Справа № 2-314/07р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2007 року м.Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді Федика Л.І.
секретаря судового засідання Федорів Л.М. за участю прокурора Штремиха Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Калуші цивільну справу за позовною заявою прокурора Калуського району в інтересах ОСОБА_1 до ВАТ „Калуський молокозавод" про стягнення заборгованості за здане молоко в сумі 218 грн. 75 коп.,
ВСТАНОВИВ :
що прокурор Калуського району звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 із зазначеним позовом. Свої вимоги мотивує тим, що згідно зведеного реєстру від 16.11.2006 року ОСОБА_1 здавала на ВАТ „Калуський молокозавод" молоко. Однак відповідач не провів розрахунок із здавачами молока, тому перед ОСОБА_1 виникла заборгованість в сумі 218грн.75коп.
Згідно ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших нормативних актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до вимог ст.612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його в строк, встановлений договором або законом. Істотними є порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні. Враховуючи, що допущенні порушення носять очевидний характер, оскільки порушують права та інтереси соціально незахищеного громадянина, джерелами якого являється пенсійне забезпечення та доходи від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва, то просить стягнути в користь ОСОБА_1 218грн. 75коп.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача не з'явився, однак подав заяву, в якій просить справу слухати у його відсутності, позовні вимоги визнає в повній мірі.
Суд, вислухавши прокурора, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.
Із договору про закупку молока в селянських господарствах від 10.01.2006 року укладеного між відповідачем та Верхнянською сільською радою /а.с.6/ вбачається, що останній зобов'язувався проводити розрахунок за здане молоко згідно ГОСТу з урахуванням показників, які склалися на період здачі молока. Відповідно до зведеного реєстру молокоздавачів с.Верхня, яким заборговано виплату коштів за здане молоко за період 2006 року ОСОБА_1 не виплачено 218грн. 30 коп /а.с.7/.
Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього ЦПК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Оскільки відповідачем не виконуються умови договору про закупку молока в селянського господарствах від 10.01.2006 року, укладеного між відповідачем та Верхнянською сільською Радою, не проведено розрахунок із ОСОБА_1 за здане молоко, то суд вважає, що борг в сумі 218грн. 75коп. підлягає примусовому стягненню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.509,526,530 ЦК України, ст.ст. 10,11,209,212,214-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ :
Позовну заяву задовольнити повністю.
Стягнути з ВАТ „Калуський молокозавод" в користь ОСОБА_1 218грн. 75коп. боргу за здане молоко та в дохід держави 51грн. 00коп. державного мита, 30грн. 00коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.