід розуміти як «надання доказів», оскільки надання доказів можливе на наступних стадіях цивільного процесу, про що також зазначив Пленум Верховного Суду України в своїй постанові від 12 червня 2009 року № 2.

Керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання майна, набутого за час шлюбу спільною сумісною власністю - залишити без руху.

Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправити недоліки позовної заяви протягом п’яти днів з дня отримання копії наявної ухвали.

Попередити, що у разі невиконання вимог суду у вказаний строк, заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя

Арцизького районного суду ОСОБА_3


  • Номер: 2/492/53/18
  • Опис: ЦС Орлова А.В. до Орлової О.Г. про визнання майна набутого за час шлюбу спільною сумісною власністю
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 492/422/17
  • Суд: Арцизький районний суд Одеської області
  • Суддя: Варгаракі С.М.
  • Результати справи: залишено без розгляду
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.04.2017
  • Дата етапу: 13.11.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація