Справа № 2-279/09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 жовтня 2009 року смт.Любар
Любарський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого-судді: В.М.Паламарчука
при секретарі: В.І.Демчук за участю позивача: ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні у селищі Любар цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Великодеревичівської сільської ради Любарського району про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
ВСТАНОВИВ:
Позивач вказує на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1 померла його мати – ОСОБА_2. За заповітом він є спадкоємцем майна нині померлої матері, серед якого є земельна ділянка та будинок, які належали покійній на праві приватної власності і знаходяться на території Великодеревичівської сільської ради. Причиною звернення до суду послужила та обставина, що на даний час, вона пропустила строк для прийняття спадщини - шість місяців, з дня смерті спадкодавця.
Причиною пропуску строку для прийняття спадщини послужило те, що він являється людиною похилого віку, часто хворіє, отримує мізерну пенсію, а тому не мав можливості завчасно звернутися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. У вересні 2009 року він звернувся в нотаріальну контору для прийняття спадщини, однак там йому пояснили, що він пропустив встановлений законом строк для звернення, а тому він змушений звернутись до суду.
В зв”язку з вищенаведеним позивач просить суд визначити йому додатковий строк прийняття спадщини за заповітом після смерті матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1.
В судовому засіданні позивач заявлені позовні вимоги підтримав в повному об”ємі.
Представник Великодеревичівської сільської ради Любарського району в судове засідання на розгляд справи не з»явився, згідно поданого на адресу суду повідомлення, заявлені позовні вимоги визнає повністю і не заперечує проти їх задоволення.
Оскільки відповідач визнав позов повністю, визнання позову не суперечить закону і не порушує прав та інтересів інших осіб, суд ухвалив винести рішення про задоволення позову у попередньому судовому засіданні.
Вислухавши пояснення позивача, розглянувши та дослідивши матеріали справи суд приходить до слідуючого:
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 8 лютого 2000 року гр.ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віці 83 роки в АДРЕСА_1.
Відповідно до заповіту, посвідченого секретарем Великодеревичівської сільської ради Любарського району 5 грудня 1987 року, гр.ОСОБА_2, все своє майно, яке на день смерті буде їй належати, з чого б воно не складалось і де б воно не знаходилось заповіла своєму синові ОСОБА_1.
З довідки №559 від 15.09.2009 року, виданої виконкомом Великодеревичівської сільської ради Любарського району вбачається, що заявник вступив у фактичне володіння спадковим майном після смерті матері ОСОБА_2.
Відповідно до ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини і його перебіг починається з моменту вступу рішення суду в законну силу.
З пояснень позивача вбачається, що він пропустив строк внаслідок того, що він являється пенсіонером, людиною похилого віку, часто хворіє і без сторонньої допомоги не мав можливості звернутися до державної нотаріальної контори із відповідною заявою про прийняття спадщини після смерті матері. У вересні 2009 року з допомогою близьких йому людей він звернувся в нотаріальну контору для прийняття спадщини, однак там йому пояснили, що він пропустив встановлений законом строк для звернення, а тому суд визнає пропущеним строк позивачем з поважної причини і визначає додатковий строк для прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст.10, 60, 130 п.4, 174 п.4, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст.ст.1220, 1270, 1272 ЦК України, - Суд ,
РІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, громадянину України, додатковий строк терміном у тридцять днів з дня вступу судового рішення в законну силу, тобто по 18 листопада 2009 року, для прийняття спадщини за заповітом після смерті матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Житомирської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя В.М.Паламарчук