- відповідач: Городоцьке обєднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області
- позивач: Кацапін Василь Васильович
- Відповідач (Боржник): Городоцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області
- Позивач (Заявник): Кацапін Василь Васильович
- Відповідач (Боржник): Городоцьке об’єднане управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №687/234/17
№2-а/687/9/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2017 року смт.Чемерівці
Чемеровецький районний суд
Хмельницької області в складі:
головуючого судді - Кулєбякіна В.О.,
з участю секретаря - Литовченко В.К.,
з участю позивача - ОСОБА_1,
з участю представника відповідача - Баталінської С.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Чемерівці цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Городоцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2017 року ОСОБА_1, звернувся в суд з позовом до Городоцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Хмельницької області, в якому просить визнати неправомірними дії відповідача щодо обрахунку пільгового стажу, який дає право на достроковий вихід на пенсію, зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Чемеровецькому районі Хмельницької області призначити позивачу пенсію на пільгових умовах, зарахувавши пільговий стаж роботи тракториста період з червня 1978 року по листопад 1979 року та з січня 2000 року по березень 2005 року.
Так, позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України в Чемеровецькому районі з заявою та пакетом документів про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, однак комісією з питань підтвердження роботи № 20 від 23.12.2016 року до пільгового стажу роботи зараховано періоди з 01.01.1982 року по 31.12.1999 року відповідно до п. «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» відмовлено в зарахуванні до пільгового стажу період роботи з 01.01.2000 року по 31.03.2005 року, оскільки робота на посаді тракториста не підтверджується первинними документами.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав зазначених в позові.
Представник відповідача - управління Пенсійного фонду України позов не визнала, подала до суду заперечення в яких вказала, що ОСОБА_1 не набув права на пільгову пенсію, в зв'язку з відсутністю загального та пільгового стажу.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню в силу наступних підстав.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Частиною 1 п. «в» ст.13 Закону України Про пенсійне забезпечення передбачено, що право на пенсію на пільгових умовах мають особи за віком, незалежно від місця останньої роботи, зокрема: трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній посаді.
Так, відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Судом об'єктивно встановлено, що згідно записів в трудовій книжці серії НОМЕР_1 від 21.06.1979 року ОСОБА_1, розпочав трудову діяльність в 1979 р. - посада «різноробочий»; 1980-1981 р.р. - служба в армії; 1982 - 1999 р.р. - «тракторист»; 16.02.2000 р. звільнено з КСП «Маяк» в зв'язку з реорганізацією та прийнято в СТОВ «Маяк» 2000-2001 р.р. посада «тракторист»; 2002 р. - 31.03.2005 р. значиться «будівельна бригада» звільнений за згодою сторін; 31.03.2005 р.- 1.11.2005 р. - різнорабочий, звільнений за згодою сторін; 03.02.2006 р.- 03.01.2007 р. отримував виплату допомоги по безробіттю.
Відповідно до архівних довідок виданих архівним відділом Чемеровецької РДА № 267а від 10.10.2016 року вбачається, що ОСОБА_1 працюючи в колгоспі «Шляхом Леніна» с. Пукляки, в колгоспі «Маяк» с. Мала Бережанка, КСП, КСЗ «Маяк» с. Мала Бережанка Чемеровецького району Хмельницької області, за 1979,1982-1988, 1990-2003 роки числиться у книгах обліку розрахунків по оплаті праці, професія не вказана, за 2004 рік червень місяць числиться у будівельній бригаді. Відповідно до довідки № 265 від 10.10.2016 року ОСОБА_1 працював у колгоспі «Шляхом Леніна» с. Пукляки Чемеровецького району в 1979, 1982-1988, 1990-1993 р.р.. Відповідно до довідки № 266 від. 10.10.2016 р. ОСОБА_1 працював у колгоспі «Маяк», КСП, КСЗ «Маяк» с. Мала Бережанка та отримував заробітну плату з січня 1994 по грудень 2004 р. Відповідно до довідки № 267 від 10.10.2016 року ОСОБА_1 працював трактористом у колгоспі «Шляхом Леніна» с. Пукляки Чемеровецького району Хмельницької області з січня по грудень 1989 р..
Згідно протоколу № 4543 від 10.01.2017 року Городоцького ОУПФУ ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії за віком згідно п. «в» Закону України «Про пенсійне забезпечення» в зв'язку з відсутністю загального та пільгового стажу.
Згідно книги № 2 обліку трудового стажу і заробітку колгоспника за 1967-2001 р. колективної спілки землевласників «Маяк» та акту перевірки достовірності видачі документів про стаж та заробітну плату ОСОБА_1 числиться 1979 - різна робота, 1980-1981 - служба в армії, 1982-1999 р.р. - тракторист.
ОСОБА_1 видано посвідчення тракториста - машиніста серії НОМЕР_2
В судовому засіданні свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 вказали, що ОСОБА_1, працював на посаді тракториста від часу повернення зі служби в армії і до моменту визнання СТОВ «Маяк» банкрутом, точних періодів не вказали.
Порядок призначення пенсій на пільгових умовах даної категорії працівників роз'яснено у листі Міністерства соціальної політики України №7 від 20.01.1992 року. Так, до трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільгосппродукції, належать працівники, які оформлені на роботу трактористами-машиністами, мають відповідні посвідчення, постійно зайняті на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах протягом повного сезону сільгоспробіт в рослинництві та тваринництві. Трактористам-машиністам, які відпрацювали повний польовий період на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах, весь рік роботи зараховується до стажу, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення, і в тому випадку, якщо в міжпольовий або міжсезонний період вони виконували інші роботи на стаціонарних і причіпних установках та агрегатах, з ремонту сільськогосподарської техніки, на тваринницьких фермах тощо. Віднесення господарства до сільгосппідприємств, трактористи-машиністи яких мають право на пільгову пенсію, здійснюється відповідно до класифікатора галузей народного господарства. До сільськогосподарських належать підприємства, які виробляють продукцію рослинництва та тваринництва. Єдина назва професії тракторист-машиніст запроваджена в 1961 році і охоплює такі професії: бульдозерист, бульдозерист-скреперист, грейдерист; комбайнер; машиніст дощувальної установки, змонтованої на базі трактора; машиніст скрепера, скреперист; машиніст чаєзбиральної машини; машиніст екскаватора; машиніст-водій льонозбиральної машини, самохідної широкозахватної сінокосарки; механік-комбайнер, тракторист, тракторист-бульдозерист. До числа трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільськогосподарської продукції, віднесено працівників, прийнятих на роботу трактористами-машиністами, які мають про це відповідні посвідчення. Для призначення пенсії на пільгових умовах марка трактора, на якому працює тракторист-машиніст, значення не має.
Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Відповідно до пункту 18 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12 серпня 1993 року встановлено, що за відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.
Пунктом 20 вищевказаного Порядку передбачено, що уточнюючі довідки підприємств або організацій для підтвердження спеціального трудового стажу, приймаються у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років.
Відповідно до вимог ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: 1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. Разом з тим ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії з підстав відсутності пільгового та загально трудового стажу. В частині зарахування загально трудового стажу позов не пред'явлено.
Таким чином, з заявлених позовних вимог суд вважає доведеним, що підтверджується доказами стаж роботи ОСОБА_1 на посаді тракториста в період з 01.01.2000 р. по 31.12.2001 р.
В решті позову слід відмовити.
Судові витрати розподіляються відповідно до ст. 94 КАС України.
Керуючись ст.46 Конституції України, ст.13, ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 99, 122, 158-163, 167, 186 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Зобов'язати Городоцьке об'єднане Управління Пенсійного фонду України Хмельницької області зарахувати в пільговий стаж роботи ОСОБА_1 відповідно до п. «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» період з 01.01.2000 року по 31.12.2001 року.
В решті позову відмовити.
Стягнути з Городоцького об'єднаного управління пенсійного фонду України Хмельницької області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 320,00 грн.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу на протязі десяти днів з дня її винесення.
Повний текст постанови виготовлено 06 квітня 2017 року.
Суддя Чемеровецького
районного суду Кулєбякін В.О.
- Номер: 2-а/687/9/2017
- Опис: про оскарження неправомірних дій і зобов"язання вчинити певні дії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 687/234/17
- Суд: Чемеровецький районний суд Хмельницької області
- Суддя: Кулєбякін В.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.02.2017
- Дата етапу: 29.08.2017
- Номер:
- Опис: визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 687/234/17
- Суд: Вінницький апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Кулєбякін В.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.04.2017
- Дата етапу: 15.06.2017
- Номер:
- Опис: визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 687/234/17
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Кулєбякін В.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.08.2017
- Дата етапу: 12.10.2017