Судове рішення #6341171

 

 

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

13 жовтня 2009 року                                                          м. Запоріжжя

(10год. 24хв.)                                                                Справа № 2а-4916/09/0870

 

Запорізький окружний адміністративний суд у  складі:

головуючого - судді                 Малиш Н.І.,

при  секретарі                             Міроновій К.В.,

розглянув у відкритому судовому  засіданні  адміністративну справу за позовом Бердянського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Запорізької області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

за участю сторін:

прокурор:                ОСОБА_2, довіреність від 12.10.2009р. № 05/1-2009-09,

від позивача:          не з'явився,

від відповідача:      не з'явився,

 

 

ВСТАНОВИВ:

 

Бердянський міжрайонний прокурор Запорізької області в інтересах держави в особі Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Запорізької області пред'явлено  адміністративний позов до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700 грн.

В позовній заяві зазначено, що проведеною Бердянською міжрайонною прокуратурою встановлено, що 29.11.2008 року в 14.10 на підставі завдання на перевірку від 28.11.2008 року №030782 державними інспекторами ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в місті Бердянську по вулиці Мелітопольське шосе була проведена перевірка транспортного засобу марки ЗАЗ Ланос, державний номерний знак НОМЕР_1, який здійснював перевезення пасажирів на автомобілі об лаштованому, як таксі без оформлення відповідних документів, а саме в шляховому листі відсутній штамп медичного працівника про проведення предрейсового медичного огляду. Приватний підприємець ОСОБА_1 була повідомлена своєчасно про дату розгляду справи. На розгляд справи відповідач не з'явилась. При розгляді справи було встановлено, що під час надання послуг з перевезення пасажирів транспортний засіб, за кермом якого находився водій ОСОБА_5, який належить ПП ОСОБА_1 в порушення ст.. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» в дорожньому листі була відсутня відмітка медичного працівника встановленого зразка, про проходження водієм перед рейсового медичного огляду.

Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, з підстав зазначених в позовній заяві.

Представник позивача в судове засідання  не з'явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином.

Відповідач у судові засідання не з'являлась, про час та місце проведення судового засідання була повідомлена належним чином, проте надала до суду заяви про неможливість прибути у судове засідання. В заявах відповідач зазначила про знаходження на лікарняному. Доказів про це суду не надала. Крім того, у другій заяві відповідач зазначає, що в перше судове засідання вона з'являлась, що не відповідає дійсності.

Вислухавши пояснення прокурора, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 29.11.2008 року в 14.10 на підставі завдання на перевірку від 28.11.2008 року №030782 державними інспекторами ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в місті Бердянську по вулиці Мелітопольське шосе була проведена перевірка транспортного засобу марки ЗАЗ Ланос, державний номерний знак НОМЕР_1, який здійснював перевезення пасажирів на автомобілі об лаштованому, як таксі без оформлення відповідних документів, а саме в шляховому листі відсутній штамп медичного працівника про проведення предрейсового медичного огляду.

Приватний підприємець ОСОБА_1, якій належить вказаний транспортний засіб, була повідомлена своєчасно про дату розгляду справи, про що свідчить копія реєстру поштовою кореспонденції надана позивачем та копія корінця поштового повідомлення з особистим підписом відповідача. На розгляд справи відповідач не з'явилась. Проте надіслала на адресу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області лист із запереченнями на запрошення розгляду справи про порушення транспортного законодавства, на підставі того, що вона особисто їхала зі своїм знайомим ОСОБА_5 29.11.2008 року та її автомобіль був зупинений працівниками ДАІ. Ніяких актів чи протоколів по відношенню до неї та ОСОБА_5 складено не було. Листом від 13.01.2009 року Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області повідомило про те, що не прийняло до уваги її доводи, а саме що в своєму листі відповідач посилається на іншу перевірку..

При розгляді справи було встановлено, що під час надання послуг з перевезення пасажирів транспортний засіб, який належить ПП ОСОБА_1, за кермом якого находився водій ОСОБА_5, в порушення ст.. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» в дорожньому листі була відсутня відмітка медичного працівника встановленого зразка, про проходження водієм перед рейсового медичного огляду.

У вказаному акті зазначено, що водій транспортного засобу марки ЗАЗ Ланос, державний номерний знак НОМЕР_1 ОСОБА_5 з актом ознайомлений та від підпису відмовився.

Відповідно до п.40 Постанови «Про порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженої Кабінетом Міністрів України від 08.11.2006р. №1567, уповноважена особа субєкта господарювання, водій мають право: ознайомитись з актом, підписати або відмовитись від його подписання, надати свої пояснення та зауваження щодо змісту акта. Згідно з цим є підстави вважатти, що відмова ОСОБА_5 від підписання акту не є підставю вважати його недійсним або неправомірним.

Згідно із статтею 6 Закону «Про автомобільний транспорт» та пунктами 6, 20 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок за місцем знаходження суб'єкта підприємницької діяльності і шляхом проведення безпосередньо перевірок автотранспортних засобів, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів та вантажів.

Пунктом 21 Порядку № 1567 встановлено, що перевірка автотранспортних засобів проводиться, в тому числі, з метою встановлення наявності у водія документів, документів, на підставі яких виконуються внутрішні пасажирські перевезення та перевезення вантажів, перелік яких визначений статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до п. 23 Порядку № 1567 у разі виявлення в ході перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про транспорт, відповідальність за які не передбачена Законом України «Про автомобільний транспорт» або Кодексом України про адміністративні правопорушення, посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою, передбаченою цим Порядком, в якому зазначаються виявлені порушення.

В разі виявлення під час перевірки автотранспортного засобу порушень, відповідальність за які передбачена Законом України «Про автомобільний транспорт», посадовими особами, що провели перевірку, не пізніше двох місяців з дня вчинення порушення складається протокол за формою, встановлено Порядком № 1567, який подається керівникові органу державного контролю для прийняття рішення щодо застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій, відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», що закріплено пунктом 24 Порядку № 1567

16.12.2008р. начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Запорізькій області ОСОБА_6 винесено постанову №061042 про застосування  до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій фінансової санкції в загальній сумі 1700 грн.

Зазначена постанова відповідачем не оскаржувалась.

Відповідно до п. 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.

Згідно з п. 5. Положення територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні: здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.  

Відповідно до Наказу МОЗ та МВС №124-345 «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» , а саме п.5.3. результат проведеного щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів фіксується в Журналі щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв, ф. N 137-2/о (додаток 4), після чого в шляховому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом. Штамп видається медичному працівнику в Українському медичному центрі безпеки дорожнього руху та його філіалах після проходження навчання методів проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів.

 У відповідності до ст. 5 Закону «Про автомобільний транспорт» , основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції. П. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» надання послуг з перевезення вантажів  без оформлення документів, перелік яких встановлено ст.. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовується штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

         На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 160, 163 КАС України, -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Адміністративний позов Бердянського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Запорізької області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 суму фінансових санкцій у розмірі 1700(одна тисяча сімсот)грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її складення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

Постанову виготовлено в повному обсязі 19 жовтня 2009 року.

 

 

Суддя                                                                                                           Н.І. Малиш

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація