Судове рішення #63421596


Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

м. Павлоград, вул. Дніпровська, 135, 51400, (05632) 6-28-66


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-957/2010

29 жовтня 2010 року м. Павлоград

Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Олефіренко Н.А., глянувши у порядку скороченого провадження у м.Павлограді адміністративну справу озовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Павлоград Дніпропетровської області поновлення строку для звернення до суду, визнання неправомірними дій та зобов’язати здійснити рахунок та виплату щомісячної соціальної допомоги особі, яка має статус "дитина війни",

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління сінного фонду України у м. Павлограді Дніпропетровської області просить визнати равомірною бездіяльність відповідача щодо нездійснення їй перерахунку підвищення до пенсії но ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, з 6.2008 року по 31.12.2008 року, з 01.01.2009 року по 30.09.2010 року , а також зобов’язати ювідача здійснити перерахунок та виплатити йому підвищення до пенсії, як особі, яка має статус [ина війни" у розмірі ЗО % мінімальної пенсії за віком.

В обґрунтування заявленого позову позивач зазначає , що вона народилася 1930 року і овідно до ст.1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" від 18.11.2004 року є "дитиною їй". Відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" відповідач повинен рнювати надбавку до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком як "дитині війни". В /шення ст.22 Конституції України пунктом 17 ст.77 та ст.110 Закону України "Про державний жет України на 2006 рік" та пунктом 12 ст.71 Закону України "Про державний бюджет України на рік" дію ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" зупинено на 2006 та 2007 роки, том 41 позділу 2 Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік" положення ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" було викладене у новій редакції, відповідно з право на державну соціальну допомогу дітям війни було обмежено. Однак, рішенням :титуційного Суду України від 09.07.2007 року №6-рп/2007 та №10-рп/2008 від 22.05.2008 року ження, що призупиняли дію ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" були ані такими, що не відповідають вимогам Конституції України та втратили свою чинність. На іення позивача про нарахування щомісячної державної соціальної допомоги "дітям війни" у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком відповідачем було надано листа, відповідно до якого влено у нарахуванні вищевказаної соціальної допомоги.

Позивач вважає що відповідач у нарахуванні щомісячної державної соціальної допомоги м війни" у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком не виконав вимогу Закону, а її нове звернення про збільшення пенсії відповідно до вимог Закону залишив без задоволення, жаючи на те, що відповідно до ч.2 ст.З Закону України "Про соціальний захист дітей війни" авні соціальні гарантії дітям війни не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно- )вими актами.

Від відповідача надійшли заперечення щодо позовної заяви, відповідно до змісту якої відач просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог, вказавши , що дійсно ст.6 Закону іни "Про соціальний захист дітей війни" передбачено дітям війни пенсії або щомісячне довічне ове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на

ЗО відсотків мінімальної пенсії за віком. Відповідно до ст.7 Закону України "Про соціальний захи дітей війни" фінансове забезпечення вказаних державних соціальних гарантій здійснюється за рахуні Державного бюджету України . Законом України "Про державний бюджет України на 2008 рік" буї внесено зміни в ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", відповідно до якоїдітя війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомог що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої учасників війни, тобто у розмірі 10% від прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втрати працездатність на відповідний рік. Відповідно до вказаного дітям війни проведено перерахунок пенс і встановлено підвищення в розмірі 47 грн. — станом на 01.01.2008 року, 48,10 грн. - станом 91.04.2008 року, 48,20 грн. - станом на 01.07.2008 року, 49,90 грн. - станом на 01.10.2008 року, призначення і виплати підвищення дітям війни за минулий час управління ПФУ м.Павлоград не ма законних підстав, оскільки не було визначено з якої величини мінімальної пенсії за віком повинн| було проводитись обчислення підвищення пенсій особам, яким встановлено статус "дитина війни".' 2008 році підвищення проводились на підставі постанов КМУ №530 від 28.05.2008 року "Про деяк питання соціального захисту окремих категорій громадян". Крім того, законом України про "Пр соціальний захист дітей війни" не визначено величини мінімальної пенсії за віком для здійсненн розрахунку вказаного підвищення особам, які мають статус "дитина війни". Законами України "ПрсІ державний бюджет України на 2007 рік" та "Про державний бюджет України на 2008 рік" відповідни коштів на виплату підвищення "Дітям війни" не передбачалося.

Відповідно до ч.4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши у сукупності докази, надані сторонами які обгрунтування позовних вимог так і заперечення проти них, вважаю встановленими наступнії обставини.

Так, в судовому засіданні встановлено, що позивачка народилася 1930 року і відповідно до І вимог ст.1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", який набрав чинності з 01 січня 20061 року, набула статус "дитини війни", а тому має право на підвищення пенсії на 30% мінімальної пенсії| за віком.

Позивач дійсно перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду м.Павлоград і отримує пенсію за віком при повному стажі.

Відповідно до ст. З Конституції України, людина, її життя і здоров»я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави . Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав людини є головним обов'язком держави.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підставі , в межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України .

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на ЗО відсотків мінімальної пенсії за віком.

Доводи відповідача про те, що мінімальний розмір пенсії за віком, який визначається відповідно до ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", застосовуються виключно для визначення пенсій, що призначаються лише за цим Законом і не стосуються осіб зі статусом "дитина війни" відповідно до ст.6 Закону є безпідставними. Положення ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не є перешкодою для застосування мінімального розміру пенсії за віком до обрахування інших пенсій чи доплат, пов'язаних з мінімальною пенсією за віком, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою статті, мінімального розміру пенсії за віком.

Крім того, суд не враховує посилання представника відповідача на відсутність коштів для забезпечення виплат зазначеної доплати до пенсії позивачу, оскільки органи державної влади можуть посилатися на відсутність коштів, як на підставу невиконання своїх зобов'язань, я встановлені ст.46 Конституції України та ст. Закону України "Про соціальний захист дітей війни"

Відсутність бюджетного фінансування передбачених Законом України "Про соціальний шст дітей війни" доплат до пенсії не може бути причиною невиконання покладених на Пенсійний знд України зобов’язань, оскільки реалізація особою права, що пов’язане з отриманням бюджетних штів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин рмативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від зджетних асигнувань.

Вирішуючи питання стосовно заявлених позовних вимог, суд виходить з того, що чинним конодавством у 2010 році не передбачено обмежень щодо застосування положень ст.6 Закону сраїни "Про соціальний захист дітей війни".

Вищенаведені висновки свідчать, що відповідач діяв не у спосіб передбачений чинним конодавством на певний період часу, рішення Конституційного Суду не виконано, що сприяло воренню підстав для звернення позивача до суду.

Отже, враховуючи зазначені вище обставини та надані сторонами докази, суд вважає, що »зовні вимоги позивача підлягають задоволенню у межах шестимісячного строку для звернення до

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. З , ч. 2 ст. 19 , ч. З ст. 51 Конституції України, .6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", ст. ст. 2,6,8,9,69,94,104,159,160,163,183-2 України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Павлограді віпропетровської області про поновлення строку для звернення до суду, визнання неправомірними й та зобов’язати здійснити перерахунок та виплату щомісячної соціальної допомоги особі, яка має атус "дитина війни" - задовольнити частково.

Визнати бездіяльність Управління Пенсійного фонду України м.Павлограда Дніпропетровської іласті щодо нездійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 підвищення пенсії ідно ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 30 березня 2010 року по 30 ;ресня 2010 року в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком неправомірною.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України м.Павлограда Дніпропетровської області іійснити перерахунок та сплатити ОСОБА_1 підвищення пенсії згідно ст.6 Закону країни "Про соціальний захист дітей війни та Закону України "Про загальнообов'язкове державне їнсійне страхування" за період з 30 березня 2010 року та у подальшому в розмірі 30 відсотків інімальної пенсії за віком, з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути з бюджету міста Павлограда Дніпропетровської області на користь ОСОБА_1 «итрівни витрати по оплаті судового збору у сумі 03 (три) грн. 40 коп.

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

На постанову протягом десяти днів може бути подана апеляційна скарга через суд першої станції до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Строк для подання апеляційної :арги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання тії постанови.

Суддя: Н.А. Олефіренко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація