Судове рішення #6352234

 

  Справа № 2а-608, 2009р.  

ПОСТАНОВА  

И М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И


21 жовтня 2009 р.                                     м. Саки

Суддя Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим


Копичинський О.В.


розглянув у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в місті Саки АР Крим про поновлення строку для звернення до суду за захистом порушеного права, про оскарження дій суб’єкта владних повноважень, про спонуку нарахувати та стягнути недоплачену соціальну допомогу,



встановив:

 


ОСОБА_2 звернулася до суду із адміністративним позовом до управління ПФУ в м. Саки АРК.:

-про поновлення строку для звернення до суду за захистом порушеного права;

-про спонуку нарахувати соціальну допомогу відповідно до вимог ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 01.01.06р. по теперішній час;

-про визнання протиправними дії по нарахуванню цієї допомоги у меншому розмірі;

-про стягнення недоплаченої соціальної допомоги як дитині війни за період з 01.01.06р. по теперішній час.

Позов мотивований тим, що вона є пенсіонером за віком та має статус дитини війни, у зв’язку з чим,  має право на отримання довічної щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком  відповідно до вимог ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» . Але у зазначений період  управління ПФУ в м. Саки АРК.  виплачувало їй цю допомогу у меншому розмірі згідно положень Законів України про Державні бюджети на 2006р. і на 2007р., незважаючи на визнання їх неконституційними рішеннями Конституційного Суду України від 09.07.07р. №6-рп/2007р.

Про порушення її права на отримання соціальної допомоги в належному розмірі їй стало відомо лише після освітлення у засобах масової інформації цього рішення Конституційного Суду України, у зв’язку з чим, процесуальний строк звернення до суду був пропущений нею з поважних причин.


Позивачка в судове засідання не з’явилася і направила до суду заяву, в якій просила розглянути справу у її відсутність та задовольнити позов.


Представник відповідача в судове засідання не з’явилася з поважних причин і направила до суду заяву про розгляд справи у її відсутність та заперечення проти позову з тих підстав, що позивачка пропустила без поважних причин процесуальний строк звернення до суду із зазначеними позовними вимогами щодо періоду 2006р.-2007р., а також ці вимоги  до управління ПФУ в м. Саки АРК. є безпідставними тому, що фінансування виплат за Законом України «Про соціальний захист дітей війни» здійснюється з державного бюджету України, а не з рахунку Пенсійного фонду України, який використовує свої кошти виключено за цільовим призначенням. Щодо періоду 2008р.-2009р., то управління ПФУ в м. Саки АРК. здійснювало виплату державної соціальної допомоги по статусу «Діти війни» у розмірах, передбачених Законами України «Про Державний бюджет України на 2008 рік і на 2009 рік» і п.8 постанови КМ України від 28.05.08р. №530.


Перевіривши матеріали справи і надані документи, суд дійшов висновку про можливість задовольнити позов частково з наступних підстав.


Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України – для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.


Судом встановлено, що одними з позовних вимог є стягнення з управління ПФУ в м. Саки АРК.   заборгованості по виплаті державної соціальної допомоги відповідно до вимог ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 2006р. і за період 2007р.


З позовом до суду з цими позовними вимогами позивачка звернулася тільки 08.07.09р., тобто з пропуском процесуального строку.

Але п озивачка не довела належними доказами факт пропуску звернення до суду за захистом порушеного права за цей період з поважних причин , чим не виконала вимоги ч.1 ст.71 КАС України, відповідно до яких кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги. Судом таких доказів не встановлено при розгляді справи.

Крім того, суд визнає безпідставними посилання позивачки на несвоєчасне отримання інформації щодо існування рішення Конституційного Суду України від 09.07.07р. №6-рп/2007р. тому, що:

-зазначене рішення Суду не має відношення до Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» від 20.12.05р., яким було призупинено дію ст.6 розділу 2 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»;

-позивачка не надала доказів щодо періоду часу, коли їй стало відомо про існування рішення Конституційного Суду України від 09.07.07р. №6-рп/2007р.;

-судом встановлено, що позивачка взагалі не зверталася до  управління ПФУ в м. Саки АРК.  з приводу перевірки законності нарахування  надбавки по статусу «Діти війни».


На підставі зазначеного суд дійшов висновку, що із позовними вимогами про  стягнення недоплаченої соціальної допомоги за період 2006р., 2007р. і за січень –червень 2008р. позивачка звернулася до суду з пропуском процесуального строку без поважних причин.

У зв’язку з цим суд вважає за можливе прийняти до судового розгляду зазначені позовні вимоги лише за період з 08.07.08р., тобто в межах процесуального строку, а позов в іншій його частині залишити без задоволення  тому, що згідно ч.1 ст.100 КАС України – пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову.



1. Позов в частині нарахування допомоги відповідно до вимог ст.6 Закону

України «Про соціальний захист дітей війни» за період 2008р.


Судом встановлено, що позивачка  є пенсіонером за віком та має статус дитини війни,  як то визначено абз.1 п.1 ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.04р. - дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.  

Згідно ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. - мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок — 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Так ч.1 ст.58 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.07р. затверджено на 2008 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня — 592 гривень, з 1 квітня — 605 гривень, з 1 липня – 607 гривень, з 1 жовтня — 626 гривень.  


З зазначеного виходить, що в 2008р. позивачці повинна була нараховуватися і виплачуватися державна соціальна допомога у розмірі 30% від зазначених сум прожиткового мінімуму щомісяця.


Але статтею 41 (розділ II) Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.07р. внесені зміни в статтю 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.04р., згідно яким пенсії або щомісячне довічне грошове утримання або державна соціальна допомога, що виплачується дітям війни, замість пенсії виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

Так згідно ст.14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93р. – учасникам війни пенсії або щомісячний довічний грошовий зміст або державна соціальна допомога, яка виплачується замість пенсії, підвищується на 10 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.


Враховуючи зазначені вимоги законів,  управління ПФУ в м. Саки АРК.  з 01.01.08р. здійснювало нарахування і виплату позивачці державної соціальної допомоги по статусу «Дитина війни» у зазначених розмірах, що підтверджується матеріалами справи.


Але рішенням Конституційного Суду України від 22.05.08р. №10-рп/2008р. ці положення Закону від 28.12.07р. визнані такими, що не відповідають Конституції.


Приймаючи до уваги зазначене вище, суд дійшов висновку про неприпустимість при визначені розміру державної соціальної допомоги дітям війни виходити з положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.07р. тому, що:

-Відповідно до ст.152 Конституції України закони та інші правові акти, які за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність;

-Згідно ст.8 Конституції України - Конституція має найвищу юридичну силу, закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй;

-Статтею 22 Конституції України передбачено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод;

-Відповідно до вимог ч.2 ст.3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» - державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами;

-Згідно ст.8 КАС України - суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності  держави.


Н а підставі зазначеного вище суд визнає, що позивачка має право на отримання довічної щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30% прожиткового мінімуму  відповідно до вимог ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,  ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і ст.58 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України».


*

Але зазначене рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008р. у справі №1-28/2008р. набрало законної сили 22.05.08р.


Так відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України - закони та інші правові акти, які за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.


Враховуючи зазначене та вимоги ст.5 ЦК України (про дію актів цивільного законодавства у часі), суд дійшов висновку, що судовому захисту у теперішній справі підлягають вимоги позивачки щодо законності нарахування державної соціальної допомоги по статусу «Діти війни»  відповідно до вимог  рішення Конституційного Суду України від 22.05.08р. №10-рп/2008р.  лише за період з 22.05.08р.



2. Позов в частині нарахування допомоги відповідно до вимог ст.6 Закону

України «Про соціальний захист дітей війни» за період 2009р.


Судом встановлено, що після набрання законної сили  рішення Конституційного Суду України від 22.05.08р. №10-рп/2008р. у справі №1-28/2008р.,  управління ПФУ в м. Саки АРК.  з 01.01.09р. здійснювало нарахування і виплату позивачці доплати до пенсії по статусу «Діти війни» у розмірах, встановлених п.8 постанови КМ України від 28.05.08р. №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».

Так п.8 цієї постанови передбачено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», до пенсії, або щомісячного грошового утримання, чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення провадиться у таких розмірах: з 1 жовтня 2008 року – 49гр.80коп.


Але, враховуючи вимоги  ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» і  ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд визнає, що починаючи з 01.01 .09р.  позивачці повинна була нараховуватися і виплачуватися державна соціальна допомога у розмірі 30% від зазначених сум прожиткового мінімуму щомісяця.

Згідно ст.54 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 26.12.08р. – встановлено у 2009 році прожитковий мінімум на одну особу та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, в розмірах, що діяли у грудні 2008 року.

Так ч.1 ст.58 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.07р. затверджено на 2008 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня — 592 гривень, з 1 квітня — 605 гривень, з 1 липня – 607 гривень, з 1 жовтня — 626 гривень.


З зазначеного виходить, що п. 8 цієї постанови Кабінет Міністрів України обмежив державні соціальні гарантії особам, які мають статус «Діти війни».


Але ч.3 ст.22 Конституції України передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсяг існуючих прав і свобод.

Згідно ч.2 ст.3  Закону України «Про соціальний захист дітей війни» - державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до вимог ч.4 ст.4 ЦК України – якщо постанова Кабінету Міністрів України суперечить положенням закону, застосовуються відповідні положення цього закону.


Також, в ідповідно до ст.4 Бюджетного кодексу України нормативно-правовими актами, що регулюють бюджетні відносини в Україні, є:

1.   1)      Конституція України;

2.   2)      Бюджетний кодекс України;

3.   3)      Закон про Державний бюджет України;

4.   4)      інші закони, що регулюють бюджетні правовідносини;

5.   5)      нормативно-правові акти КМУ, прийняті на підставі і на виконання Бюджетного кодексу України та інших законів України, передбачених пунктами 3 і 4 ч. 1 цієї статті.

При здійсненні бюджетного процесу в Україні положення нормативно-правових актів застосовуються лише в частині, в якій вони не суперечать положенням Конституції України, Бюджетного кодексу України та Закону про Державний бюджет України.


Враховуючи зазначене, суд вважає, що  ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» і  ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», щодо визначення розміру державної соціальної допомоги по статусу «Діти війни» мають пріоритетне значення стосовно нормативно-правових актів КМУ, оскільки положення зазначеної постанови КМ України від 28.05.08р. №530 суперечать вимогам зазначених Законів і Конституції України.

У зв’язку з цим, а також, враховуючи конституційний принцип про пріоритет законів над підзаконними нормативними актами, суд визнає за необхідне здійснювати з 01.01.09р. нарахування позивачці державної соціальної допомоги по статусу «Діти війни» у розмірі 30% від сум прожиткового мінімуму щомісяця, встановленому Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 26.12.08р.


*

Аналізуючи зазначене вище , с уд визнає  протиправними дії управління ПФУ в м. Саки АРК.   по нарахуванню і виплаті позивачці державної соціальної допомоги по статусу «Діти війни» за період з 22 травня по 31 грудня 2008 року і з 1 січня по теперішній час згідно вимог  ст.41 (розділ II) Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.07р. і п.8 постанови КМ України від 28.05.08р. №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»  тому, що відповідно до вимог п.1.2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.02р. №8-2, - управління у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, …, постановами правління та наказами Фонду, наказами та розпорядженнями регіональних управлінь, а також цим Положенням.



3. Позов в частині спонуки управління ПФУ в м. Саки АРК.   здійснити  

перерахунок суми допомоги відповідно до вимог ст.6 Закону України «Про    

соціальний захист дітей війни» за період з 22.05.08р.


Відповідно до вимог п.1.2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.02р. №8-2, - управління у своїй діяльності керується постановами правління та наказами Фонду, наказами та розпорядженнями регіональних управлінь, а також цим Положенням.

Згідно п.2.2 цього Положення – управління відповідно до покладених на нього завдань:

4) своєчасно складає і в установленому порядку подає затверджену звітність регіональному управлінню Фонду;

5) проводить перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій та інших виплат;

6) призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії та інші виплати відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до вимог п.16 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затвердженому постановою КМ України від 30.08.99р. №1596 та п.3 Порядку організації роботи по фінансуванню з 01 січня 2005 року по управлінню Пенсійного Фонду України в м. Саки АР Крим, затвердженому наказом управління Пенсійного Фонду України в м. Саки АРК. 06.12.04р. №98 – зведену заявку на кошти, необхідні для виплати пенсій і допомоги, та списки на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки складають працівники управління Пенсійного фонду України.

На підставі зазначеного вище, а також, враховуючи вимоги рішення Конституційного Суду України від 19.05.09р. у справі №2-25/2009, суд дійшов висновку, що перерахунок суми  державної соціальної допомоги позивачці по статусу «Діти війни» у розмірі 30% від сум прожиткового мінімуму щомісяця  за період з 08.07.08р. по теперішній час , зобов’язано здійснити саме  управління ПФУ в м. Саки АРК.


*

Матеріалами справи підтверджено, що за період  з 22.05.08р. управління ПФУ в м. Саки АРК.  здійснювало виплату позивачці державної соціальної допомоги по статусу «Діти війни» у розмірі, передбаченому Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.07р. і постановою КМ України від 28.05.08р. №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».


Приймаючи до уваги зазначене вище, суд визнає, що при здійсненні  перерахунку суми  державної соціальної допомоги позивачці по статусу «Діти війни» у розмірі 30% від сум прожиткового мінімуму щомісяця  за період з 08.07.08р. по теперішній час ,  управління ПФУ в м. Саки АРК.  повинно врахувати ті виплати державної соціальної допомоги, які вже були виплачені позивачці за цей період.



4 . Позов в частині спонуки управління ПФУ в м. Саки АРК. здійснити  

виплату не донарахованої суми допомоги відповідно до вимог ст.6 Закону  

України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 22.05.08р.


Згідно ст.7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» - фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

У відповідності до п.3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01р. №121/2001, - однією з основних задач Пенсійного фонду України є ефективне використання коштів Пенсійного фонду України. Згідно п.10 Положення – кошти Пенсійного фонду України використовуються винятково по призначенню і вилученню не підлягають. Реалізація нормативних розпоряджень і пенсійних програм здійснюється шляхом фінансування пенсійних виплат за рахунок чітко визначених дохідних частин бюджету Пенсійного фонду України, що, як передбачено п.8 Положення, щорічно затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до вимог ч.5 ст.18 і ч.2 ст.73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - кошти пенсійного фонду України не можуть використовуватися на цілі, що не передбачені давним Законом, перелік яких встановлений ст.73 Закону.


Так Законами України «Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.07р. і «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 26.12.08р. передбачено виділення з державного бюджету асигнувань у відповідній грошовій сумі на виплату пенсій, надбавок тощо, призначених за різними пенсійними програмами.

Але цими Законами не передбачено виділення з Державного бюджету України додаткових асигнувань на погашення заборгованості на виплату не донарахованих сум  державної соціальної допомоги відповідно до вимог ст.6 Закону        України «Про соціальний захист дітей війни».

Також, згідно ч.1 ст.23 Бюджетного Кодексу України – будь-які платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення.


Матеріалами справи підтверджено, що за рахунок Державного бюджету України у 2008р. пенсійний фонд України реалізував бюджетну програму КПКВ 3513020 «Дотація Пенсійному фонду України на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсії, призначених за різними пенсійними програмами», з яких виплата підвищень, призначених згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни» здійснена відповідно до виділеної суми бюджетних асигнувань і чисельності осіб, яки мали статус дітей війни.

У 2009р. зазначені виплати здійснювалися за таким же порядком.

Заборгованості по цих виплатах за 2008р. і 2009р. управління ПФУ в м. Саки АРК. немає.


З зазначеного виходить, що у разі стягнення в 2009р. з управління ПФУ в м. Саки АРК. на користь позивачки не донарахованої суми  державної соціальної допомоги по статусу «Діти війни» у розмірі 30% від сум прожиткового мінімуму,  яка склалася за період з 08.07.08р. по теперішній час, будуть порушені права інших мешканців м. Саки, які мають статус «Діти війни», відносно яких з державного бюджету України перераховані кошти на рахунок управління ПФУ в м. Саки АРК. для виплати в 2009р. державної  соціальної допомоги дітям війни.

Але це є неприпустимим тому, що порушить конституційні права цих громадян щодо рівності прав, які закріплені у ст.21 Конституції України.


На підставі зазначеного вище суд дійшов висновку про відсутність законних підстав для стягнення з  управління ПФУ в м. Саки АРК.  не донарахованої позивачці  суми державної соціальної допомоги відповідно до вимог ст.6 Закону        України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 08.07.08р. по теперішній час.


*

Але  відповідно до вимог пп.6 п.2.2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.02р. №8-2, - на територіальні управління Пенсійного фонду України покладено обов’язок щодо здійснення пенсійних виплат.

Відповідно до вимог постанови КМ України «Про заходи щодо підвищення ефективності управління державними коштами» від 02.11.04р. №1477 Пенсійним фондом України, Державним казначейством України і ВАТ «Державний ощадний банк України» був розроблений Порядок, який передбачає механізм зарахування коштів Пенсійного фонду України на рахунках, що відкриті в Державному казначействі України.

Так згідно п.1.3 цього Порядку – Головне управління ПФУ в АРК. і управління ПФУ в містах і районах відкривають в установах Ощадбанку окремі поточні рахунки для зарахування коштів на виплату пенсій. Всі кошти, що надходять на рахунки управлінь в районах по внутрішній платіжній системі перераховуються на рахунок Пенсійного фонду України для подальшого перерозподілу.  

Пунктом 3.3 цього Порядку передбачено, що ті кошти, що поступають на витратний рахунок, Пенсійний фонд України розподіляє і направляє на здійснення витрат на виплату пенсій Головним Управлінням ПФУ в АРК.

З цього рахунку Головне Управління ПФУ АРК. перераховує всі кошти на витратні рахунки управлінь в містах і районах згідно календарного графіку виплати пенсій (заявкам) у розмірі щорічної потреби, яка в цей же день фінансується на виплату пенсій і надбавок.


Приймаючи до уваги зазначене вище та встановлений судом факт того, що  управління ПФУ в м. Саки АРК.  здійснює щомісячно виплати  державної соціальної допомоги відповідно по статусу «Діти війни», а також висновок суду у теперішній справі про покладення обов’язку на управління ПФУ в м. Саки АРК.  здійснити перерахунок позивачці  суми державної соціальної допомоги відповідно до вимог ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 08.07.08р. по 18.06.09р., суд вважає за необхідне зобов’язати управління ПФУ в м. Саки АРК.  здійснити виплату цієї не донарахованої суми  державної соціальної допомоги відповідно до вимог зазначеної  постанови КМ України від 02.11.04р. №1477 і Порядку про механізм зарахування коштів Пенсійного фонду України.

Для цього  управління ПФУ в м. Саки АРК.   повинно:

-здійснити перерахунок  не донарахованої позивачці суми державної соціальної допомоги відповідно до вимог ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 08.07.08р. по теперішній час;

-подати відповідну заявку до Пенсійного фонду України через Головне Управління ПФУ в АРК. про перерахунок з державного бюджету України на витратний рахунок управління ПФУ в м. Саки АРК. цієї нарахованої позивачці суми державної соціальної допомоги;

-після надходження цих коштів виплатити позивачці зазначену заборгованість.


*

Приймаючи до уваги зазначене вище та вимоги  ст.7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» щодо фінансового забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, за рахунок коштів Державного бюджету України, в судовому засіданні обговорювалося питання про заміну  управління ПФУ в м. Саки АРК. , як неналежного відповідача, на Державне казначейство України.

Але суд визнав за неможливе здійснити заміну неналежного відповідача з тих підстав, що це приведе до зміни підсудності теперішньої адміністративної справи, що є неприпустимим відповідно до вимог ч.1 ст.52 КАС України.


*

Приймаючи до уваги зазначене вище, а також вимоги ч.5 ст.94 КАС України, суд вважає за необхідне судові витрати у справі віднести на рахунок Держави.


*

На підставі ст.ст. 8,21,22,152 Конституції України,  ст.ст. 6,7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.04р., ст.ст. 18,28,73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р., Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.07р., Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 26.12.08р., ст.ст. 4,23 Бюджетного Кодексу України,  п. 16 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.99р. №1596,  постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 28.05.08р. №530, постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо підвищення ефективності управління державними коштами» від 02.11.04р. №1477, Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01р. №121/2001,  Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.02р. №8-2,  рішення Конституційного Суду України від 22.05.08р. №10-рп/2008р.,  рішення Конституційного Суду України від 19.05.09р. у справі №2-25/2009, та керуючись ст.ст. 11,70,71,94,122,160-163 КАС України, суд



П О С Т А Н О В И В :



Позов ОСОБА_2 – задовольнити частково.


Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в місті Саки АР Крим по нарахуванню і виплаті ОСОБА_2 державної соціальної допомоги по статусу «Діти війни» за період з 08 липня по 31 грудня 2008 року і з 1 січня 2009 року по теперішній час згідно вимог  статті 41 (розділ II) Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.07р. і пункту 8 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.08р. №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».


Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в місті Саки АР Крим здійснити перерахунок не донарахованої суми державної соціальної допомоги ОСОБА_2 за період з 08 липня по 31 грудня 2008 року і з 1 січня 2009 року по теперішній час у розмірі 30% прожиткового мінімуму, відповідно до вимог статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»  від 18 листопада 2004 року, статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року, статті 58 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року, статті 54 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 26 грудня 2008 року.


Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в місті Саки АР Крим здійснити виплату ОСОБА_2 не донарахованої суми державної соціальної допомоги у зазначеному розмірі за вказаний період відповідно до  вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо підвищення ефективності управління державними коштами» від 2 листопада 2004 року №1477.


Позов в іншій його частині залишити без задоволення.


*

Судові витрати у справі віднести на рахунок Держави.

*

Копії постанови направити сторонам у справі.


Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського Апеляційного Адміністративного шляхом подачі до Сакського міськрайсуду АР Крим заяви про апеляційне оскарження у 10-денний строк з дня проголошення постанови і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційного адміністративного суду або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.



Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація