справа №2- а- 1978/09
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 жовтня 2009 р. м. Сімферополь
Центральний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого, судді: Лебедь О.Д, при секретарі – Боровікової І.Ю.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 Феті до Управління Пенсійного Фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
17.08.2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій протиправними та зобов’язання нарахувати та виплатити державну соціальну допомогу, як дитині війни відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з 01.01.2006р. і по теперішній час.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є дитиною війни в розумінні Закону України “Про соціальний захист дітей війни” і має право на пільги, передбачені цим Законом. Зокрема, посилаючись на статтю 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, позивач зазначає, що він має право на отримання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Просить відновити пропущений строк для звернення до суду з позовом, визнати дії відповідача неправомірними, зобов’язати відповідача здійснити перерахунок недоотриманої позивачем пенсії у період з 01.01.2006 року по теперішній час, у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, у порядку, встановленому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та зобов’язати відповідача виконувати нарахування щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.
У письмовому клопотанні до суду позивач просив розглянути справу у його відсутність у порядку письмового провадження.
У письмовому клопотанні до суду відповідач просив розглянути справу у його відсутність у порядку письмового провадження.
У письмових запереченнях на адміністративний позов, відповідач зазначив, що органи Пенсійного фонду України мають використовувати кошти тільки на виплати, вичерпний перелік яких визначений діючим законодавством України, до яких, на його думку, не відносяться виплати підвищення пенсії відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, тобто він є неналежним відповідачем. Окрім того зазначив, що відсутній механізм розрахунку мінімального розміру пенсії за віком, передбаченого ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, а суд не має повноважень визначати цей розмір замість законодавця.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач народився в 1933 р., згідно наданої суду копії пенсійного посвідчення є пенсіонером.
Згідно наданої довідки Управління ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя АРК від 30.09.2009 р. позивач не знаходиться на обліку в Управлінні ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя АРК та пенсію не отримує.
Суду сторонами не надано будь – яких даних, яки б свідчили, де саме позивач знаходиться на обліку, як особа яка отримує пенсію, клопотань щодо притягнення до участі у якості відповідача іншої особи суду не надано.
Таким чином, суд доходить до висновку, що позовні вимоги позивача щодо стягнення з відповідача надбавки до пенсії згідно ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст.11, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 Феті в задоволенні позовних вимог до Управління Пенсійного Фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії – відмовити.
На постанову може бути подана апеляція в Севастопольський апеляційний суд через Центральний районний суд м. Сімферополя у порядку ст. 186 КАС України шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів із дня проголошення постанови і подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ: