Справа № 2- 190/07р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2007 року м.Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді Кардані О.І.
секретаря Микитин Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Калуші цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про продовження строку на прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся, ОСОБА_3, яка все своє майно заповіла позивачу. Похоронивши свою бабусю та здійснючи дії по догляду за будинковолодінням померлої, позивач повважав, що прийняв спадщину шляхом вступу в управління спадковим майном. При зверненні в нотаріальну контору з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом, йому було відмовлено в видачі такого свідоцтва через пропущення строку прийняття спадщини, тому просить суд встановити додатковий строк для прийняття спадщини.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Відповідач не заперечила проти задоволення даного позову, про що суду подала відповідну заяву.
Суд, заслухавши думку сторін, перевіривши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
В судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.2).
Згідно заповіту, посвідченому секретарем Войнилівської селищної ради Калуського району 17.01.2005 року, зареєстрованому за НОМЕР_1, ОСОБА_3 заповіла позивачу все своє майно. Даний заповіт не змінювався та не відмінявся (а.с.4).
При зверненні позивача до Калуської районної державної нотаріальної контори йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом в зв»язку з пропущенням терміну прийняття спадщини (а.с.З).
У відповідності ч.З ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні з"ясовано, що позивач похоронив бабусю, обробляє її город, після похорону зробив ремонт у будинку та повважав, що прийняв спадщину шляхом вступу в управління спадковим майном. Однак через систематичні відрядження вчасно не зміг звернутися в нотаріальну контору із заявою про видачу свідоцтва, що призвело до пропущення строку прийняття спадщини.
За таких обставин, суд визнає поважними причини пропуску строку прийняття спадщини та надає додатковий строк для подання заяви в нотаріальну контору.
На підставі викладеного, ст.ст. 1268,1270,1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити .
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини терміном три місяці.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.