Судове рішення #6357981


Справа № 2-3238/09


ЗАОЧНЕ   РІШЕННЯ

Іменем  України


            22 жовтня 2009  року    Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська

у складі:

головуючого судді                                                                  Грищенко В.М.

при секретарі                                                                           Демченко О.Г.,

            розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Дніпропетровську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -


ВСТАНОВИВ:


           Позивачка 21.09.2009 року звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання дитини, де вказує, що з відповідачем по справі вона знаходились у фактичних шлюбних відносинах. У період сумісного життя у них народився син – ОСОБА_3, який проживає з нею та знаходиться на її триманні.

           Вона вказує, що відповідач матеріальну допомогу на дитину не надає тому, вона вимушена була звернутися до суду з  позовом. Уточнюючи позовні вимоги  просила стягнути з відповідача ј частину з усіх видів заробітку у вигляді аліментів.

           Відповідач у судове засідання не з’явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином, про причину неявки суду не повідомив. Суд ухвалив, у відповідності зі ст. 224 ЦПК України та за згодою позивача, провести заочний розгляд справи.

           Суд, вивчивши матеріали справи, заслухав пояснення позивачки, вважає, що уточнені позовні вимоги  необхідно задовольнити  з наступних підстав.          

           Судом встановлено, що сторони знаходились у фактичних шлюбних відносинах з вересня 2005 року по червень 2009 року. Від спільного життя сторони мають малолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження.

          Відповідач матеріальну допомогу на дитину не надає  у розмірі, передбаченому Законом, що підтверджується поясненнями позивача та відсутніми письмовими запереченнями відповідача.

          У відповідності зі ст. ст. 180, 183 СК України батьки зобов’язані утримувати та надавати матеріальну допомогу дитині, при цьому розмір аліментів  на дитину  може бути не менш ніж неоподаткований мінімум доходів громадян.

          З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про необхідність стягнути з відповідача аліментів на дитину у судовому порядку, починаючи стягнення з моменту звернення позивача до суду, та до повноліття дитини, оскільки відповідач є батьком дитини зобов’язаний її матеріально утримувати. Окрім цього, відповідач не надав суду доказів про надання такої матеріальної допомоги щомісячно та у розмірі встановленому Законом. Таку допомогу він має можливість надавати, оскільки є працездатним.

          Керуючись ст. ст. 180, 182, 183 СК України, ст. ст. 3, 7, 14, 57, 58, 88, 169, 197, 208, 212, 214, 215, 225, 226, 367 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:


            Стягувати щомісяця аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця м. Дніпропетровська, який мешкає за адресою: АДРЕСА_2  на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження до його  повноліття на користь матері ОСОБА_1 у розмірі  ј  частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 21.09.2009 року.

           Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати на користь держави у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді у розмірі 120 грн.

            Допустити негайне виконання рішення суду у частині стягнення платежу за один місяць.

            Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії .

            Рішення може  бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку  до апеляційного суду Дніпропетровської області через районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом  подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього  протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

           У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення  без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.



Суддя:                                                              В.М.Грищенко


















































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація