Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #63408071

Копія

Справа № 397/416/17

н/п : 2/397/241/17


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13.04.2017 року. Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого – судді Мирошниченка Д.В.,

при секретарі – Рум'янцевої О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Олександрівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

                                          В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом в якому просить розірвати шлюб з відповідачем ОСОБА_2, зареєстрований 30.09.2013 року Богданівською сільською радою Знам’янського району Кіровоградської області, актовий запис № 7.

В обґрунтування позовної заяви позивач зазначила, що 30.09.2013 року між нею та відповідачем було укладено шлюб, від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Причиною звернення до суду стало те, що вони не зійшлися характером з чоловіком, не розуміють один одного, часто почали виникати сварки та непорозуміння, що не дають можливості проживати спільно. Шлюб на даний час носить лише формальний характер.

Позивач у судове засідання не з’явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити, строк на примирення просила не надавати.

Відповідач у судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнав та проти їх задоволення не заперечував. Строк для примирення просив не надавати.

Дослідивши матеріали справи, виходячи з принципу розумності та справедливості, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, не суперечать законодавству, яке регулює сімейні правовідносини, та підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 30.09.2013 року, згідно свідоцтва про шлюб, виданого Богданівською сільською радою сільською радою Знам’янського району Кіровоградської області, актовий запис № 7 (а.с. 7).

Відповідно до свідоцтва про народження, сторони мають неповнолітню дитину – доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 8).

На теперішній час шлюб носить лише формальний характер – сторони не зійшлися характерами, не розуміють один одного, між ними виникають сварки тощо.

Відповідно до ст. 24 Сімейного кодексу (далі СК) України, шлюб грунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування до шлюбу не припускається.

Згідно ч. 2 ст. 104 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання.

Відповідно до ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Згідно ч. 2 ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, їх дітей, що мають істотне значення.

За змістом статті 55 СК України, дружина та чоловік зобов’язані спільно піклуватись про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім’ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги, що в даному випадку не відбулось і підтверджується доказами, що є у справі.

Згідно ч. 4 ст. 174 Цивільного процесуального кодексу (далі ЦПК) України, у  разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

У даному випадку, визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб.

За викладених обставин, суд враховує фактичні взаємовідносини між подружжям, дійсні причини пред’явлення позову до суду, волевиявлення позивача припинити шлюбні відносини, що рішення позивача про розірвання шлюбу та пред’явлення з цього приводу позову до суду прийнято з усвідомленням ним його наслідків. В свою чергу, відповідач, в адресованій на адресу суду заяві, не заперечував щодо розірвання шлюбу з позивачем, виходячи при цьому також з відсутності у взаєминах сторін морально-правової основи шлюбу, до якої належать почуття взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та взаєморозуміння, підтримки та піклування, суд дійшов висновку про те, що шлюб між сторонами носить суто формальний характер, подальше спільне життя і збереження шлюбу суперечить інтересам подружжя, після розірвання шлюбу не будуть порушені особисті права сторін та права їх дітей, у зв’язку з чим позов підлягає задоволенню. 

   Позивач також просить залишити їй прізвище, яке вона змінила після реєстрації шлюбу – ОСОБА_3.

       Згідно ст. 113 СК України, особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

        Таким чином, суд вважає за необхідне задовольнити вимогу позивача та, після розірвання шлюбу, залишити їй прізвище - ОСОБА_3.

Згідно ст. 88 ЦПК України, понесені позивачем судові витрати необхідно стягнути з відповідача на її користь.

На підставі ст.ст. 104, 110, 112 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 174, 209, 212, 214-215, 218, 294, 367 ЦПК України, суд, -

                                           В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 30.09.2013 року Богданівською сільською радою Знам’янського району Кіровоградської області, актовий запис № 7.

Після розірвання шлюбу позивачу ОСОБА_1 залишити прізвище - ОСОБА_1.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені нею судові витрати за сплату судового збору у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень 00 копійок.

Роз’яснити сторонам, що за приписом частини другої статті 115 СК України, рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

На рішення суду, протягом  10 днів з дня його проголошення, може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Кіровоградської області, через Олександрівський районний суд Кіровоградської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: /підпис/:

Копія вірна:

Рішення набуло законної сили "___"_________________ року та підлягає виконанню.

Оригінал рішення зберігається у справі № 397/416/17.

Суддя Олександрівського районного суду  

Кіровоградської області ОСОБА_4





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація