Судове рішення #6341173

 

 

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

13 жовтня 2009 року                                                          м. Запоріжжя

(10год. 07хв.)                                                                Справа № 2а-4920/09/0870

 

Запорізький окружний адміністративний суд у  складі:

головуючого - судді                 Малиш Н.І.,

при  секретарі                             Міроновій К.В.,

розглянув у відкритому судовому  засіданні  адміністративну справу за позовом Токмацького міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Запорізької області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

за участю сторін:

прокурор:               ОСОБА_2, довіреність від 12.10.2009р. № 05/1-2009-09,

від позивача:          не з'явився,

від відповідача:      не з'явився,

 

 

ВСТАНОВИВ:

 

Токмацького міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Запорізької області пред'явлено  адміністративний позов до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700 грн., вказуючи, що дана заборгованість виникла в результаті порушення відповідачем ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме надання послуг перевезення вантажу Ужгород - Дніпрорудний при відсутності відмітки в шляховому листі та маршруту руху.

Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, з підстав зазначених в позовній заяві

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином.

Представник відповідача в судове засідання  не з'явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином.

Вислухавши пояснення прокурора, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 21.07.2008р. уповноваженою службовою особою Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті проведено перевірку Приватного підприємця ОСОБА_1, додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. За результатами перевірки складено акт №078114 від 21.07.2008р. Вказаним актом встановлено порушення  водієм ОСОБА_3, що керував транспортним засобом марки DAF 95XF, номерний знак НОМЕР_1, що належить Приватному підприємцю ОСОБА_1, а саме надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений чинним законодавством про автомобільний транспорт.

Згідно із статтею 6 Закону «Про автомобільний транспорт» та пунктами 6, 20 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок за місцем знаходження суб'єкта підприємницької діяльності і шляхом проведення безпосередньо перевірок автотранспортних засобів, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів та вантажів.

Пунктом 21 Порядку № 1567 встановлено, що перевірка автотранспортних засобів проводиться, в тому числі, з метою встановлення наявності у водія документів, документів, на підставі яких виконуються внутрішні пасажирські перевезення та перевезення вантажів, перелік яких визначений статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до п. 23 Порядку № 1567 у разі виявлення в ході перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про транспорт, відповідальність за які не передбачена Законом України «Про автомобільний транспорт» або Кодексом України про адміністративні правопорушення, посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою, передбаченою цим Порядком, в якому зазначаються виявлені порушення.

В разі виявлення під час перевірки автотранспортного засобу порушень, відповідальність за які передбачена Законом України «Про автомобільний транспорт», посадовими особами, що провели перевірку, не пізніше двох місяців з дня вчинення порушення складається протокол за формою, встановлено Порядком № 1567, який подається керівникові органу державного контролю для прийняття рішення щодо застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій, відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», що закріплено пунктом 24 Порядку № 1567

10.09.2008р. начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Запорізькій області відповідно винесено постанову №049691 про застосування  до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій фінансової санкції в загальній сумі 1700 грн.

Зазначена постанова відповідачем не оскаржувалась.

Відповідно до п. 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.

Згідно з п. 5. Положення територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні: здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції. П. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» надання послуг з перевезення вантажів  без оформлення документів, перелік яких встановлено ст.. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовується штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян

Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що на час судового засідання Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій має несплачену заборгованість з фінансових санкцій у сумі 1700 грн., яка підлягає стягненню з відповідача.      

         На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 160, 163 КАС України, -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Адміністративний позов за Токмацького міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Запорізької області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 суму фінансових санкцій у розмірі 1700(одна тисяча сімсот)грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її складення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

 

Постанову виготовлено в повному обсязі 19 жовтня 2009 року.

 

 

Суддя                                                                                                           Н.І. Малиш

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація