Судове рішення #6343096

                                                                 Справа №2-1215-2009 рік

                                                Р І Ш Е Н Н Я

                                  І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И

14 серпня 2009 року Лутугинський районний суд Луганської області

у складі : головуючого судді Кулешової Л.В.

при секретарі Шкурко В.В.

розглянувши в попередньому судовому засіданні в м.Лутугине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

                                            В С Т А Н О В И В :

    29 липня 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітньої дитини, посилаючись на те, що з відповідачем перебувають у зареєстрованому шлюбі з 1 вересня 2007 року, мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачем та знаходиться на її утриманні. Відповідач  добровільно матеріальну допомогу на утримання дитини не надає. Відповідач не працює, інших аліментних зобов*язень не має, не хворіє. Позивачка просить суд стягнути аліменти у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку.

    У попередньому судовому засіданні відповідач позов визнав повністю.

    Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

    Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст..174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

    Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають у зареєстрованому шлюбі з 1 вересня 2007 року, що підтверджується ксерокопією свідоцтва про шлюб від 22 жовтня 2007 року /а.с.2/. Від сумісного проживання сторони  мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить ксерокопія свідоцтва про народження від 6 лютого 2008 року /а.с.3/, який проживає з позивачем та знаходиться на її утриманні, про що свідчить довідка Успенської селищної ради від 21 липня 2009 року/а.с.4/. Відповідач добровільну матеріальну допомогу на утримання дитини не надає.

    У відповідності до ст..180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

    Частка заробітку батька, яка буде стягуватися як аліменти визначається судом, що передбачено ст..183 Сімейного Кодексу України, з урахуванням відповідно до ст..182  цього ж Кодексу всіх обставин : відповідач не працює, але має працездатний вік, аліментних зобов*язень не має, не хворіє.

    Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

    З відповідача підлягає стягненню судовий збір на користь держави у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення  у розмірі 120 грн.

    Згідно зі ст..ст.180, 182,183,191 Сімейного Кодексу України, керуючись ст..ст. 10,11, 60, 212-215, 130,174 ЦПК України, суд

                                                      В И Р І Ш И В :

    Позов ОСОБА_2  задовольнити.

    Стягнути аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 29 липня 2009 року до повноліття дитини.

    Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення  у розмірі 120 грн.

    Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання.

    Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через Лутугинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

                                                      Суддя :  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація