Судове рішення #6337579

                                                                                                         Справа № 2 -7610 /09

                                                                            Р I Ш Е Н Н Я

                                                 IMEHEM                                              УКРАЇНИ

           30 липня 2009  року Московський районний суд м.Харкова в складі: головуючого –  судді  Єлізарова І.Є., при секретарі  Бузиннік Є.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в  м.Харкові  цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до Харківським міської ради, Русько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом,-

                                                                В С Т А Н О В И В :

              Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності в порядку спадкування за законом.

              Свої позовні вимоги позивач обґрунтовувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в Харківскій області Дергачівського району в с. Руська -Лозова померла його рідна бабуся ОСОБА_3.  На день смерті ОСОБА_3 проживала та була прописана за адресою: АДРЕСА_1. На день її смерті разом с нею проживав позивач.

              Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, яка складається з частини двокімнатної изольованої квартири АДРЕСА_2.

              На підставі свідоцтва про право власності на житло право власності на квартиру АДРЕСА_3 зареєстровано за позивачем, ОСОБА_4, та померлою ОСОБА_3  У відповідності зі ст..357 ЦК України, частки в праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між власниками або законом. Тому позивач вважає, що бабусі належала 1/3 частина вказаної квартири. Цю 1/3 частину квартири в рівних долях прийняли чоловік померлої та рідний дід позивача – ОСОБА_4, та онук померлої - позивач по справі,  в порядку представлення після смерті матері – ОСОБА_5, що померла ІНФОРМАЦІЯ_2

              В нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини позивач та ОСОБА_4 не звертались, але спадщину прийняли фактично, так як на час смерті  проживали у спірній квартирі. Також ОСОБА_4 прийняв ? частину домоволодіння з відповідною частиною надвірних будівель, що розташоване по АДРЕСА_1, про що отримав свідоцтво про право на спадщину за законом.

               ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 помер, не встигнув нотаріально оформити спадкові права на 1/6 частину квартири АДРЕСА_3.

               Після його смерті відкрилася спадщина, що складається з 1/3 частини двокімнатної ізольованої квартири АДРЕСА_3, що належала померлому на підставі свідоцтва про право власності на житло, з 1/6 частини цієї ж квартири, яка була фактично прийнята після смерті ОСОБА_3, ? частини домоволодіння з відповідною частиною надвірних будівель, що розташоване по АДРЕСА_1, що належало померлому на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом.                  

               Таким чином на день смерті ОСОБА_4, йому належало 3/6 частини двокімнатної ізольованої квартири АДРЕСА_3 та ? частини домоволодіння з відповідною частиною надвірних будівель, що розташоване по АДРЕСА_1.

                Крім позивача інших спадкоємців після смерті ОСОБА_6 на має. Позивач спадщину прийняв фактично, вступивши в користування та розпорядження майном померлого, та звернувся з заявою до сільської ради про прийняття спадщини, заяв про відмову від спадщини до нотаріальної контори не надавав.

                В зв’язку з тим, що нотаріально оформити свої спадкові права позивач не має змоги, так як необхідно довести факт прийняття спадщини після смерті бабусі, він звернувся з даним позовом до суду.

                В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги та просив задовольнити.

                Відповідачі Харківської міська рада, Русько-Лозівська сільська рада Дергачівського району Харківської області в судове засідання не з’явились, про час та місце розгляду були сповіщені в установленому порядку .

                За таких  обставин  суд  прийняв рішення про заочний розгляд справи,  у відсутність  відповідачів,  оскільки  в справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін.

                Суд,  вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

                Судом встановлено, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, виданого 17.12.2002 року міським відділом реєстрації актів громадянського стану Харківського міського управління юстиції.

                На підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 09.08.1999року Центром приватизації державного житлового фонду Харківської міської ради, реєстраційний номер  5-99-193711,  право власності на квартиру АДРЕСА_3 зареєстровано за позивачем - ОСОБА_1, ОСОБА_4, та померлою ОСОБА_3.  

                У відповідності зі ст..357 ЦК України, частки в праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між власниками або законом.

                Таким чином після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1,  відкрилася спадщина на  1/3 частину квартиру АДРЕСА_3, а також на ? частину домоволодіння з відповідною частиною надвірних будівель, що розташоване по АДРЕСА_1, яке належало померлій, ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 06.09.1978 року. Серії ВАВ № 184093.

                 ОСОБА_4 – чоловік ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про одруження, серії НОМЕР_2, виданого 07.02.1957року Дзержинським районним бюро ЗАГС м.Харкова,  актовий запис 190.

                 Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_3, виданого 17.08.1958 року Дзержинським районним бюро ЗАГС м.Харкова,  актовий запис 1164, донькою ОСОБА_4 та ОСОБА_3 являється ОСОБА_5.

                 Згідно довідки № 1287/03-58, виданої Московським відділом РАЦС ХМУЮ,  ОСОБА_5 12.04.1980 р. зареєструвала шлюб з ОСОБА_7, реєстраційний запис № 360. Згідно довідки № 1288/03-58, виданої Московським відділом РАЦС ХМУЮ 15.05.1984 р. даний шлюб було розірвано, реєстраційний запис № 593.

                  Позивач - ОСОБА_8, являється сином ОСОБА_5 та ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_4, виданого повторно 05.12.2007 р. Московським відділом РАЦС ХМУЮ, реєстраційний номер 424.

                  ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_5, виданого 11.01.1995 р. Харківської міським відділом РАГС, реєстраційний номер 708.

                  Відповідно до ч.1 ст. 1266 ЦК України внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.

                  Таким чином, спадкоємцями після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, являються ОСОБА_4 та ОСОБА_1, яки спадщину прийняли фактично, вступивши в управління та розпорядження майном померлої.              

                   ІНФОРМАЦІЯ_3  ОСОБА_4 помер, як вбачається із свідоцтва про смерть серії НОМЕР_6, виданого 11.07.2005 р. Русько-Лозівської сільською радою Дергачівського району Харківської області, реєстраційний номер 57.

                    Після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина на 1/3 частину квартири АДРЕСА_3, яка належала йому на праві власності, на 1/6 частину цієї ж квартири, яку він прийняв фактично після смерті ОСОБА_3, та на ? частину домоволодіння з відповідною частиною надвірних будівель, що розташоване по АДРЕСА_1, яке належала померлому на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 03.12.2003 р. серії ВВА № 481803, посвідченого державним нотаріусом Третьої ХДНК, ОСОБА_9

                     Згідно довідки Третьої ХДНК від 29.07.2009 р. за № 01-14-752 після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 до нотаріальної контори з заявами ніхто не звертався, заповіти від його імені не посвідчувались.

                     Таким чином, єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 являється позивач – ОСОБА_1, який який на день смерті проживав разом з  померлим, вступив у володіння,  розпорядження та користування майном померлого, тобто  спадщину прийняв фактично.

                     Відповідно до частини 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину. Нотаріально оформити свої спадкові права позивач не має змоги, так як необхідно довести факт прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1

          За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню  у повному обсязі.

                    Керуючись ст.ст.1266, 1268, 1278   ЦК України, ст.. 529, 549 ЦК України  (в редакції 1963 року), ст.ст.3,32,33, ч.1 та 2 ст.82,  ч.1 ст.114, ст..123-124 ЦПК України суд,-

     

                                                      В И Р І Ш И В:

                     Позов ОСОБА_1 до Харківської міської ради, Русько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом - задовольнити.

                     Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_4 та ОСОБА_1 після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1

                     Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/6 частину двокімнатної ізольованої квартири АДРЕСА_3 в порядку представлення після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1

                      Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину двокімнатної ізольованої квартири АДРЕСА_3, фактично прийняту 1/6 частину двокімнатної ізольованої квартири АДРЕСА_3 та  на ? частину домоволодіння з відповідною частиною надвірних будівель, що розташоване по АДРЕСА_1 в порядку представлення після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3

                     Рішення може  бути  оскаржене  до  апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 20  днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

               Заочне рішення може бути переглянуто судом що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

               Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

       

                                        Суддя                                                     Єлізаров І.Є.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація