Судове рішення #6354161

  Справа № 2-884    

  2009 р   .  

 

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  Вступна та резолютивна частина  

   

  м. Вугледар                                                                                  29 вересня 2009 року  


Вугледарський міський суд Донецької області в складі: головуючої - судді Биліни Т.І., при секретарі Соколовій Л.М., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника третьої особи ВВД ФССНВВПЗ України в Донецькій області ОСОБА_2В, розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Вугледарі цивільну справу за позовом  

 

ОСОБА_3 до   ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта «Південнодонбаська №3», третя особа   Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання України в м. Вугледар Донецької області,  про відшкодування моральної шкоди, спричиненої в наслідок пошкодження здоров`я на виробництві,  


В С Т А Н О В И В:  


У відповідності до ст.ст.215, 218 ЦПК України  проголосити вступну та резолютивну частину рішення. Рішення в повному обсязі буде виготовлено 30 вересня 2009 року.  

На основі викладеного, керуючись ст.ст. 60, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд  


В И Р І Ш И В:  


Позов ОСОБА_3 задовольнити частково.  


Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта «Південнодонбаська № 3»   на користь ОСОБА_3 одноразово 6000 (шість тисяч) грн. в порядку відшкодування моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров’я при виконанні трудових обов’язків.  

 

Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта «Південнодонбаська №3» на користь ОСОБА_3 1000 (одну тисячу) грн. в рахунок відшкодування витрат на юридичну допомогу  


Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта «Південнодонбаська №3»   на користь держави судовий збір в сумі 8,50грн.  


Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта «Південнодонбаська №3» витрати на інформаційно – технічне забезпечення  в сумі 50,00грн.  


Заяву про апеляційне оскарження цього рішення може бути подано до Вугледарського міського суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення.  


Апеляційна скарга на це рішення може бути подана в судову палату з цивільних справ Апеляційного суду Донецької області через Вугледарський міський суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.      


Суддя Вугледарського  

міського суду                             ОСОБА_4    


 

  Справа № 2-884  

  2009 р   .  


 

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

   

  м. Вугледар                                                                                  29 вересня 2009 року  


Вугледарський міський суд Донецької області в складі: головуючої - судді Биліни Т.І., при секретарі Соколовій Л.М., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника третьої особи ВВД ФССНВВПЗ України в Донецькій області ОСОБА_2В, розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Вугледарі цивільну справу за позовом  

 

ОСОБА_3 до   ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта «Південнодонбаська №3», третя особа   Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання України в м. Вугледар Донецької області,  про відшкодування моральної шкоди, спричиненої в наслідок пошкодження здоров`я на виробництві,  


в с т а н о в и в :  


Позивач звернувся до суду із позовною заявою про відшкодування моральної шкоди, в наслідок  пошкодження здоров’я при виконанні трудових обов’язків.  


Позовні вимоги мотивовані тим, що з 24.12.1979 року по теперішній час він працює на підприємстві вугільної промисловості, зокрема на шахті  «Південнодонбаська № 3». При виконанні трудових обов’язків, згідно акту  про нещасний випадок на виробництві №18 від  22.01.1992 року була травмована  ліва нога, повторне травмування лівої ноги сталося 24.05.19992 року, згідно акту про нещасний випадок №146 від 26.05.1992 року. В наслідок отриманих травм йому вперше встановлена стійка втрата працездатності 18.07.2006 року на 20%. Позивач просить суд стягнути з ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта «Південнодонбаська №3»  моральну шкоду у сумі 20 000 грн. та витрати на юридичну допомогу в сумі 1000,00грн.  


В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1, діюча на підставі угоди, підтвердила позовні вимоги, суду пояснила, що її довіритель тривалий час працював на підприємствах вугільної промисловості, зокрема на шахті  «Південнодонбаська № 3», при виконанні трудових обов’язків отримав травму лівої ноги, в наслідок чого  йому висновком МСЕК від 18.07.2006 року   встановлено 20% втрати професійної працездатності. Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України в м. Вугледарі Донецької області визначило йому відшкодування матеріальної шкоди, а питання про відшкодування моральної шкоди до теперішнього часу не визначено. Пошкодженням здоров’я внаслідок професійного захворювання позивачу завдано моральну шкоду, оскільки погіршився стан  здоров’я, що призвело до моральних та психічних переживань, порушення його нормальних життєвих зв’язків, неможливості продовження активного особистого життя, що потребує додаткових зусиль  для його організації. Крім того представник позивача ОСОБА_1 просила суд стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта «Південнодонбаська №3» в м. Вугледар  відшкодування  витрат на юридичну допомогу в сумі 1000грн.  


Представник третьої особи -   Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання України в м. Вугледар Донецької області - ОСОБА_2В, діючий на підставі довіреності, заперечував проти задоволення позовних вимог.  


Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надіслав суду заяву про розгляд справи у його відсутності та заперечення, згідно яких   позов відповідачем не визнано, з причини  не встановлення  позивачу висновком МСЕК  моральної шкоди, а також в зв’язку з тим, що позивач пропустив тримісячний строк звернення до суду з позовом про відшкодування шкоди.  


Вислухавши доводи сторін, дослідивши матеріали справи надані сторонами в обґрунтування своїх вимог та заперечень,  суд вважає, що позов  підлягає  частковому задоволенню з наступних підстав.  


Згідно актів  про нещасний випадок на виробництві №18 від  22.01.1992 року та №146 від 26.05.1992 року позивач працюючи на підприємстві шахта «Південнодонбаська №3» отримав травму лівої ноги.  

(а.с.13-16)  


18 липня 2006 року рішенням Медико-соціальної експертної комісії, позивачу вперше визначена ступінь втрати професійної працездатності у відсотках, яка дорівнює 20 % .  


В судовому засіданні встановлено, що внаслідок травмування позивачу завдано моральну шкоду, яка обумовлена моральними та фізичними стражданнями з приводу погіршення життєвих умов. Позивач внаслідок травмування та стійкої втрати професійної працездатності позбавлений можливості щодо реалізації своїх звичок та бажань, ушкодження його здоров’я призвело до негативних наслідків морального характеру, що потребує додаткових зусиль для організації життя. Викладене є підставою для відшкодування позивачу моральної шкоди відповідачем.  


Згідно з п. 4.1 Рішення Конституційного Суду України від 27.01.2004 р. № 1-рп/2004 моральна шкода потерпілого від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання полягає, зокрема, у фізичному болю, фізичних та душевних стражданнях, яких він зазнає у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я. Як наслідок, моральна шкода, заподіяна умовами виробництва, спричинює порушення таких особистих немайнових прав, як право на життя, право на охорону здоров’я тощо.  


Положеннями ст.173 КЗпП України  передбачено, що шкода, заподіяна  працівникам каліцтвом  або іншим ушкодженням здоров’я , пов’язаним з виконанням  трудових обов’язків, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.  

 

У відповідності зі ст. 237-1 КЗпП України  відшкодування власником або уповноваженим  ним органом моральної шкоди працівнику проводиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати  нормальних життєвих зв’язків і вимагають  від нього додаткових зусиль для організації  свого життя.  


При визначені розміру відшкодування моральної шкоди суд приймає до уваги принципи розумності, виваженості, домірності компенсації моральної шкоди з огляду на важкі наслідки травми, Ступінь втрати працездатності, тривалий характер негативних наслідків травмування, негативні  наслідки зміни укладу життя, особистих зв’язків і прийшов до висновку  про стягнення з відповідача на користь позивача  відшкодування моральної шкоди в розмірі 6000грн.  


Посилання представника відповідача на необґрунтованість вимог позивача через відсутність висновку МСЕК про наявність моральної шкоди та пропуску строку звернення до суду, передбаченого ст..233КЗпП України, суд не може прийняти до уваги, так як висновок МСЕК який підтверджує моральну шкоду необхідний тільки  у разі відсутності стійкої втрати працездатності, а позивачу завдана  стійка втрата працездатності  в розмірі 20% в наслідок травмування, що стосується пропуску строку, то ст.268 ЦК України зазначено, що позовна  давність не поширюється на вимоги про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим пошкодженням здоров’я.  


Відповідно до ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.  


Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” суд вважає за необхідне стягнути з Державного підприємства  «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта «Південнодонбаська №3»     судовий збір в сумі 8,50 грн.  


Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України “Про порядок оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ” суд вважає за необхідне стягнути з Державного підприємства  «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта «Південнодонбаська №3»        витрати за інформаційно-технічне забезпечення в сумі 50 грн.  


На підставі викладеного, керуючись ст. ст.  173, 237-1 КЗпП УКраїни, ст.  213-215 ЦПК, суд  

 

в и р і ш и в :  


Позов ОСОБА_3 задовольнити частково.  


Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта «Південнодонбаська № 3»   на користь ОСОБА_3 одноразово 6000 (шість тисяч) грн. в порядку відшкодування моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров’я при виконанні трудових обов’язків.  

 

Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта «Південнодонбаська №3» на користь ОСОБА_3 1000 (одну тисячу) грн. в рахунок відшкодування витрат на юридичну допомогу  


Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта «Південнодонбаська №3»   на користь держави судовий збір в сумі 8,50грн.  


Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта «Південнодонбаська №3» витрати на інформаційно – технічне забезпечення  в сумі 50,00грн.  


Заяву про апеляційне оскарження цього рішення може бути подано до Вугледарського міського суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення.  


Апеляційна скарга на це рішення може бути подана в судову палату з цивільних справ Апеляційного суду Донецької області через Вугледарський міський суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.      



Суддя Вугледарського  

міського суду                             ОСОБА_4    



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація