Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #63280891

Справа № 151/230/17

Провадження № 2/151/118/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.04.2017 року

Чечельницький районний суд Вінницької області

в складі: головуючої судді Гарник М.С.

при секретарі Сутовській А.В.

з участю позивача ОСОБА_1, його представника ОСОБА_2, та відповідача ОСОБА_3, її представника ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Чечельник цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів,


УСТАНОВИВ:

15.03.2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся у суд з позовом до відповідача ОСОБА_3про стягнення аліментів на утримання сина, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/3 частини заробітку, але не менше, ніж 50 відсотків від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку , мотивуючи позов тим, що у серпні 2013 року розірвав шлюб з відповідачем.Позивач проживає з сином окремо від відповідача.Відповідач добровільно аліменти не сплачує.

У судовому засіданні позивач позов підтримав, уточнивши його, і пояснив, що перебував з відповідачем у шлюбі по 2013 рік.Від шлюбу 02.01.2001 року народився син ОСОБА_6, який на даний час постійно проживає з ним, знаходяться на його повному утриманні. Відповідач працює у школі учителем.Позивач може сам утримувати сина, але, оскільки відповідач також зобов"язана і має можливість утримувати сина, а не робить цього, то позивач просить стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1/3 частини заробітку(доходу), але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Відповідач визнала позов частково.Пояснила, що вона у 2014 році залишила сина проживати з позивачем у їхньому спільному будинку у селі Демівка, оскільки син побажав залишитись жити у власному будинку, а сама перейшла жити до матері у цьому ж селі. В даний час вона дійсно не проживає з сином, який постійно проживає з позивачем, але вона, як мама, постійно турбується про сина, по можливості утримує його також.Постійно купує йому одяг, взуття, дає кишенькові гроші , купує шкільне приладдя, підручники, оплатила навчання у школі водіїв та інше.Вона проживає з непрацездатною хворою мамою віком 78 років, яка знаходиться на її утриманні, а тому позивачка просить стягнути з неї аліменти в користь позивача на утримання сина у розмірі 30 відсотків від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Підтвердила, що працює у Демівській школі учителем, отримує 4400 гривень заробітку щомісячно, інших доходів, крім заробітної плати не має. Дітей, крім ОСОБА_5 у неї немає, аліменти вона нікому не платить. Буде йому в майбутньому постійно допомагати, бо це у неї єдиний син. Просить позов задоволити частково.

Вислухавши сторони, оцінивши надані ними докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення частково.З відповідача в користь позивача необхідно стягнути аліменти у розмірі 1/6 частини заробітку (доходу) щомісячно на утримання сина ОСОБА_6 і ось чому.

Як вбачається з копії свідоцтва про народження відповідач являється мамою ОСОБА_5 (а.с.5).

Як вбачається з пояснень сторін у суді, і це ніким не оспорюється, син постійно проживає з позивачем у селі Демівка .

Як вбачається з пояснень сторін у суді сторони обоє приймають участь у утриманні сина ОСОБА_6 у грошовій та натуральній формі ( купують одяг, харчі, підручники, шкільне приладдя, дають гроші та інше), але з цих же пояснень вбачається, що оскільки син постійно проживає з позивачем, то його витрати на утримання сина значно більші, ніж відповідача.

Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов"язані утримувати дитину до її повноліття. Відповідно до ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини(аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.

Як вбачається з пояснень сторін у суді відповідач працездатна, працює учителем у школі.

З пояснення відповідача у суді вбачається, що її заробітна плата учителя становить 4400 гривень щомісячно .Будь-яких інших доходів, крім заробітної плати, у неї немає, а тому суд вважає, що відповідно до ч.1 ст.183 СК України розмір аліментів необхідно визначити у частці від заробітної плати.

З пояснення позивача у суді вбачається, що він не має постійної роботи, самостійно обробляє свій земельний пай розміром 1.79 га, присадибну земельну ділянку розміром 0.46 га, має у власності дві корови, двоє свиней, кури, трактор марки "МТЗ-80", щомісячно отримує 1800-2000 гривень від продажу молока, а також отримує 1600 гривень щомісячно соціальної допомоги від держави.

Визначаючи частку аліментів у розмірі 1/6 від заробітку відповідача, суд відповідно до вимог ст.182 СК України враховує те, що у сторін єдиний син ОСОБА_6, відповідач не платить нікому аліменти.

Також суд враховує, що у відповідача є непрацездатна мама, яка отримує невелику пенсію, постійно хворіє, яку частково утримує відповідач.

Також суд враховує, що сину ОСОБА_6 виповнилось 16 років, він виконує посильну фізичну роботу у господарстві позивача, а тому частково утримує сам себе.

Як вбачається з пояснень відповідача у суді він може самостійно утримувати сина, що також впливає на розмір аліментів.

Отже, оцінивши всі докази у сукупності, суд прийшов до висновку, що позивач не надав суду достатньо доказів, які б свідчили, що розмір аліментів повинен становити 1/3 частку від заробітку(доходів) відповідача.

Оскільки позивач був звільнений від сплати судового збору за вимогу стягнути аліменти на утримання сина то відповідно до ч.3 ст.88 ЦПК України 640 гривень судового збору необхідно стягнути з відповідача в дохід держави.

Керуючись ст.10,60,88,212-215 ,367 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

позов задоволити частково.

Стягнути з ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1, постійно проживає у селі Демівка, вулиця комбрига ОСОБА_7,52, Чечельницького району, Вінницької області, в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина - ОСОБА_5,ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/6 частини заробітку (доходу) щомісячно, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 15.03.2017 року і до досягнення повноліття.

Стягнути з ОСОБА_3 в користь держави в особі Державної судової адміністрації України, місце знаходження вулиця Липська,18/5, м.Київ,01601, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ 26255795), отримувач коштів ГУК у м.Київ, ( м.Київ)22030106, код за ЄДРПОУ:37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача 820019; рахунок отримувача:31215256700001, код класифікації доходів бюджету:22030106 640 грн.(шістсот сорок гривень .) судового збору.

Решту позовних вимог залишити без задоволення.

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня його проголошення.




Суддя:підпис


З оригіналом вірно.Суддя М.С.Гарник


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація